Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Import piw niemieckich - proszę o opinie.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Biermarkt_Wroclaw
    Junior
    • 07-2012
    • 14

    Import piw niemieckich - proszę o opinie.

    Szanowni forumowicze,

    po długich namysłach postanowiłem ruszyć z tematem importu niemiecki piw do polski, na początek dla Wrocławia i okolic. Zamierzam importować najpopularniejsze niemieckie marki jak i saksońskie browary regionalne, sprzedając je dalej po realnych, konkurencyjnych cenach. Zależy mi na bogatej i dostępnej ofercie. Na początek zająłbym się dystrybucją do mniejszych sklepów oraz HoReCa i knajpek. W planach jest również sklep detaliczny z bogatym asortymentem piwnym z piwami niemieckimi i polskimi regionalnymi.

    I tu moja prośba do Was - wyraźcie swoją opinię nt. powyższego pomysłu i poniżych propozycji:

    - czy sądzicie, że jest w ogóle zapotrzebowanie na dobrej jakości niemieckie piwa po cenach równych lub niewiele wyższych od polskiej masówki, np.:
    > z niższej półki: Oettinger Export, Pils lub Weizen za 2,80 - 3,30 zł/but.
    > z średniej półki: Hasseröder Pils za 3,50 - 3,80 zł/but.
    > z średniej wyższej: Mönchshof Original za 4,50 - 4,80/but.;
    Paulaner Münchner Hell za 5,00 - 5,50 zł/but.
    > z wyższej połki: Neuzeller Kloster-Bräu Pilsner za ok. 5,10 zł/but.
    Neuzeller Kloster-Bräu Bock za ok. 5,45 zł/but.

    Wszytkie ceny bez kaucji za but. w wys. ok. 35 gr. Muszę jeszcze rozwiązać kwestię niemieckiej kaucji przy imporcie do Polski.

    Powyższa lista to tylko przykład, w swojej ofercie chciałbym mieć kilka pozycji z każdej kategorii:
    - Alt;
    - Lager;
    - Export;
    - Pils;
    - Landbier;
    - Kellerbier;
    - Bawarskie Jasne;
    - Bock, Maibock i Doppelbock;
    - Schwarzbier;
    - Radler;
    - Niemieckie smakowe bez chemii jak np. w Sommersby czy Warka Radler;
    - Dinkelbier;
    - Weizenbier;
    - Kölsch;
    - i inne.

    Będę wdzięczny za Wasze zdanie.

    Pozdrawiam
    No Cerveza No Trabajo
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Jeżeli najpopularniejsze to nuda.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Biermarkt_Wroclaw
      Junior
      • 07-2012
      • 14

      #3
      Może trochę źle napisałemo tych najpopularniejszych. Asortyment będzie zadowalający, a Krombachery, Warsteinery i spółka powinny się też znaleźć na półce, ale max. 5-6 marek masowych. Na początek oferta może być troche okrojona, ale jak już napisałem, będą saksońskie regionalne może też kilka brandenburskich i inne, o któych mało kto słyszał lub mało kto miał przyjemność spróbowania.
      No Cerveza No Trabajo

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Wymieniłeś praktycznie wszystkie niemieckie gatunki. Miłych poszukiwań w Saksonii i Turyngii Natomiast jeśli chodzi o wymienione marki, to albo już są na polskim rynku, albo już się pojawiają rzadziej, bo go nie podbiły (np. Neuzeller, który aż tak bardzo wysoką półką to IMO nie jest).

        Comment

        • Biermarkt_Wroclaw
          Junior
          • 07-2012
          • 14

          #5
          @darekd

          dzięki za odp.

          jestem na razie na etapie planowania, fakt z tymi poszukiwaniami na wschodzie może być ciężko, ale w przyszłym tygodniu zrobię już konkretny rekonesans w Niemczech i rzucę kilka propozycji na forum. Nie skompletowałem jeszcze swojej oferty więc jestem otwarty na propozycje i sugestie.

          Na początku nie będę też szalał z drogimi piwami niszowymi, muszę najpierw wybadać rynek, ale bogaty wybór średniej klasy niemieckich browarów prywatnych w akceptowalnym przedziale cenowym powinien chyba znaleźć swoich fanów.
          No Cerveza No Trabajo

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            No jestem ciekaw jakiego dokonasz wyboru browarów. Niestety większość saksońskich browarów oferuje dość skostniałą ofertę.
            Tylko nieliczne oferują coś "innowacyjnego" na tamtejszym rynku, m.in.:
            Bautzener Brauhaus (warzą Kupfer)
            Specht Brauerei ( warzą Landbier)
            Erlbacher Brauhaus ( warzą IPA)
            Böhmisch Brauhaus (warzą Eisbier)
            Gosebrauerei Bayerischer Bahnhof (warzą Gose)
            Schwerter (warzą Maibock)
            Stadtbrauerei Wittichenau (warzą Kupfer)

            To tyle z ciekawostek. A z browarów, które warzą piwa na ogół smaczne piwa. Są to:
            Bautzener Brauhaus, Glückauf, Böhmisch Brauhaus, Peniger Spezialitätenbrauerei, Stadtbrauerei Wittichenau oraz Zwönitz Brauerei.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #7
              Jeżeli chodzi o browary przemysłowe działajace w Brandenburgii. Osobiście nie znam ani jednego browaru, który warzyłby smaczne piwa.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Z mojej jedynej getrenkowej wyprawy po piwo do Niemiec najmilej wspominam piwo... ze Szlezwiku - Dithmarscher Urtyp (www.dithmarscher.de/ueber-uns/produkte.html).
                Kupione w GerankeLand we Frankfurcie nad Odrą. Nie wiem czy jest tam w stałej ofercie, bo nieco daleko. Poza tym to przyzwoite były niektóre piwa z Goerlitz.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...)Poza tym to przyzwoite były niektóre piwa z Goerlitz.
                  Arturze, ja ciebie bardzo proszę
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Moim zdaniem, na tle innych wynalazków z okolicznych Eibau, Lubau czy dalszych Lubzerów, te były najlepsze i jakbym miał robić kolejny raz zakupy, to kupiłbym właśnie Landskrony.
                    Gęby nie krzywiły, a w/w wymienione i owszem

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #11
                      Przyznaje na tle Eibau i Lobau, ten z Gorlitz mieni się na wyjatkowo w interesujących barwach.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Aleksandros
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 352

                        #12
                        Ja kiedyś, ze dwa lata temu, trafiłem na bardzo smacznego ciemnego koźlaka z Zwickau (browar Mauritius). Niestety tylko jeden raz i tylko jedną butelkę, więc możliwe, że była akurat udana warka albo mi po prostu w ten dzień zasmakował. Piwo to zdobyło w swojej kategorii brązowy medal na European Beer Star w roku 2011.

                        Comment

                        • Biermarkt_Wroclaw
                          Junior
                          • 07-2012
                          • 14

                          #13
                          Dzięki za sugestie i zapraszam do postowania kolejnych.
                          No Cerveza No Trabajo

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Biermarkt_Wroclaw Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dzięki za sugestie i zapraszam do postowania kolejnych.

                            Wspominany Dithmarscher był dostępny przez jakiś czas w Polsce, pewne piwo z Mauritiusa jest cały czas dostępne za nieco ponad 2 zł. Wiesz o jakie piwo chodzi i gdzie je kupić?

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Biermarkt_Wroclaw Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dzięki za sugestie i zapraszam do postowania kolejnych.
                              No i zamiast propozycji i sugestii dostajesz pytanie dotyczące Perlenbachera z Lidla. To pewnie taki test wiedzy, który ma potwierdzić, czy forumowi "znawcy" zechcą z tobą rozmawiać
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎