Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dedykowane...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Dedykowane...

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
    Dłużej nie wytrzymam, sprawdzie w słowniku co oznacz słowo dedykować...
    wyręczę Cię:

    dedykacja – przypisanie, poświęcenie komuś swego utworu (np. powieści) lub darowanego przedmiotu (np. książki, fotografii), stwierdzone odpowiednią wzmianką; inaczej: słowa własnoręcznie napisane i podpisane przez autora utworu lub właściciela przedmiotu

    Pisząc o dedykacji dla lokalu miałem na myśli fakt, że na waflach z lokalu gdzie były wcześniejsze premiery piw Ale Browaru, np w Łodzi, na rewersie wafla była wydrukowana jego nazwa, w tym wypadku takowej nie było. Wafle byly ogólne dla piw, nie lokali/-u

    Teraz wszystko jasne czy jeszcze nie?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    wyręczę Cię:

    dedykacja – przypisanie, poświęcenie komuś swego utworu (np. powieści) lub darowanego przedmiotu (np. książki, fotografii), stwierdzone odpowiednią wzmianką; inaczej: słowa własnoręcznie napisane i podpisane przez autora utworu lub właściciela przedmiotu

    Pisząc o dedykacji dla lokalu miałem na myśli fakt, że na waflach z lokalu gdzie były wcześniejsze premiery piw Ale Browaru, np w Łodzi, na rewersie wafla była wydrukowana jego nazwa, w tym wypadku takowej nie było. Wafle byly ogólne dla piw, nie lokali/-u

    Teraz wszystko jasne czy jeszcze nie?
    Nie, nie jest. Sugerujesz, że AleBrowar poświęcił podstawki np. Piwotece? Czy może opatrzyli podstawki swoimi autgrafami?
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • wasyll
      Senior
      • 09-2008
      • 1823

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie, nie jest. Sugerujesz, że AleBrowar poświęcił podstawki np. Piwotece? Czy może opatrzyli podstawki swoimi autgrafami?
      Nie żebym się wtrącał miedzy Was, ale jedną podstawkę poświęcili piwotece:

      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie, nie jest. Sugerujesz, że AleBrowar poświęcił podstawki np. Piwotece? Czy może opatrzyli podstawki swoimi autgrafami?
        Poświęcił Piwotece
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
          To są podstawki wydrukowane SPECJAlNIE dla Piwoteki, a nie jej dedykowane.
          dla mnie są dedykowane dla Piwoteki
          no i co z tego?
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #6


            Artykuł wyjaśniający zasady i konteksty poprawnego używania słów: dedykować, dedykowany, dedykacja.


            Jakby ktoś miał wątpliwości co do źródła. Widziałem gdzieś wypowiedź Bralczyka czy innego Miodka, sorry ale nie chce mi się tego szukać.
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              dla mnie są dedykowane dla Piwoteki
              no i co z tego?
              W sumie nic, tylko to nie jest po polsku.
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2506178

                Artykuł wyjaśniający zasady i konteksty poprawnego używania słów: dedykować, dedykowany, dedykacja.


                Jakby ktoś miał wątpliwości co do źródła. Widziałem gdzieś wypowiedź Bralczyka czy innego Miodka, sorry ale nie chce mi się tego szukać.
                Popełniam więc błąd, ale to mój błąd w którym tkwię i z którego nie chce mi się wychodzić i dla mnie były to podstawki dedykowane dla lokalu.
                Nie masz się czym zajmować w temacie poświęconym danemu piwu?

                PS. Czy słowo "poświęcać" też będziesz rozdrabniał?
                Last edited by becik; 25-08-2012, 23:08.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Macie Wy problemy, pić piwo, a nie włazić tu by wykłócać się o takie rzeczy. Albo spać, kuźwa!

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Popełniam więc błąd, ale to mój błąd w którym tkwię i z którego nie chce mi się wychodzić i dla mnie były to podstawki dedykowane dla lokalu.
                    Nie masz się czym zajmować w temacie poświęconym danemu piwu?

                    PS. Czy słowo "poświęcać" też będziesz rozdrabniał?
                    Niestety nie mam, bo AleBrowar w moim pięknym mieście nieodmiennie jest niedostępny i perspektyw poprawy brak. Staram się to zmienić, prowadząc moją małą krucjatę.

                    Od dłuższego czasu czytam to o dedykowanych podstawkach, kapslach itd. i działa to na mnie jak czerwone na byka. W końcu nie wytrzymałem.

                    Na tym forum wiele osób zwraca uwagę na poprawność tego co piszą i co piszą inni. Nic bym nie rozdrabniał, gdybyście się nie upierali...
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • wasyll
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 1823

                      #11
                      Jak zatem nazwać kapsel 'dedykowany' danemu piwu, tak żeby było poprawnie?
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #12
                        Jeżeli wyrażenie miało być równie górnolotne to chyba "kapsel przeznaczony do". Ale czy nie najprościej "kapsel od"?
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          #13
                          Coś mi się to nie widzi. Jak oceniając piwo, a już dokłądniej rubrykę 'opakowanie', napisać kapsel od Namysłowa ? Wiadoma sprawa, że jak na butli z Namysłowa, to jest od Namysłowa, nawet jakby był goły.
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            #14
                            No to nie wiem, problem kapslarzy dedykowany na pewno nie jest po polsku...
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #15
                              No to jak? Kapsel koherentny z etykietką?
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎