Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Murowana Goślina, Poznańska 10a, Pizzeria Italia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gwzd
    Senior
    • 01-2012
    • 622

    Murowana Goślina, Poznańska 10a, Pizzeria Italia

    Kilka(naście?) mięsięcy temu lokal powiększył swoją ofertę o, jak to sami reklamują, "sklep" z piwem. Dzięki temu można tu dostać kilkadziesiąt rodzajów dobrego piwa. Ceny większości z nich są dość wysokie, ale miejmy na uwadze, że jest to raczej restauracja, aniżeli piwiarnia czy też normalny sklep. Sprzedając napoje do posiłków po 4-5zł zapewne nie utrzymaliby się zbyt długo na rynku. Oczywiście można kupować na wynos, ale przy większych ilościach nie jest to zbyt opłacalne.

    Wnętrze: bardzo kameralne, kilka stolików na około 15-20 osób + mały ogródek na zewnątrz. Wystrój dość ciekawy, pełno pamiątek włoskich klubów piłkarskich i innych (kulinarnych) pochodzących z Italii. Jest też telewizor z C+, więc pewnie można oglądać mecze.

    WWW: http://www.pizza-italia.pl/

    Piwa lane: marcowe oraz ciemne z browaru Fortuna (ok. 7-7,50 zł)

    Butelkowe:

    Rodzima produkcja - AleBrowar (Lady Blanche i Rowing Jack po 7,50zł), Pinta (ostatnio tylko Odsiecz Wiedeńska, ale wcześniej bywały także Atak Chmielu i Dobry Wieczór), Cornelius (7,50 zł), Noteckie, Ciechany, Fortuna (Miłosław - pszeniczne, pilzner, koźlak oraz Fortuna - wiśniowa, miodowa, czarna) oraz parę innych, których nie zapamiętałem.

    Zagranicze - Złoty Bażant (jasne oraz radlery - cytrynowy i grejpfrutowy, bodaj 7,50zł) Kwak (10 zł), Franziskaner Hell i Dunkel (7,50 zł), ukraińskie Obołony, Bavaria, Guinness (puszkowy na 100%, ale butelka też chyba była), zauważyłem też dwa rodzaje Kölscha (nazw nie pamiętam). Do tego kilkanaście innych pochodzących z Niemiec i Belgii. Było również kilka z innych krajów, np. Rosji.

    Podałem ceny, które udało mi się zapamiętać.
  • kalak06
    Member
    • 08-2012
    • 39

    #2
    Pizzeria na prawdę fajna i wybór piwa nie powala ale całkiem całkiem. Z Polskich mają np: Pintę, Czarnków, Witnicę i trochę więcej. Jakieś Belgi i Holendry. No i pizza genialna!!!

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎