Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Steiger, Stein Svetlé 10%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Steiger, Stein Svetlé 10%

    Barwa złocista, lekko miodowa, jakby nieco przydymiona. Jednak jak na ekstrakt zaskakująco pełna.
    Piana dość wysoka podczas nalewania szybko redukuje się do gruboteksturowej szumowiny. Pod koniec picia pozostaje już tylko jej wspomnienie.
    Zapach niezbyt przyjemny, spod słodów wydobywa się skisła nuta, lekko do tego kwaśnawa.
    Smak pozostawia także bardzo wiele do życzenia. Tępa goryczka i drewniana słodowość. Mimo, że piwo ma trwałość do początków listopada wszystko tonie w mocno kwaśnych klimatach, a przede wszystkim mocno podchodzi metalicznymi posmakami. Na dłużej zostaje specyficzna słodzikowa słodycz.
    Nagazowanie wydaje się niezbyt wysokie, jednak to wrażenie złudne - napój mocno szczypie w język.
    Opakowanie jak na zdjęciu. Zielona butla z wytłoczeniami Steigera. Estetyczna. Najmocniejsza strona tego piwa. Kapsel odwołujący się do tradycji bratysławskiego Steina. Alkohol 4,1%

    Warzone dla kontraktowego obecnie browaru Stein, o czym pisałem tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthre...60#post1077260
    Słaba, bardzo słaba desitka. Mało przyjemna zarówno w aromacie jak i w smaku. Wydaje się spełniać rolę tandetnej masówki. 5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    A skąd masz wiedzę, że to na zasadzie browaru kontraktowego, a nie jest to po prostu marka przejęta przez Steiger Vychne?
    Nie mówię, że tak nie jest, tylko chciałbym poznać źródło.
    Last edited by Pendragon; 22-10-2012, 20:09.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Przyznam szczerze, że oparłem się o ratebeer (http://www.ratebeer.com/brewers/stein-pivovar/2738/), który klasyfikuje Pivovar Stein jako client brewer i o słowacką stronę Steina, która tej informacji ani nie potwierdza ani jej nie zaprzecza.
      Jeśli ktoś ma wieści bliższe samemu źródłu to zapraszam do podzielenia się nimi
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎