Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Lodówka" fermentacyjna / chłodnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • sebanek
    replied
    Ja u mnie nie zauważyłem czegoś takiego.

    Leave a comment:


  • radekam
    replied
    Regulator temperatury

    Do sterowania lodówką używam regulatora temperatury z Allegro.

    Zauważyłem ostatnio będąc w piwnicy, że w momencie, kiedy zadana temperatura została przekroczona, tzn kiedy powinna włączyć się lodówka aby chłodzić piwko, to rzeczywiście włącza się. Ale włącza się tylko na ok 1 s, potem się na ok 1 s rozłącza itd wiele razy. Aż się ta lodówka trzęsie od tego włączania i wyłaczania.
    Przypuszczam że włącznik nie może się zdecydować jaka jest temperatura i się wacha czy ma włączyć czy wyłączyc lodówkę.
    Pomogło dopiero chwilowe wyłączenie całości z sieci - wtedy się zdecydował i juz na dłużej ją załączył.
    Na co dzień w piwnicy nie siedzę, przypuszczam jednak że taka sytuacja zdarza się wiele razy na dzień.
    Oczywiście po jakimś okresie wachania załącznik ją załącza, bo jak zaglądam do piwnicy to temperatura jest cały czas utrzymywana w zadanej wartości czyli od 9,5 do 10,1 st C.

    Boję się tylko, że takie szybkie włączanie i wyłącznie agregatu lodówki może po prostu go uszkodzić.

    Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Czy ktoś go rozwiązał?
    Last edited by radekam; 29-11-2009, 13:15.

    Leave a comment:


  • indy
    replied
    Dzięki za pomoc. Kupiłem Cyfrowy termostat elektroniczny i jestem bardzo zadowolony. Temperatura w lodówce jak na zawołanie!

    Leave a comment:


  • radekam
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebanek Wyświetlenie odpowiedzi
    Ja też tego używam. Działa ok.
    Więcej w moim poście:
    http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=82344 z dnia 23-10-2009

    Leave a comment:


  • sebanek
    replied
    Ja używam coś takiego:

    Leave a comment:


  • indy
    replied
    Lodówka na potrzeby fermentacji

    Hej!
    Podłączam się pod temacik. Otóż zdobyłem (kupiłem) lodóweczkę, która ma posłużyć do dolnej fermentacji. Problem jest mianowicie taki że temperatura w lodówce jaką mogę osiągnąć maksymalnie to 5 st i kończy się potencjometr. Macie jakieś pomysły jak tutaj zwiększyć troszkę temperaturę do 8-9st? Pięć wydaje mi się troszkę za mało do dolnej...

    Leave a comment:


  • vettis
    replied
    Ja chłodzę w zwykłej starej nie czynnej lodówce, mieści się tam fermentator i wkładam 2 litrowe butelki z zamrożoną wodą temp 10 stopni przez 24 godz.

    Leave a comment:


  • piter6666
    replied
    chciałbym pochwalić się swoim chłodnią może komuś spodoba się pomysł
    Attached Files

    Leave a comment:


  • gniady
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Czyli lodówka musi być na standardowym wyposażeniu tego motocykla Względnie przedstawiasz sprzedawcy sytuację, a ten dorzuca gratis lodówkę do jednośladu który kupujesz
    Świetny pomysł, ale moja żona to cholernie inteligentna babka, więc na nią takie bajery nie działają.
    Jak zresztą wytłumaczyć to, że kufer od motocykla stoi pod stołem w kuchni i jest na stałe podłączony pod 230V ?

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Czyli lodówka musi być na standardowym wyposażeniu tego motocykla Względnie przedstawiasz sprzedawcy sytuację, a ten dorzuca gratis lodówkę do jednośladu który kupujesz
    Last edited by ART; 23-06-2009, 10:07.

    Leave a comment:


  • gniady
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak mniemam o lodówkę turystyczną na prąd. Tam piana mogłaby się dostać do elektryki lub też w inne zakamarki, co nie byłoby pożądane.
    No właśnie dokładnie o to chodzi.
    Ja jednak kupię taką lodówkę, tylko muszę najpierw przekonać żonę, że taka lodówka z utrzymaniem odpowiedniej temperatury jest nam niezbędna.
    Jak narazie mi to nie wychodzi, bo akurat jestem na etapie zmiany motocykla na sporo droższy, więc z innymi wydatkami się nie wychylam za bardzo.

    Leave a comment:


  • alkow
    replied
    Witam. Moja prowizoryczna chłodnia to tekturowe pudło po TV + styropian 10cm. Z temperaturę niema problemu mam ile chce nawet 4 stopnie przy 4 petach. Problemem jest to ze skrapla się na nich woda i na styropianie pokazała się zielona pleśń. (czeka na piwo ). Widziałem ją już przy wcześniejszej warce i na razie nic się nie stało.

    Leave a comment:


  • kopyr
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    Też chciałabym wiedzieć
    Jak mniemam o lodówkę turystyczną na prąd. Tam piana mogłaby się dostać do elektryki lub też w inne zakamarki, co nie byłoby pożądane.

    Leave a comment:


  • Marusia
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rrc Wyświetlenie odpowiedzi
    O co chodzi z tą pianą podczas fermentacji???
    Też chciałabym wiedzieć

    Leave a comment:


  • flood
    replied
    W styropianie 5 cm spokojnie można utrzymać nawet 8 C - 3-4 pety z zamrażarki, co jakieś 20-24 godziny, przy temperaturze otoczenia 23C.
    Polecam - małym nakładem całkiem dobry efekt, trzeba tylko z tymi PETami pilnować. Czasem jak wyjadę to nikt nie pamieta...

    A co do piany - 24 warki czekałem na to - no i mam - fakt że na pszenicy.
    Otworzyła zamknięty fermentor i dała dyla.

    W lodówce elektrycznej, porter na cichej też mi dziś nadął zbiornik - w 8C.

    pzdr
    flood

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎