Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

S. Różyński: Chełmżyński Browar "F.W. Wolff Brauerei & Co. - Culmsee" (1880-1919)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • seba_gliwice
    Senior
    • 10-2003
    • 374

    S. Różyński: Chełmżyński Browar "F.W. Wolff Brauerei & Co. - Culmsee" (1880-1919)

    Witam,

    Informuję, że z inicjatywy własnej, Towarzystwa Miłośników Chełmży oraz udziale koniecznych przy tego typu przedsięwzięciach sponsorów wydano książkę mojego autorstwa pt.Chełmżyński Browar "F.W. Wolff Brauerei & Co. - Culmsee" (1880-1919). Jest to mój osobisty ukłon dla mojego rodzinnego miasta oraz efekt moich wieloletnich własnych badań i poszukiwań wszelkich informacji na ten temat ...

    Książka zawiera 53 strony oraz przede wszystkim prawie 50 unikalnych zdjęć, z których większość pochodzi z prywatnego archiwum potomków właścicieli tego browaru, których miałem szczęście i przyjemność poznać. Zdjęcia z przełomu XIX i XX w. przedstawiają zabudowania browaru, pracę codzienną w browarze, rozbudowę browaru oraz życie codzienne rodziny Wolff - właścicieli browaru. Ponadto umieściłem tam ilustracje i zdjęcia nielicznych, lecz unikalnych birofiliów (butelki, korki, kufel), pocztówek z widokiem browaru oraz plan browaru, stworzony na podstawie zachowanych archiwalnych szkiców.

    Tak więc z założenia jest to wydawnictwo albumowe, chociaż na pierwszych 13 stronach umieściłem również informacje monograficzne, dotyczące zarówno tradycji piwowarskich Chełmży, jak i danych dotyczących browaru, na tyle wyczerpujących, na ile pozwalały nielicznie zachowane do naszych czasów materiały źródłowe i archiwalne. Wpływ na to miał z pewnością fakt, że browar został zamknięty tuż po I w.ś.

    Nakład 500 egz.
    Cena 20 PLN (+ koszty wysyłki)
    Niedostępna będzie w księgarniach, lecz tylko i wyłącznie w Bibliotece Miejskiej w Chełmży.
    Będę ją również posiadał w dystrybucji na jesiennych giełdach birofiliów (Cieszyn, Tychy)
    Attached Files
  • pivaria
    Senior
    • 03-2001
    • 1538

    #2
    ZAPYTANIE

    Cześć Sebastian!
    Czy książka jest jeszcze do kupienia?
    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
    www.pivaria.pl
    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

    Comment

    • seba_gliwice
      Senior
      • 10-2003
      • 374

      #3
      Witam,

      Na tą chwilę zostały mi dosłownie 2 szt. i to już absolutny koniec …
      Od 2012 roku nie ma już nigdzie żadnych zapasów, nawet w siedzibie Tow. Przyjaciół Chełmży, które ją wydało. Cena 20 PLN.

      Mam jeszcze dostępne 3 szt. mojej starej książki z 2007 roku o gliwickim browarnictwie - cena 37 PLN

      Najnowsza moja książka o gliwickich browarach, wydana dosłownie miesiac temu, ma tutaj swój osobny wątek:


      Pozdrawiam

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎