Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivnica FIT HBH, FIT Svijetlo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kruger_nr1
    Senior
    • 11-2005
    • 801

    Pivnica FIT HBH, FIT Svijetlo

    Piwo udało mi się spróbować w dwóch lokalach firmowych: w Budvie i w Barze. W obu lokalach dowiedziałem się, że piwo ma 4,5% alkoholu, ekstraktu nie znano. Produkowane jest w Podgoricy i dostarczane do lokali firmowych. Mogę stwierdzić, żę to zdecydowanie najlepsze piwo w Czarnogórze. Już w pierwszym momencie przwiodło mi na myśl Raciborskie (tylko bez przesadnej jego słodkości), zdecydowanie dobrze zbalansowane smaki dające wspaniałe uczucie, że pije sie naprawde smaczne piwko. Wygladało na filtrowane, było dość jasne, piana mimo, iż niezbyt obfita to jednak utrzymywała się prawie do końca spożycia piwa (kilka minut). Zapach przyjemny słodowy.
    W lokalu w Budvie za kufel 0,5 l -2 Euro, a w Barze tylko 1,8 euro. Cena w lokalu wyższa od koncernowego Nikśićka tylko o 30 centów. Brak szkła firmowego, podstawek, etykiet i innych gadżetów.
    Myslę, że będąc na wakacjach w Czarnogórze warto poszukać tego piwa!
    Last edited by kruger_nr1; 12-09-2012, 22:23.
    Kolekcja puszek piwnych:
    http://puszkikrugera.web-album.org/
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    #2
    Zapach słodowy (troszkę chleba), bez chmielu, mimo tego orzeźwiający.
    Piana o średniej wysokości, gęsta, widać, że ciężka i może dlatego niezbyt trwała.
    Gaz średni, akuratny, przyjemny.
    Kolor cytrynowo-żółtawy.
    Smak. Słód, chlebek i chmiel - klasycznie lagrowo. Długi, klasyczny chmiel w posmaku.
    Naprawdę dobre. Zwłaszcza na tle czarnogórskiego bezrybia,

    W Budvie cena wzrosła do 2,20 euro za 0,5 l, 1,80 euro za 0,33 l. Lokal (ten sam, o którym pisał Kruger_nr1) trudno nazwać lokalem firmowym. Piwo i sam fakt, że pochodzi z minibrowaru FIT nie są szczególnie eksponowane. Nadal brak szkła firmowego, podstawek, etykiet i innych gadżetów. Nie jest to też piwiarnia lecz po prostu restauracja i nawet w nazwie nie ma śladu FIT, przez co nie tak łatwo tam trafić. Nazywa się "Vila Balkan".

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      A ha. Na paragonie stało "FIT Svijetlo".

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        Piwo jest sprzedawana w 3 firmowych restauracjach: Budva, Bar i Podgorica, wszystkie są w chińską kuchnią.
        Piwo tylko lane.
        Piwo bardzo dobre, lepsze od powszechnie dostępnego Nikšičko.
        Piana wysoka, kolor jasnobursztynowy.
        W smaku i zapachu mocny słód, goryczka słaba.
        Wysycenie niskie, wolę ciut większe.
        Attached Files

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane. Piłem też prosto z tanku, wyborne. Tu na zdjęciu piwo w firmowym szkle pite już w domu po 3 dniach od zabutelkowania. W firmowych lokalach brak jakichkolwiek birofiliów. Na miejscu w browarze dostałem etykiety na kegi oraz szkło.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎