Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drożdże płynne Wyeast

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abratek
    Junior
    • 08-2005
    • 27

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
    Mam pytanie, czy wlać całą zawartość startera do brzeczki, czy zgodnie z instrukcją zlać płyn z wierzchu (piwo) w kanał?
    I ja chciałbym podłączyć się pod to pytanie,
    w instrukcji z Browamtora jest o zlewaniu, jednak obawiam się czy do momentu zadania brzeczki tym starterem wszystkie drożdże osiądą na dnie a szkoda każdej komórki (nastaw 30litrów)
    Czy jest jakieś przeciwwskazanie do wlania całości? - piwa to zbytnio nie "rozwodni"

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Ja zawsze wlewam całość.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • jkocurek
        Senior
        • 12-2006
        • 1030

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        Ja zawsze wlewam całość.
        A ja dziś robię próbę bez startera. Nastawiam niecałe 20l 10°blg z Urquelami. Potraktuję to jako starter. Zobaczymy co z tego wyniknie.
        Pozdrawiam,
        Jacek
        Świentechlywiki

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jkocurek Wyświetlenie odpowiedzi
          A ja dziś robię próbę bez startera. Nastawiam niecałe 20l 10°blg z Urquelami. Potraktuję to jako starter. Zobaczymy co z tego wyniknie.
          Pierwsze płynne tez wlałem odrazu do brzeczki 12blg, drugie zresztą też. Troche stresu było ale wystartowały.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jkocurek Wyświetlenie odpowiedzi
            A ja dziś robię próbę bez startera. Nastawiam niecałe 20l 10°blg z Urquelami. Potraktuję to jako starter. Zobaczymy co z tego wyniknie.
            Będzie dobrze, też tak robiłam.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Samael
              Senior
              • 09-2007
              • 153

              W instrukcji na tyle jest info jak przechowywac Przed i po zgnieceniu kapsuly z pozywka.Jesli masz problem z angielskim to wyslij na pw mi fote z instrukcja to chetnie przetlumacze.Pozdrawiam.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎