Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mikrobrowar Kur Domowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ksy
    Kur Domowy
    • 07-2011
    • 280

    Mikrobrowar Kur Domowy

    Jej... pierwsza warka za mną. Miał być Wit, a jest spora szansa, że wyjdą pomyje. Jeśli lepsze niż Tyskie powiem, że sukces. Zrobiłem z milion błędów, brzeczka smakuje tragicznie, ale co tam... drożdże dodane - zobaczymy co wyjdzie. A wkrótce kolejna warka i pójdzie lepiej. Z udanej czy nie warki radość przeogromna a to też się liczy
    --------------------
    --------------------
    "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
    Jej... pierwsza warka za mną. Miał być Wit, a jest spora szansa, że wyjdą pomyje.
    Czyli mętne, czyli tak ma być
    Gratulacje za odwagę
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • ksy
      Kur Domowy
      • 07-2011
      • 280

      #3
      Warka 01("Zdążyć przed Północą") Już w butelkach:
      Zdjęcie butelek z pierwszą warką
      Reduktor osadów jest całkowicie zbędny w moim przypadku. Używam fermentatorów bez kraników do fermentacji i przelewam rurką z nad osadów do rozlewu. Nawet wit nie był "extra" zamulony na dnie fermentatora rozlewowego.
      Z uwagi na planowane pilne spożycie tego piwa nie drukowałem kontr.

      Warka 02("Pozwolenie na budowę") udała się lepiej od pierwszej. Przynajmniej w kategorii produkcja, bo smakowo to czas pokaże. Kolsch z zestawu CP zrobiony w/g załączonego przepisu w piątek(29.06) - wyszło 12blg. Tteraz grzecznie pracuje na burzliwej. Potem 2 tygodnie cichej z dodatkiem brewfermów, które w/g jakiejś rady z forum mają zwiększyć klarowność i na kilka tygodni w butelki.

      Sprawdziła się zasada, że podnoszenie temperatury to 1 stopień C/ 1 minutę grzania na dużym palniku. - przynajmniej dla zacierania. Znacznie ułatwiło mi to pracę z tą warką.

      Będę musiał przerobić chłodnice. Prędkość chłodzenia jest zadowalająca (40 minut do 27 stopni), ale na wyjściu gorącej wąż ogrodowy się "łamie" zatrzymując przepływ wody i nie potrzebnie podnosząc ciśnienie na łączach guma/miedź. Puki co utrzymywanie go w górze + dwie obejmy się sprawdzają, ale będę musiał wzbogacić te parę centymetrów jakimś oplotem z twardego drutu, czy czegoś podobnego.
      --------------------
      --------------------
      "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

      Comment

      • ksy
        Kur Domowy
        • 07-2011
        • 280

        #4
        Nie umiem obsługiwać picasy jak widać. Ponownie zdjęcie warki 01:
        Warka nr 01 oetykietowne krahle

        I do albumu gdzie będę umieszczał etykiety, kontry i butelki już z tymi:
        Album "Etykiety Warek"
        --------------------
        --------------------
        "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

        Comment

        • Robert13
          Senior
          • 04-2010
          • 899

          #5
          Rasowe etykiety. Tez miałem drukować, nawet zaprojektowałem parę sztuk, ale niestety drukarkę szlag trafił.
          Co do cichej, radziłbym jednak robić ją krótszą, np. tygodniową.

          Comment

          • ksy
            Kur Domowy
            • 07-2011
            • 280

            #6
            Pierwsza warka - tragedia to też nie było się czym chwalić.
            Druga warka Kolsch - już pijalna i mniam ). Duma z pierwszej udanej warki - to dopiero bezcenne. Jutro wrzucę zdjęcia ety i butelki

            Trzecia warka w worku tu wielka prośba:
            Ne mądry ja, zamawiając nie zaznaczyłem śrutowania. Ma toś z Wrocławia śrutownik użyczyć w celu ześrutowania 4kg słodu ?
            --------------------
            --------------------
            "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

            Comment

            • zenek73
              Junior
              • 04-2008
              • 16

              #7
              Ja mam chcesz ześrutować to dawaj na Gaj

              Comment

              • ksy
                Kur Domowy
                • 07-2011
                • 280

                #8
                Update etykiet.

                Zaległa warka druga, z której nie została już nawet buteleczka :

                Projekt etykiety warka nr 2
                Etykieta na butelce (Warka2)

                Sezon jesienny rozpoczęty:
                Warka nr3 na cichej, a zaledwie kilka butelek warki nr 4 dojrzewa w lodówce. Etykiety czekają już na wydruk :
                Projekt etykiety warka nr 3
                Projekt etykiety warka nr 4

                A w Browarku czekają juz na mnie materiały na kolejne warzenie.
                --------------------
                --------------------
                "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

                Comment

                • ksy
                  Kur Domowy
                  • 07-2011
                  • 280

                  #9
                  Wczoraj uwarzone Belgijskie Pale Ale, ładnie pracuje na burzliwej.

                  Jest to ostanie piwo jakie warze z gotowego zestawu surowców CP. Czuje się już na siłach, żeby zacząć robić piwa całkowicie po swojemu. A przynajmniej wydaje mi się, że wiem co się w garnku dzieje.

                  Piwo wyjątkowe jeszcze z jednego powodu. Prawie cała warka trafi do mojego teścia, żeby zostawił już to tyskie ;p.
                  --------------------
                  --------------------
                  "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

                  Comment

                  • ksy
                    Kur Domowy
                    • 07-2011
                    • 280

                    #10
                    Warka nr. 8
                    Warzyć skończyłem o 1 w nocy. Zamiast 22l 16tki mam 18 litrów 19ski. (będzie moc.)
                    Do zapamiętania: przegotować parę litrów wody na takie okazję.

                    Trochę brzeczki zostało mi ze względu na luźno wrzucony chmiel.
                    ToDo: Wymyślić system filtracji schłodzonej brzeczki. Ktoś próbował gazy jałowej - jednorazowego użytku ?
                    --------------------
                    --------------------
                    "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎