Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

S:t Eriks, IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    S:t Eriks, IPA

    India Pale Ale. Alko 5,3%, but. 0,33l.
    Wspaniały aromat słodu oraz amerykańskich cytrusowych odmian chmielu. Piwo w moim odczuciu na tamten moment, wręcz wybitne. Goryczka i aromaty chmielowe intensywne. Znacznie lepsze od APA z tego samego browaru.
    Jak wszystkie piwa z S:t Eriks, ładna etykieta w stylu browaru i rzeźbiona butelka.
    Gorąco polecam
    Attached Files
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Piwko zakupiłem podczas wycieczki do Szwecji we wrześniu... także trochę zwlekałem ze spożyciem, ale tak się złożyło, że została mi jako ostatnia butelka ze wszystkich, które przywiozłem, w dodatku taka ładna...

    Ale nic, w końcu trzeba było rozdziewiczyć, wszak to przecież IPA.

    Piwo nalewa się z ładną puszystą pianą, która po chwili zaczyna pękać i opadać zostawiając ładne ślady na szkle. Nie znika do końca, więc jest ok.
    Kolor bursztynowo - miedziany, idealnie klarowny.
    Aromat to piękna mieszanka amerykańskich chmieli i karmelu, trochę podchodząca pod nasz Atak Chmielu. A właściwie bardzo.
    W smaku również sporo karmelu, i świetna, mocna, ale krótka goryczka.

    Świetne piwo, pije się momentalnie, choć jest to raczej ten tęższy rodzaj AIPA. Skojarzeń z Atakiem Chmielu u szczytu formy nie sposób uniknąć. Najlepsze piwo ze szwedzkiego craftu, jakie piłem. A, że wypiłem już wszystko, co przywiozłem, to fajna wisienka na koniec się trafiła. Cóż, trzeba chyba jechać z powrotem po więcej.
    Attached Files
    Last edited by wrednyhawran; 07-03-2014, 21:35.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎