Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Bratysława, Dunajska 21, Bratislavský Meštianský Pivovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Słowacja, Bratysława, Dunajska 21, Bratislavský Meštianský Pivovar

    Nie minęło zbyt wiele czasu od otworzenia minibrowaru na ulicy Drevenej, a tu już mamy drugi tej samej firmy na ulicy Dunajskiej.
    Ten otworzono w 2011 roku.
    Klimat jest jednak dosyć różny.
    Na Drevenej w dużej kamienicy, mniej jest większych pomieszczeń, a i klientela bardziej powiedziałbym biznesowa.
    Z racji że to ścisłe centrum, zagranicznych turystów też sporo..

    Na Dunajskiej są dwa parterowe budynki na zacienionym placu, wśród których jeden mieści całą aparature produkcyjną, natomiast w drugim znajduje się jedna wielka piwiarnia skapana w ciemności..
    Są tutaj też i tanki.
    Towarzystwo na wskroś młodzieżowe, gwarna sala coś jak nasze Bierhalle.
    W sobotni wieczór kiedy tam przybyłem, było już sporo ludzi.
    Widać wśród bywalców, lokal znalazł już uznanie.

    Uprzejma obsługa szybko reaguje na zamówienia.
    Piwa w tym samym asortymencie i cenach, jak w siostrzanym browrku na Drevenej.

    Bratislavský ležiak svetly 12* . 1.20/1.90 € 0.3/0.5l
    Bratislavský Bubák tmavé 12*. 1.70 € za 0.4l.

    Czy również takie same w smaku?
    Otóż mnie podeszły lepiej te, niż siostrzanym pivovarku.
    Jasne było treściwsze, lepiej nachmielone.
    Ciemnemu też niewiele mogę zarzućić.
    Gdybym musiał wybrać wizyte tylko w jednym z tych minibrowarów, wybrałbym w tym na ulicy Dunajskiej.

    Piwo nalewane jest do firmowych kufelków, są też podkładki tego samego wzoru jak w pierwszym minibrowarze.

    Fotki:



    Wspólna strona internetowa dla tych dwóch minibrowarów:
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    #2
    Odwiedziłem tą mniej atrakcyjną lokalizację Mieszczańskiego Bratysławskiego Browaru na początku maja, prawie pięć lat po wizycie Bastiona.

    Tak jak opisał Bastion, jest młodzieżowo i gwarno.
    Równie młodzieżowy był obsługujący mój stolik kelner. Wydziarany od stóp do głów, napakowany sterydami, pobudzony kark bez śladów szyi, poruszający się jakby ćwiczył noszenie między nogami telewizorów. Co jakiś czas walił się w łeb noszoną w ręku pustą butelką typu PET.

    Mi w tej "fabryce" podobnie jak odwiedzonym wcześniej Ružinovským pivovarze Komín podobały się elementy wystroju wnętrza. Tu były to dużych rozmiarów podświetlane fototapety i zwisające z sufitu masywne przemysłowe lampy, zapewniające oświetlenie wielkiej sali.

    W ofercie opisane wcześniej dwa piwa w nieco wyższych cenach: 1,40 / 2,10 € za jasne i 1,90 € za ciemne.

    Oprócz dedykowanego szkła do kupienia na miejscu są t-shirty, otwieracze do butelek i inne firmowe gadżety.

    Kuchnia dość droga, ale warta uwagi.
    Zimne zakąski w cenie 3,90 - 24,90 € (oczywiście najdroższy tatar), przystawki na ciepło 4,90 - 8,90 €, zupy 3,30 - 3,90 €. Dania główne 7,90 - 27,90 €, ryby 12,60 - 13,90 €, sałaty za 8,90 €.
    Specjalnością szefa kuchni jest klasyka, czyli segedínsky guláš z knedlikami w cenie 7,90 €.

    Mankamentem tego miejsca jest ciasny kibel o bardzo małym potencjale. Dostępna jest zaledwie jedna kabina na każdą z płci, w dodatku poruszanie się w niej nawet osoby szczupłej wymaga dużych zdolności ekwilibrystycznych.

    Aktualne godziny otwarcia: 11:00 - 23:00 (w soboty do północy, a w niedziele do 22:00)


    Zdjęcia:



    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎