Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

brudne żule w sklepach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalson
    Junior
    • 07-2007
    • 16

    brudne żule w sklepach

    Nie wiem czy ten problem nie był tu poruszany ale ciekawe jaki jest Wasz stosunek do pojawiania się ww osobników w sklepach nawet z wyższej półki.

    Przykład - sklep Adria w Otwocku - świetny wybór piw, win i innych. Stoję w kolejce i pojawia się za mną pan od którego ostro czuć na kilometr zapach moczu. Po takich kilku minutach mam absmak i nie wiem kiedy się w tym sklepie znowu pojawię.

    Problem jaki chce postawić to pytanie czy właścicielowi takiego sklepu opłaca się te parę groszy zysku na wynalazkach typu piwo Rysy czy 20-30% alkohole w cenie ponizej 10 zł, co odstrasza klientów, na których mogą zarobić większe pieniądze?
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    #2
    Jaki asortyment, tacy klienci - proste. Jeżeli właściciel obok chateauneuf du pape chce mieć rysy i imperatora, to albo jest świadom ryzyka, albo po jakimś czasie się zorientuje, o co chodzi.
    Podobnym problemem są ludzie oddający znalezione gdzieś butelki - niestety, wystarczy wziąć raz, a potem sporo czasu trzeba, żeby przestali przychodzić z hasłem "szefie, można oddać jedną buteleczkę"...
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • mareks
      Senior
      • 05-2002
      • 1939

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalson Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem czy ten problem nie był tu poruszany ale ciekawe jaki jest Wasz stosunek do pojawiania się ww osobników w sklepach nawet z wyższej półki.

      Przykład - sklep Adria w Otwocku - świetny wybór piw, win i innych. Stoję w kolejce i pojawia się za mną pan od którego ostro czuć na kilometr zapach moczu. Po takich kilku minutach mam absmak i nie wiem kiedy się w tym sklepie znowu pojawię.

      Problem jaki chce postawić to pytanie czy właścicielowi takiego sklepu opłaca się te parę groszy zysku na wynalazkach typu piwo Rysy czy 20-30% alkohole w cenie ponizej 10 zł, co odstrasza klientów, na których mogą zarobić większe pieniądze?
      Skoro jesteś taki wrażliwy to zawsze noś przy sobie klamerkę do mocowania prania na sznurku i następnym razem szybko zaciśnij ją sobie na nosie.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Teraz brudne żule kiedyś podludzie.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • franekf
          Senior
          • 06-2004
          • 944

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Teraz brudne żule kiedyś podludzie.
          Z tego co ja wiem, to alkoholikiem człowiek się staje, a nie rodzi, więc takie porównanie jest, delikatnie mówiąc, chybione.
          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
          Piwny Janusz bez Teku

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
            Z tego co ja wiem, to alkoholikiem człowiek się staje, a nie rodzi, więc takie porównanie jest, delikatnie mówiąc, chybione.
            I co z tego?
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • mareks
              Senior
              • 05-2002
              • 1939

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
              Z tego co ja wiem, to alkoholikiem człowiek się staje, a nie rodzi, więc takie porównanie jest, delikatnie mówiąc, chybione.
              Z tego co ja wiem to alkoholizm jest chorobą a nie świadomym wyborem.

              Comment

              • franekf
                Senior
                • 06-2004
                • 944

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
                Z tego co ja wiem to alkoholizm jest chorobą a nie świadomym wyborem.
                Ale już świadomym wyborem jest, czy ktoś chce się z alkoholizmu leczyć i przy okazji skorzystać z pomocy w wyjściu z bezdomności, czy też nie.
                Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                Piwny Janusz bez Teku

                Comment


                • #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
                  Z tego co ja wiem to alkoholizm jest chorobą a nie świadomym wyborem.
                  Dla mnie alkoholizm to WYBÓR, bo człowiek ma mózg i świadomość (przynajmniej powinien) i jeśli ostro "daję w gaz", to świadomie wybiera alkoholizm, jeden osobnik będzie nim po roku inny po 10 latach (zależy od organizmu i charakteru kiedy "zachoruje"), ale to jego wybór.
                  Choroby alkoholowe, ADHD itp. rzeczy wymyślili kochani socjal-demokraci, aby móc leczyć "chorych" z pieniędzy podatnika i przy okazji coś tam sobie za to potrącając ...


                  ps. sam warzę piwo i uwielbiam je pić, ale się ograniczam, właśnie po to, aby pewnego dnia nie stwierdzić, że jestem "chory" i nie być ciężarem i wstydem dla rodziny ... i biednego państwa

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #10
                    Wielu z Was nie jest od nich lepszymi ludźmi, a śmiem zaryzykować twierdzenie, że gorszymi. A już stawiana tutaj teza, że albo ich nie wpuszczać albo spcejalnie ograniczać ofertę abyście mogli poczuć się "komfortowo" jest sk... zwykłym i wiele o niektórych mówi jako ludziach
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment


                    • #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalson Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wiem czy ten problem nie był tu poruszany ale ciekawe jaki jest Wasz stosunek do pojawiania się ww osobników w sklepach nawet z wyższej półki.

                      Przykład - sklep Adria w Otwocku - świetny wybór piw, win i innych. Stoję w kolejce i pojawia się za mną pan od którego ostro czuć na kilometr zapach moczu. Po takich kilku minutach mam absmak i nie wiem kiedy się w tym sklepie znowu pojawię.

                      Problem jaki chce postawić to pytanie czy właścicielowi takiego sklepu opłaca się te parę groszy zysku na wynalazkach typu piwo Rysy czy 20-30% alkohole w cenie ponizej 10 zł, co odstrasza klientów, na których mogą zarobić większe pieniądze?
                      Jak sobie sam założysz sklep, to będziesz segregował klientelę, a teraz zawsze możesz iść do konkurencji ...

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wielu z Was nie jest od nich lepszymi ludźmi, a śmiem zaryzykować twierdzenie, że gorszymi. A już stawiana tutaj teza, że albo ich nie wpuszczać albo spcejalnie ograniczać ofertę abyście mogli poczuć się "komfortowo" jest sk... zwykłym i wiele o niektórych mówi jako ludziach
                        Z tego co wiem, to właściciel sklepu decyduje, jaki ma asortyment, i raczej nikt za niego nie będzie decydował, co ma w swoim sklepie sprzedawać.
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • rafalson
                          Junior
                          • 07-2007
                          • 16

                          #13
                          przypominam, ze rozmawiamy na temat "czy sprzedawać tanie alkohole w monopolowych delikatesach?" a nie "czy alkoholicy i bezdomni to też ludzie?"

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1837

                            #14
                            To raczej pytanie do włascicieli sklepów. Co stoi na przeszkodzi im je zadać?
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment


                            • #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wielu z Was nie jest od nich lepszymi ludźmi, a śmiem zaryzykować twierdzenie, że gorszymi. A już stawiana tutaj teza, że albo ich nie wpuszczać albo spcejalnie ograniczać ofertę abyście mogli poczuć się "komfortowo" jest sk... zwykłym i wiele o niektórych mówi jako ludziach
                              Nie zgodzę się, właściciel sklepu decyduje kogo wpuszcza a kogo nie, może nie wpuszczać śmierdzących, pachnących, łysych, brodaczy, grubych, chudych itd., to jego kram i jego sprawa.
                              To jest tak, jakby mi ktoś kazał chodzi do łóżka z brunetką, gdy ja lubię tylko blondynki, bo tak jest poprawnie, bo jest równouprawnienie, nie można dyskryminować innych, bo wedle konstytucji wszyscy jesteśmy równi …

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎