Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hamburg, Hofbräu Wirtshaus am Speersort 1

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gwzd
    Senior
    • 01-2012
    • 622

    Hamburg, Hofbräu Wirtshaus am Speersort 1

    Czyli kolejny przybytek znanego, monachijskiego browaru Hofbräu München. Serwują głównie to, z czego słyną, czyli własne piwa, także z dodatkiem innych napoi, tworzących razem "piwne drinki".

    Odwiedzono 24. lipca 2012 roku.

    Widok od strony Steinstraße/Speersort:



    Ogródek bardzo duży, spokojnie pomieści 200-300 osób, jak nie więcej. W środku sala równie wielka, a na piętrze także dość spora! Ja niestety byłem tam o poranku (między 10 a 12) i nie mogłem doświadczyć bardzo lubianej przeze mnie biesiadnej atmosfery, towarzyszącej takim miejscom w Niemczech. Plusem wizyty o tak wczesnej porze było to, że do zamówionego śniadania otrzymałem świeżutkie pieczywo, które nawet nie zdążyło wystygnąć

    Ceny kształtują się na poziomie 4 euro za 0,5l oraz 7,80 euro za 1l. Do tego zamówiłem bawarskie śniadanie za 7,90 euro składające się z dwóch białych, gotowanych kiełbasek, świeżego, ciepłego precla oraz musztardy, świeżej bułki i 0,5l piwa pszenicznego.

    W menu znajdziemy następujące piwa i drinki. Niestety nie zrobiłem zapisków całego menu, więc piszę to, co zapamiętałem:

    - Hofbräu Original

    - Hofbräu Dunkel

    - Hofbräu Weißbier

    - Ruß'n (połączenie piwa i Sprite'a)

    - piwo bananowe (nie pamiętam niemieckiej nazwy)

    Do tego kilka rodzajów drinków z piwem, typu połączenie dunkela z colą i dwoma innymi napojami. Ja skusiłem się na klasykę, czyli pilsa, dunkela i pszeniczne.

    1) Hofbräu Original



    Klasyczny, bawarski pils. Zapewnia orzeźwienie w letni upał, idealnie współgra z niemal każdą potrawą. Piana opada w miarę szybko, sama w sobie nie zapewnia wrażeń smakowych. Samo piwo ma aromat goryczkowego chmielu, kolor słomkowy, bardzo wyrazisty. W smaku bardzo delikatne, dość wodniste, jednakże już po kilku łykach na podniebieniu i języku pojawia się wyraźny i bardzo przyjemny posmak goryczki. Jak dla mnie piwo jest niemal idealne, moje ulubione spośród wszystkich, które do tej pory piłem.

    2) Hofbräu Dunkel



    Równie klasyczny i bawarski, jak jego jasny odpowiednik. Piana opada szybko. Tu chmiel już nie dominuje, w zapachu można bez problemu doszukać się aromatów słodów użytych do wytworzenia tego piwa. W smaku goryczkę już czuć, ale na równi ze słodowym posmakiem. Na podniebiebiu pozostaje bardzo lekki posmak słodów. Kolor karmelowy, przezroczyste podobnie jak Coca-Cola - z góry przepraszam, jeśli kogoś uraziło to porównanie.

    3) Hofbräu Weißbier

    Spożyte do śniadania bawarskiego, niestety zdjęcia nie zdążyłem zrobić

    Aromat lekko bananowy, bardzo przyjemny. Piana szybko opadająca, w smaku czuć banany, brak wyczuwalnej goryczki.

    Gdybym miał je oceniać w swojej skali smaku 1-10, to Original zasługuje na 10, Dunkel 9, a Weißbier w okolicach 7. Ale to tylko moje mocno subiektywne gusta, zapewne inni mogliby się ze mną nie zgodzić.



    Niebawem kolejne relacje z odwiedzanych przeze mnie mikrobrowarów
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gwzd Wyświetlenie odpowiedzi
    (...)Niebawem kolejne relacje z odwiedzanych przeze mnie mikrobrowarów
    Jak na razie opisałeś zwykłą knajpę a nie minibrowar.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • gwzd
      Senior
      • 01-2012
      • 622

      #3
      A czy gdzieś napisałem, że to był mikrobrowar? Wspomniałem tylko, że będę zamieszczać kolejne opisy odwiedzanych przez siebie miejsc, wskazując na ich typ.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Klasyczny, bawarski pils
        Raczej helles

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gwzd Wyświetlenie odpowiedzi
          A czy gdzieś napisałem, że to był mikrobrowar? (...).
          Tutaj:
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gwzd Wyświetlenie odpowiedzi
          (...)

          Niebawem kolejne relacje z odwiedzanych przeze mnie mikrobrowarów
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • gwzd
            Senior
            • 01-2012
            • 622

            #6
            @abernacka

            Gdyby było tak jak mówisz, zdanie powinno brzmieć:

            Niebawem relacje z kolejnych odwiedzanych przeze mnie mikrobrowarów.

            --------

            Przepraszam za pomylenie pilsa z helles, jestem początkującym smakoszem piw i jak widać nie wszystko jest dla mnie oczywiste

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23791

              #7
              Gwzd, nie masz szans na ostatnie słowo, nawet się nie staraj

              Wracając do tematu podobny przybytek jest też w Bremie.
              Last edited by ART; 27-07-2012, 13:51.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎