Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Przywidzka 7 (Szadółki - Rental Park), Piwoteka [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomek35
    Senior
    • 02-2007
    • 497

    Gdańsk, Przywidzka 7 (Szadółki - Rental Park), Piwoteka [zamknięte]

    Od tygodnia w rejonie południowego Gdańska pojawił się kolejny przybytek z piwem regionalnym. PIWOTEKA to nieduży sklep, usytuowany w Rental Park Gdańsk, w pobliżu delikatesów Piotr i Paweł.

    W ofercie mają piwa polskie (z tego co zapamiętałem: Czarnków, Kowal, Gościszewo, Amber, Ale Browar, Kormoran, Zawiercie, Jagiełło, Fortuna, Krajan, Konstancin i in.), ale także litewskie, czeskie, rosyjskie, belgijskie i hiszpańskie Wkrótce zamierzają zainstalować 2 nalewaki, w tym jeden z litewskimi piwami wyłącznie do pet na wynos .

    Dla mnie, jako mieszkańca południowego Gdańska, ten nowy przybytek stanowi miłe zaskoczenie Cieszy mnie tym bardziej, że sklepy Pekosa i Anola mocno ograniczyły asortyment piw regionalnych na rzecz koncernowych.
  • tomek35
    Senior
    • 02-2007
    • 497

    #2
    W uzupełnieniu poniższej informacji dodam, że sklep jest czynny codziennie od godziny 11-stej do 21-szej.

    Comment

    • kedziorr12
      Junior
      • 04-2011
      • 12

      #3
      Byłem dzisiaj przejazdem w owym sklepie. Bardzo dobrze zaopatrzony sklep a Pani za ladą bardzo sympatyczna Z czystym sumieniem mogę polecić ten sklep.

      Comment

      • tomek35
        Senior
        • 02-2007
        • 497

        #4
        Dziś po raz kolejny odwiedziłem Piwotekę no i kolejne zmiany, a mianowicie sklep dorobił się 2 nalewaków z litewskimi piwami lanymi do pet: Senojo Vilniaus Alus jasne niefiltrowane oraz pszeniczne. Piwa zacne i godne polecenia.
        Sklep posiada własną stronkę: www.piwoteka.gda.pl
        Last edited by tomek35; 21-10-2012, 17:55.

        Comment

        • PiwotekaGda
          Junior
          • 10-2012
          • 12

          #5
          Piwoteka

          Witam serdecznie Forumowiczów
          Czas zaprosić osobiście na świeże piwa z nalewaka. Właśnie jadą z Wilna Senojo Vilniaus Kvietinis (wyśmienite pszeniczne) oraz Senojo Vilniaus Nefiltruotas Sviesusis (jasne o zawartości 5,2% alkoholu). Za namową znawców, z beczki będzie również coś z AleBrowaru. Na początek: AmberBoy.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            No i bardzo dobrze

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Balesss
              Member
              • 09-2012
              • 54

              #7
              Czy piwo lejecie tylko do pet, czy też do szklanych butelek z ceramicznym korkiem? Nie orientuję się, czy wymaga to jakiś przejściówek/zaworów itp.

              Comment

              • PiwotekaGda
                Junior
                • 10-2012
                • 12

                #8
                Do napełniania butelek PET mamy specjalny kran umożliwiający nalewanie pod ciśnieniem. Do szklanych butelek stosuje się inny system: http://www.youtube.com/watch?v=PZTX0ZqBt0o

                Comment

                • zohan666
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 259

                  #9
                  Pytanko: Co macie na tą chwilę z AleBrowaru?

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Z AleBorwaru jest w tej chwili (dziś o 15-tej) AmberBoy i to z nalewaka. Tyle, że nalewak doznał destrukcji i piwo nie nadaje się zbytnio do spożycia. Drugi stoi pusty i pewnie do niego podepną AmberBoya. Jakoś nie kojarzę by mieli coś z butelki. Pinty były ze cztery, pięć, w tym Stare Ale Jare.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • PiwotekaGda
                      Junior
                      • 10-2012
                      • 12

                      #11
                      Nalewak naprawiony. Amberboy się leje i smakuje niczego sobie. Ale browar już do nas jedzie, będzie w pełnym dostępnym asortymencie już w poniedziałek. Zapraszamy

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        A wileńskie kiedy wrócą?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • PiwotekaGda
                          Junior
                          • 10-2012
                          • 12

                          #13
                          Wileńskie dojechały, ale niestety na ten moment działa tylko jeden kran. Zapraszamy po Amber Boy'a. Jak się skończy, podpinamy wileńskie, chyba, że wcześniej usuniemy awarię

                          Comment

                          • beaviso
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 215

                            #14
                            W piątek 16.11 kupiłem u Was litr piwa wileńskiego z nalewaka. Miało być pszeniczne, Kvietinis. Nie smakowało jak pszeniczne. Nie smakowało również jak Kvietinis kupiony 2 tyg. wcześniej z butelki. W ogóle nie miało nut typowych dla piw pszenicznych. Może odwrotnie podpięliście krany...
                            Ale, co najważniejsze, było to najlepsze piwo jakie wypiłem w tym roku!!!
                            Już pierwszy łyk, prosto z PET-a, co dla mnie nietypowe, spowodował że żałowałem zakupu tylko 1 litra... Panowie, to był nektar! Moja żona pod takim samym wrażeniem, a niejedno piwo wspólnie wypiliśmy! Rewelacyjnie świeży, potężny zbożowy smak utrzymujący się kilkanaście sekund po przełknięciu.

                            M.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Ten typ tak ma - nie smakuje pszenicą i jest faktycznie bardzo smaczny.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎