Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdynia, Portowa 9, Blues Club

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Gdynia, Portowa 9, Blues Club

    Lokal odkryty przypadkiem, w drodze do miejsca, gdzie nocowałem. Na zewnątrz spora grupa palaczy, z zewnątrz dochodził niezły harmider, do tego neon Guinnessa - no to wszedłem zobaczyć - w środku ścisk niemiłosierny, jakiś popularny lokal, chyba właśnie skończył się koncert, których tutaj, wg. strony www jest dużo.
    Z beczki jest wspomniany Guinness za 13, Paulaner za 10 oraz Żywiec za bodajże 8. Towarzystwo jednak pije z butelki - Specjale i Warki Strong. Miałem ochotę na jeszcze jedno piwo, więc zamówiłem Paulanera. Był naprawdę smaczny. Po kilku łykach wybiła północ i tym sposobem Paulanerem uczciłem moją 40-tkę.

    PS - Portowa to przedłużenie Świętojańskiej / Placu Kaszubskiego. Tuż obok jest posterunek policji.

    Czynne
    ndz-czw: 14-01, pt-sob: 14-03

    Blues Club w Gdyni - pierwszy klub bluesowy w Trójmieście. Otwarty codziennie od 15:00. Powstał 19.04.2002. Przynajmniej raz w tygodniu odbywają się tu koncerty. Co tydzień zapraszamy na Jam Session. Odwiedź nas: Gdynia ul. Portowa 9

    facebook
    Last edited by Pendragon; 05-11-2012, 18:42.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    #2
    No lokal moich studenckich lat. Nie tak dawno temu można było napić się tam portera z kija. Ale chyba nie schodził bo wycofali.
    Właściciel i w sumie cała rodzina żyje blusem. Organizuje koncerty i festiwale. W knajpie można kupić/zamówić dobre płyty muzyczne z tego gatunku.
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Domyślam się, że cieszyńskiego?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Makaron
        Senior
        • 08-2003
        • 2107

        #4
        Tak. Knajpa jest pod "patronatem" GŻ. Jakiś czas temu przez krótki czas była pod KP.
        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1836

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          tym sposobem Paulanerem uczciłem moją 40-tkę.
          Gratulacje. A w sumie to trochę zazdroszczę, sam powolutku zbliżam się do jubileuszu o szczebelek wyższego.
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          • marekk
            Member
            • 01-2002
            • 61

            #6
            Lokal całkiem przyjemny. Trafiłem na myzyczke na żywo,
            Ludzi sporo, palący na zewnątrz
            Di pucua glownie wszelkie alkohole, a z piłek lane żywiec paulaner marphys
            Butelki żywiec i cieszyn
            zbieram głównie podstawki polskie, z oceanii, afryki, azji, ameryki południowej, i rzadsza europa, reszta tez mile widziana. a oprócz tego pamiątki z Gliwic-Gleiwitz

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekk Wyświetlenie odpowiedzi
              Lokal całkiem przyjemny. Trafiłem na myzyczke na żywo,
              Ludzi sporo, palący na zewnątrz
              Di pucua glownie wszelkie alkohole, a z piłek lane żywiec paulaner marphys
              Butelki żywiec i cieszyn

              Zapomniałeś o drugim barze, gdzie leją cieszyńskie Mastne.
              Last edited by abernacka; 02-03-2016, 08:22.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                W poniedziałek zmarł założyciel tego miejsca...
                Ten rok jest bardzo zły, zdecydowanie zbyt wielu dobrych ludzi odchodzi. Wczoraj odszedł kolejny z nich - Leszek Pomierski, założyciel i właściciel gdyńskiego Blues Clubu, przede wszystkim jednak totalny pasjonat, człowiek absolutnie zwariowany na punkcie muzyki.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10836

                  #9
                  Od pewnego czasu, oferta piwa beczkowego wygląda następująco: Brackie, Mastne, Żywiec Biały oraz Murphys.
                  Last edited by abernacka; 18-06-2017, 06:16.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Pytanie czy jest to Brackie z Cieszyna, czy promowane Brackie z Żywca?

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pytanie czy jest to Brackie z Cieszyna, czy promowane Brackie z Żywca?
                      Gdyby było z Żywca nawet bym nie wspominał tutaj.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎