Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Elektryczny kociołek do zacierania z Lidla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sebanek
    • 02-2009
    • 178

    Jak grzałka grzje to świeci się dioda. A jak nie - to nie. Ja myślę, że mam wadliwy kociołek - grzałka nie ma pełnej sprawności.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebanek Wyświetlenie odpowiedzi
      Jak grzałka grzje to świeci się dioda. A jak nie - to nie. Ja myślę, że mam wadliwy kociołek - grzałka nie ma pełnej sprawności.
      W jaki sposób grzałka może nie mieć pełnej sprawności?

      Jeżeli wodę zagotowuje to brzeczkę też powinno.

      Niektórzy odsuwali czujnik termostatu aby nie wyłączało się grzanie po zagotowaniu.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • sebanek
        • 02-2009
        • 178

        Może ma wadę taką, że grzeje np. nie na 1800 Wat ale na 1000. Wodę zagotuje, a z gęstszą brzeczką sobie nie radzi. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Po ok. pół godzinie od dodania do wrzącej wody rozgrzanych koncentratów temperatura brzeczki - 75st. Po kolejnych 10 minutach - 70st. Temperaturę mierzę termomtrem rtęciowym. Jak dla przekonania się, że grzeje przekręcam pokrętło termostatu, to dioda gaśnie w pozycji ok. 60st. Wiem, że to dziwne. Po jednym warzniu, które skończyło się przelaniem brzeczki do inngo garnka i gotowaniem na gazie, podjąąlem drugą próbę. fekt taki sam.

        Comment

        • mark33
          Idę po piwo do piwnicy.
          • 04-2005
          • 3283

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebanek Wyświetlenie odpowiedzi
          Może ma wadę taką, że grzeje np. nie na 1800 Wat ale na 1000. Wodę zagotuje, a z gęstszą brzeczką sobie nie radzi. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Po ok. pół godzinie od dodania do wrzącej wody rozgrzanych koncentratów temperatura brzeczki - 75st. Po kolejnych 10 minutach - 70st. Temperaturę mierzę termomtrem rtęciowym. Jak dla przekonania się, że grzeje przekręcam pokrętło termostatu, to dioda gaśnie w pozycji ok. 60st. Wiem, że to dziwne. Po jednym warzniu, które skończyło się przelaniem brzeczki do inngo garnka i gotowaniem na gazie, podjąąlem drugą próbę. fekt taki sam.
          Wodę gotuje po czym termostat odłącza grzałkę i czeka na ostygnięcie, tylko dlaczego tak długo? Garnek jest dobry, niestety wymaga ingerencji przez fachowca elektryka celem drobnej regulacji. Jeżeli się na tym nie znasz a na to wygląda, zleć komuś wykonanie tego zadania.
          Last edited by mark33; 16-03-2009, 18:50. Powód: przecinek dodałem do słowotoku

          Comment

          • sebanek
            • 02-2009
            • 178

            Nie odłącza grzałki, bo dioda świeci. Dioda gaśnie dopiero jak przkręcę pokrętło termostatu na niższą temperaturę - wtedy jest też chrakterystyczne dla zakończenia pracy grzałki "cyk". Używałem go też do sterylizacji butelek. Przy nastwieniu termostatu na maksa, ani razu się nie wyłączył - cały czas woda się gotowała.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              A przykrywasz pokrywką?
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • mark33
                Idę po piwo do piwnicy.
                • 04-2005
                • 3283

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebanek Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie odłącza grzałki, bo dioda świeci. Dioda gaśnie dopiero jak przkręcę pokrętło termostatu na niższą temperaturę - wtedy jest też chrakterystyczne dla zakończenia pracy grzałki "cyk". Używałem go też do sterylizacji butelek. Przy nastwieniu termostatu na maksa, ani razu się nie wyłączył - cały czas woda się gotowała.
                Jest jeszcze jedno rozwiązanie, drugi termostat wbudowany w grzałkę (czajniki taki mają)
                Jest to zabezpieczenie przed spaleniem/ pożarem gdy garnek jest pusty. Woda się wygotuje lub ktoś uruchomi przypadkowo pusty.

                Tutaj pomogło by mieszanie, choć cała teoria nieco naciągana jest , ale online tak się naprawia

                Comment

                • sebanek
                  • 02-2009
                  • 178

                  Przykrywam. I staram się co 1-2 minuty przemieszać, bo myślałem, że osad osadzając się na płyci grzejnej ogranicza jej sprawność. Mimo wszystko brzeczka stygnie.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Jakem elektryk to jest to dla mnie niemożliwe.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • sebanek
                      • 02-2009
                      • 178

                      Nakręciliście mnie na działanie - rozkręcam go. Najwyżej po tym odwiedzi elektryka.

                      Comment

                      • mark33
                        Idę po piwo do piwnicy.
                        • 04-2005
                        • 3283

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebanek Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nakręciliście mnie na działanie - rozkręcam go. Najwyżej po tym odwiedzi elektryka.
                        Jak się na tym nie znasz to nie naprawiaj bo zepsujesz

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          Sebanek, napisz, skąd jesteś (w profilu) to może jakiś obeznany z elektryką piwowar domowy z forum przybędzie Ci na pomoc w realu
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • sebanek
                            • 02-2009
                            • 178

                            Jestem ze Szczecina. Jeśli czyta to jakiś lokalny elektryk - współpracę podejmę chętnie.
                            P.S. Marusia oglądałem Twoją kolekcję etykiet - jestem pod olbrzymim wrażniem

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebanek Wyświetlenie odpowiedzi
                              P.S. Marusia oglądałem Twoją kolekcję etykiet - jestem pod olbrzymim wrażniem
                              To jest tzw. offtopic, ale dziękuję. Nie jest to moja kolekcja etykiet, tylko etykiety produkcji mojego szanownego Małzonka, które ozdabiają moje warki

                              A teraz wracaj do tematu - i - powtarzam - uzupełnij profil ( taka ikonka z brodaczem u góry strony, po prawej) - post z informacją o miejscu zamieszkania wkrótce zginie w powodzi innych.
                              Last edited by Marusia; 16-03-2009, 19:36.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • sebanek
                                • 02-2009
                                • 178

                                Postanowiłem dać mu jeszcze jedną szansę. Ale tym razem zrobię tak: doprowadzę wodę do wrzenia, wyłączę kocioł z sieci, wleję i rozmieszam koncentrat; włączę zasilanie i będę próbował zagotować roztwór. Może faktycznie jest jakiś dodatkowy bezpiecznik wyłączający grzałkę przy nagłym przegrzaniu, a nie wyłączający lampki kontrolnej, który umożliwia na nowo pracę kociołka dopiero po ostygnięciu albo ponownym uruchomieniu....

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎