Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Czerniakowska, Chmielaki Warszawskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2768

    Czerniakowska, Chmielaki Warszawskie

    Na razie tylko dużo trąbią, że ma być coś wyjątkowego. A co jest to się okaże.



    Na placu przed stadionem Pepsi Arena (Legia Warszawa), a obok strzelnicy i dawnych basenów stawiają jakieś namioty, gdzie ma być pijalnia piwa.
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Na stronie jak zwykle niezłe kwiatki
    "Tradycyjnie ważone piwo jest często poszukiwane a mimo to rzadko i trudno dostępne.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      #3
      Byłem tam wczoraj. Zauważyłem plakat z nazwą Chmelaki Warszawskie, zawróciłem auto i wjechałem na teren tej imprezy. Parasole Konstancina i Raciborza wyglądały zachęcająco. Ale jak podszedłem, to czynne było tylko stanowisko Raciborza i sprzedaż tylko piwa butelkowego w cenie 8 zł za Raciborskie, 9 czy 10 zł za Mocne.
      Namiot Konstancina był zamknięty, za zapleczu odstawiono nieczynne nalewaki Raciborza i Konstancina. Było trochę ludzi, nawet ustawialy się kolejki, ale piwo jak już wspomniałem tylko z butelki. Trochę byłem tym zdegustowany, po niecałych 10-iu minutach zwiedzania tego przybytku wsiadłem w auto i odjechałem.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2294

        #4
        Miejsce z potencjałem, ale jeszcze nie rozreklamowane i mocno raczkujące.
        Byłem tam wczoraj na meczu reprezentacji. Spodziewałem się tłoku a była zaledwie garstka 10-15 osób.
        Knajpa leży przy Czerniakowskiej, 300 metrów od Pepsi Areny, obok jest tor kartingowy. Dużo przestrzeni, kilkanaście ław, dwa duże namioty, parasole Browaru Zamkowego i Konstancina.
        Właściciel to pasjonata regionalnych piw, kiedy pojawi się więcej osób maja ruszyć beczkowe piwa, dojdzie Zawiercie i być może Czarnków. Niestety właściciel rozważa też wprowadzenie do oferty koncerniaków, uzależnia chyba ten ruch od odwiedzającej klienteli.
        Miała być wczoraj odszpuntowana beczka z Raciborskim, ale że goście nie dopisali skończyło się na butelkowych piwach z Raciborza. Na meczowej promocji Twierdzowe kosztowało 5 zł. Poza tym kilka rodzajów butelkowego Raciborza w granicach 8-10 zł.
        Wszystko jest lane w plastikowe kubki.
        Jest także obowiązująca chyba stale promocja "przy zakupie 3 piw czwarte gratis".
        To miejsce może pójść w dwóch kierunkach, albo wejdą koncerniaki i przejmie go we władanie grupa kibicowsko-dresiarsko-blacharska z pobliskiego stadionu albo pasjonaci regionalnego piwa zaczną opróżniać kolejne beczki z małych browarów. Życie pokaże

        Comment

        • Livres
          Senior
          • 04-2012
          • 324

          #5
          To ja poczekam aż podepną sensowne beczki i zainwestują w szklanki.

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Czyli zamkniety krąg - ldzie nie przyjdą bo nie ma piwa z beczki a piwa z beczki nie będzie bo nie przchodzą ludzie
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • Livres
              Senior
              • 04-2012
              • 324

              #7
              Pytanie, po czyjej stronie leży wina - klientów, którzy nie chcą płacić 8-10 zł za butelkowane piwa z Raciborza lane do plastikowych kubków, czy może właściciela, który otwierając lokal pod hasłem "całorocznego festiwalu piwa" nie jest w stanie zaoferować niczego więcej?

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #8
                Pytanie jest retoryczne. Oczywiście, ze najpierw trzeba zaoferować ciekawą ofertę.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • iromek
                  Junior
                  • 01-2012
                  • 20

                  #9
                  Smakosz to ze mnie żaden, ale póki co, żadne piwo pite z plastiku mi nie smakowało. Więc jak mam pić Raciborskie za 8 z plastiku, to podziękuję i pójdę sobie do cywilizacji

                  Comment

                  • piwoszka1
                    Junior
                    • 07-2012
                    • 1

                    #10
                    Czerniakowska, Chmielaki Warszawskie

                    A ja byłam tam wczoraj z przyjaciółmi sporo gości.Piwo regionalne z beczki 5 zł,Browar Zamkowy z Raciborza .Pyszna karkówka z grilla z ogóreczkiem.Fajna muza.
                    Wybieramy się też dzisiaj na Finał Euro można oglądać na dużym ekranie z projektora (efekt jak w kinie).
                    A co do plastików to wolę pić regionalne piwo z plastiku niż piwo koncernowe ze szkła.

                    Comment

                    • franekf
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 944

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwoszka1 Wyświetlenie odpowiedzi
                      A ja byłam tam wczoraj z przyjaciółmi sporo gości.Piwo regionalne z beczki 5 zł,Browar Zamkowy z Raciborza .Pyszna karkówka z grilla z ogóreczkiem.Fajna muza.
                      Wybieramy się też dzisiaj na Finał Euro można oglądać na dużym ekranie z projektora (efekt jak w kinie).
                      A co do plastików to wolę pić regionalne piwo z plastiku niż piwo koncernowe ze szkła.
                      Cieszy mnie u ludzi taki rodzaj entuzjazmu - po jednej wizycie w knajpie są nią tak zachwyceni, że wyszukują w internecie specjalistyczne portale i nawet się na nich rejestrują tylko po to, żeby już w pierwszym poście wyrazić swój zachwyt. A mówią że Polska to taki smutny kraj
                      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                      Piwny Janusz bez Teku

                      Comment

                      • Gonzo1
                        Member
                        • 12-2008
                        • 65

                        #12
                        Miejsce ma potencjał. Uważam, że właściciele mogą poeksperymentować z mniej znanym piwem. Skorelować świeżą dostawę piwka z meczem Legii. Myślę, że wyjdą na swoje. Kibic wypije wszystko.

                        Comment

                        • legart
                          Senior
                          • 06-2012
                          • 913

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gonzo1 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Miejsce ma potencjał. Uważam, że właściciele mogą poeksperymentować z mniej znanym piwem. Skorelować świeżą dostawę piwka z meczem Legii. Myślę, że wyjdą na swoje. Kibic wypije wszystko.


                          Nie każdy , ja od dawna do Źródełka chodzę z własnym asortymentem

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            #14
                            Z kija Raciborskie klasyczne za 6zl, ale niestety nadal leją do plastiku.

                            Comment

                            • legart
                              Senior
                              • 06-2012
                              • 913

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Z kija Raciborskie klasyczne za 6zl, ale niestety nadal leją do plastiku.
                              W poniedziałek po meczu tam trafiłem i z beczki także jest Twierdzowe i też niestety plastik - po 6 zdaje się że za 0,4 (oznaczenia pojenności na kubeczku nie zauważyłem)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎