Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trudne dobrego początki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Xarix
    Junior
    • 05-2012
    • 9

    Trudne dobrego początki

    Witam all
    Od 7 lat zyje w UK i od 7lat robie chleb domowy bo tutejszego chlamu nie trawie. rodzinka i znajomi chwalo (sry niemam pl liter) druga pasja to piwo tyle ze konsumpcja. Na necie wpadl mi artykul o piwie domowym no i sie zaczelo.
    Staremu (54) odj.... o niczym innym nie mysle tylko o robieniu sprzet, materialy przepisy technologia no i miejsce.Material i sprzet to eBay i Pl w przepisach i technologii pomoze mi pewnie Nasze forum ale z miejscem mam nieco problemu. Nie mam piwnicy, szopki ani duzej kuchni i jeszcze temperatura nizsza niz 20st. Jesienio szybciej bo mam staro loduwke niesprawno ale latem to w niej jest 25-27. Ale dzis testuje mojego pomysla przeca piwko musze warzyc heh. Zamrozilem 2 butle wody po 2l i po 1/2 godz mialem 15 a po 1godz 10st.
    Mija wlasnie 6-sta godz i trzyma 9-10st szkoda ze na sucho ale chyba rozwiazalem problem teraz moge szukac kaski na reszte problemow
    Za kilka dni jade na tygodniowy urlop do krju jak wroce to rusze do boju
  • Xarix
    Junior
    • 05-2012
    • 9

    #2
    24godz po i w lodoweczce 14 a na zewnotrz 26st zdala egzamin

    Comment

    • walec
      Senior
      • 02-2010
      • 193

      #3
      Ale w tej lodówce są tylko te zmrożone pety czy jest z nimi 20l ciepłego płynu? Bo wtedy będzie im ciężej tak zbić i utrzymać temperaturę chyba...

      Comment

      • Xarix
        Junior
        • 05-2012
        • 9

        #4
        narazie na sucho w piatek gonie do kraju na urlop wracam 10 i ruszam juz niemoge sie doczekac

        Comment

        • Xarix
          Junior
          • 05-2012
          • 9

          #5
          Witam po urlopie. W kraju zrobilem male zakupy (slod chmiel drozdze itp) jakies 17kg a po powrocie kumpel angol wskazal mi sklep piwowarski o jakies 400m od mojego domu . Mam klopot w zebraniu calego sprzetu tzn lekka zadyszka finansowa wiec wystartowalem z warko z exstraktu chmielonego, ale dodalem 10dkg chmielu Marynka (zupka gotowana 10min dla aromatu) mysle ze nie zaszkodzi dalem cukier trzcinowy 2kg gotowany okol 1godz i zmienil sie z jasnego w ciemnobursztynowy 12.5-13Blg. najwiekszy problem mialem ze studzeniem brzeczki ale najwazniejsze ze bulka w loduweczce

          Comment

          • Xarix
            Junior
            • 05-2012
            • 9

            #6
            24/06 przelalem na cicha a 29 klarowalem zelatyna bo stale metne chce zlac w butelki i odblokowac fermentator

            Comment

            • Xarix
              Junior
              • 05-2012
              • 9

              #7
              2.5kg pilznenski
              1kg monachijski
              1kg pszeniczny
              0.1kg luska ryzowa

              zacieranie
              50* - 10'
              62-64* - 40'
              72-74* - 25'

              wody na start 58* 13litrow metoda zacierania dekokcji. Mialem problem z wejsciem na III prog temp (72*) podgrzalem 4l do 90* i musialem dolac jeszcze 5l wody 90* na 74* wszedlem. Zapomnialem powiedziec ze baniak okleilem styropianem i pianka ogolem z 1cm grubosci i starczylo na utrzymanie temp przez 10-15min okryte jeszcze kocem. Filtracja przebiegla bardzo sprawnie (oplot )wysladzanie woda 80* 12l.

              chmielenie
              Marynka szyszka 30g - 65'
              Lubelski granulat 20g - 10'
              Sam proces byl utrudniony poniewaz mam gar 19l a moge gotowac 17 to najwiekszy gar jaki znalazlem na rynku dlatego warzylem w 3 garach 17+7+5l. W rezultacie otrzymalem 23litry brzeczki 13blg. Moglem wreszcze wyprobowac moja chlodnice (10m rurki miedzianej 10mm zwinientej wg przepisow na forum) samorobka ale dziala znakomicie i cieszy 19l w 24min do 25*

              drozdze S-04 niewiem czy dodre uzylem ale mialem do wyboru jeszcze tylko nottingham starter zrobiony na brzeczce poczatkowej 16blg
              caly opisany proces zajol mi 4h (od 8-12) i 1godz sprzatania a o godz 18 piwo mialo 2cm piany narazie w domu bo lodoweczka zajeta

              do milego

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎