Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wybrzeże Gdyńskie 6B (obok Centrum Olimpijskiego), Bar Pod Kopytem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Wybrzeże Gdyńskie 6B (obok Centrum Olimpijskiego), Bar Pod Kopytem

    Przy ścieżce rowerowej nad Wisłą obok przystanku Centrum Olimpijskie znajdują się Stajnie, padok i generalnie miejsce do jeźdżenia na koniach. I w tym miejscu znajduje się ogródek z parasolami Żywca (dlatego nigdy nie przyciągał mojej uwagi) ale lanymi Skalakami (10,11,12 i polotmave) ceny NORMALNE 6/7 zeta. W końcu może będzie miejsce gdzie można się spotkać i wypić dobre piwko za w miarę normalną cenę a nie chore 8/9 czy więcej.
    Do tego samo miejsce jest całkiem sympatyczne bliski i łatwy dojazd przez Pl. Wilsona czy Trasą a jednoczesnie cicho bo oddalone od drogi. Jest taka "wiejskość" przez konie, drzewa. Człowie czuje się jak nie w mieście i może odpocząć.
    Jest też wybór jedzenia może nie najtańszego ale i bez szaleństw.
    Trzeba kilka razy odwiedzić.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"
  • dkrasnodebski
    cymbał
    • 05-2003
    • 2316

    #2
    Przedmówca napisał wszystko.
    Pozostaje mi jedynie potwierdzić powyższe.
    Wczoraj tam razem byliśmy i myślę, że na jednej wizycie się nie skończy.
    Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

    www.radoslawstolar.pl

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Poproszę o dokładniejsze namiary w celu umieszczenia na mapie. Przystanek znalazłem, stajnie też, ale w którym miejscu tego kompleksu jest bar? Jadąc z centrum należy sie troszkę cofnąć od przystanku? Widzę tam jakieś parasole Żywca. Wg Google Maps jest tam (nieco przesunięty za płot) Stary Młyn. To tam?
      Last edited by Pendragon; 11-06-2012, 11:34.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Bar mieści się na terenie przy samym padoku, w głębi. Od przystanku ZTM idzie się kilkanaście metrów w kierunku Centrum Olimpijskiego, wchodzi wgłąb terenu ze stajniami i tam jest ten bar. Nie umiem tego inaczej opisać.

        Uwaga nie myliś z knajpą Stary Młyn która znajduje się w drugą stronę i nic ciekawego do picia tam nie ma.(a też ma parasole Żywca).
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Dodałem na mapę, ale czekam na sugestie

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Zdecydowanie bliżej zaznaczonej na mapie sylwetki piłkarza (zaznaczyłbym za tym piłkarzem).
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • olie
              Senior
              • 06-2011
              • 777

              #7
              Prawidłowa nazwa to Bar Pod Kopytem. Lokalizacja to jakieś 150 m na północ od zaznaczonej na mapie. Od zachodu boisko, od południa wybieg dla koni, od wschodu jasny dach - lepiej już chyba nie określę
              A w kontekście Euro - mają telewizor.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Lokalizacja poprawiona.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  #9
                  Dziś dokonałem rekonesansu tego baru. Bardzo sympatyczne i spokojne miejsce. Siadłem tak, że widziałem jak kilka metrów od mojego stolika jeżdżono na koniach, w koło dużo zieleni i spokój. Trochę słychać ruch od Wisłostrady, ale niewiele, bo jest do niej trochę i oddzielona jest drzewami. Wziąłem dziesiątkę Skalaka - 6zł za 0,5l, tylko jedną, bo przyjechałem autem.
                  Piwo podawane w czeskich szklankach, jest bardzo schludnie, wokół baru właściciel uprawia różne kwiatki, więc jest jest dodatkowo "zielono" i kolorowo. Na tle tego tysko-calsbergo-żywieckiego badziewia przy Wiśle ten bar/pub to perełka.
                  Last edited by emes; 16-06-2012, 18:44.

                  Comment

                  • Jurandofil
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 976

                    #10
                    W najbliższą środę od godz. 17 zamierzam tu wypić kilka Skalaków. Jak ktoś chętny, to zapraszam do udziału w spotkaniu
                    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      #11
                      Istnieje szansa, że my też sie pojawimy, ale pewnie ciut później.
                      Last edited by iron; 18-06-2012, 13:53.
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #12
                        W dni nie meczowe wybiorę inne atrakcje.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          #13
                          Podjechałem dzisiaj rowerem na Podskalaka. Ogródek daje radę. Ludzi też trochę było. Będę zaglądał przy okazji wycieczek rowerowych w te rejony. Inaczej nie ma opcji.

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • Jurandofil
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 976

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                            Istnieje szansa, że my też sie pojawimy, ale pewnie ciut później.
                            To może Wam trochę Skalaka zostawimy...
                            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                            Comment

                            • legart
                              Senior
                              • 06-2012
                              • 913

                              #15
                              Dzisiaj odwiedziłem. Jako że byłem z dzieckiem wypiłem tylko jeden kufelek - Skalak Rezany za 7 pln - bardzo mi smakował (dla mnie najlepsze piwo z Rohozca) .
                              Oprócz tego w nalewakach był jeszcze Podsaklak, Skalak 11 svetlny i Skalak 12 svetlny. Dziecku kupiłem limo też z nalewaka Rohozca . Więcej takich miejsc w Warszawie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎