Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Bratysława, Vysoká 15, Starosloviensky Pivovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Słowacja, Bratysława, Vysoká 15, Starosloviensky Pivovar

    Na piwnej mapie Bratysławy pojawił się nowy, otworzony w kwietniu 2012 roku, minibrowar restauracyjny -''Starosloviensky Pivovar''.
    Tym razem ciut na uboczu, co skutkuje lokalną klientelą bez tego komercyjnego ciśnienia.
    Budynek w którym się on znajduje, nie wygląda zbyt ciekawie.
    Przeszklony klocek bez wyrazu, jakie budowano masowo w minionej epoce.
    Przed wejściem jest niewielki ogródek piwny, natomiast wewnątrz niezbyt duża sala skąpana w półmroku ze stołami i siedzeniami w drewnie.
    Widoczne są kotły warzelne, a w zasadzie kociołki gdyż są wrecz miniaturowe.
    Reszta urządzeń jest schowana dla oczu klienta.

    W ofercie tylko jeden rodzaj piwa- Pressburg svetle 12.4* w bardzo przyjemnej jak na warunki bratysławskie cenie : 1.50/0.90 € za 0.5/0.3l.
    Piwo dosyć mętne o słabym wysyceniu.
    W zapachu mocne akcenty kwiatowe.
    Nalewane jest w ''czyste'' kufle , natomiast są obecne firmowe podstawki.

    Akurat przy warzelni uwijał się pan sladek, więc była okazja nieco porozmawiać.
    Gość jest piwowarem domowym, ale raczej nie eksperymentującym w stylach piwnych co widać po ofercie.
    Zostałem też poczęstowany jeszcze leżakującym jasnym piwem z dodatkiem wyciągu ze sosny.
    O dziwo nawet nie był ten posmak jakiś intensywny i dało się to spokojnie wypić.
    Miejscowa kuchnia w stylu starosłowianskim z dużym wyborem serów.
    Ceny też przystępne.

    Strona własna: https://www.staroslovienskypivovar.s...=sk&menuid=286
    Dwie fotki:

  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    Podczas mojej wizyty (25.08.2012) dostępny był też tylko Pressburg 12,4%, mimo, że w menu figurowało też inne piwo - Pressburg Smrkovy 11%.

    To już czwarty minibrowar w Bratysławie, który odwiedziłem i czwarty, w którym można się napić tylko jednego rodzaju piwa

    Od wizyty Bastiona lokal wzbogacił się o firmowe szkło, jednak nie podaje się w nim piwa klientom, a służy jedynie jako ozdoba.
    Dodam, że obsługa mało uprzejma, znudzona pracą i klientami. Rachunek wjechał na mój stolik na 50 minut przed zamknięciem, pomimo tego, że nie był jeszcze zamawiany.

    Dorzucam fotki:

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      #3
      Po pierwsze i najważniejsze, bodajże w marcu lokal się przeprowadził i obecnie znajduje się na ulicy: Vysoka 15. Ładna, kameralna okolica, no i bliżej centrum.

      Co do reszty: z trzech odwiedzonych przeze mnie minibrowarów, w tym mi się najbardziej podobało. W czasie mojej wizyty (25.05) było tylko jedno ichniejsze piwo: Pressburg Smrekové 11° (smaczne). Za to żeby nie było nudno poszli w stronę multitapu, i dodatkowo znajdziemy tu 11 innych lanych piw, w tym m.in. dwa z Kalteneckera (IPA i chyba jasne), jakaś niemiecka pszenica, jakieś wiśniowe, Chotebor 10 itd itp. Ogólnie: polecam. Przytulne, sympatyczne miejsce.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎