Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drożdże płynne Wyeast

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Titus_Fox
    Senior
    • 10-2005
    • 400

    Shlangi : napisz coś więcej o tych London Ale, strasznie jestem ciekaw jak się spisują. A, i musimy się jakoś zgadać w sprawie przekazania Weihenstephanów Może piątek...

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Titus_Fox
      Shlangi : napisz coś więcej o tych London Ale, strasznie jestem ciekaw jak się spisują.
      A co ja mogę o nich niby wiedzieć

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Titus_Fox
        Senior
        • 10-2005
        • 400

        wspominałeś o nich wyżej. sądziłem, że korzystałeś z nich przy jakiejś wareczce...

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Titus_Fox
          wspominałeś o nich wyżej
          A gdzie Ja wyżej już własnie pisałem, że się nie znam na nich

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • kishar
            Senior
            • 10-2003
            • 1691

            Właśnie dotarła do mnie przesyłka z browamatora a wśrod niej drożdze płynne Weihenstephen, i chce je podzielić na trzy części, dwie do lodówki, a z jednej przyszykować starter,ale niestety składając zamówienie zapomniałem o ekstrakcie w proszku i teraz zastnawiam się jak przyszykować starter. Bo chyba użycie tylko dołaczonej pożywki będzie nie wystarczające?? czy zamiast tego może użyć cukru/glukozy i jak to przyszykować w jakich proporcjach???
            Jak to gdzieś już było to z góry przepraszam za lamerskie pytanie

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              Postanowiłem na razie zrobić w ten sposób że 10 ml wleje do wyparzonego słoika litrowego i dodam do niego pożywkę a potem chyba drugą pożywkę która zrobię z cukru/glukozy????????macie jakieś sugestie???? ile jej trzeba jakie proporcje cukru, zamierzać warzyć 20 l pszenicy z zacieraniem
              a pozostałe dwie porcję do małych słoiczków i do lodówki.

              Comment

              • naczelnik
                Senior
                • 08-2003
                • 1884

                Dodawaj do tych 10 ml drozdzy stopniowo pozywki, w niewielkich porcjach wtedy, gdy bedziesz widzial oznaki fermentacji. Proponuje wziac na poczatek mniejsze niz litrowe naczynie. Pozywke napowietrz przed dodaniem. Pozniej naturalnie mozesz przyrzadzic "zarcie" z glukozy, choc lepszym rozwiazaniem byloby wykorzystanie czesci swiezo ugotowanej brzeczki.
                Popieram domowe browary!

                Polakom gratulujemy naczelnika

                Zamykam browar.
                Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  No niestety już użyłem słoika litrowego więc chyba nie ma sensu teraz tego przelewać, do 10 ml dodałem cała pożywke dołaczoną do drozdzy no i starałem się napowietrzyć poprzez krecenie i obracanie słoikiem (mam nadzieje że było to właściwe działanie) , słoik przykryłem folią aluminiowa i wstawiłem do miski z ciepłą wodą, jutro rano dam im żreć roztwór z glukozy planuje 100 ml (10 g glukozy) i mam nadzieje ze do Niedzieli (wieczora) starter będzie gotowy.
                  Pozostałe dwie porcję przelałąem do wyparzonych słoiczków i wstawiełm do lodówki, znajdujące się w nich powietrze drożdzom niepowinno zaszkodzić??

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    Z drożdzami narazie nic się nie dzieje, odnosze wrażenie, że nie wzięły się do pracy,tylko leża sobie na dnie a nad nimi unosi się warstwa cieczy, faktem jest to że cięzko było mi utrzymać temp.28 stopni, bo w nocy wody ciepłej nie zmieniałem, znacie jakiś dobry sposób na to by wzięly się porządnie do pracy, bo zaczynam się martwić a jutro w planach mamy warzenie(caly dzięń wolna kuchnia nie wiadomo kiedy znów uda się to uzyskać)
                    chyba niedługo dam im jeszcze jeść 100 ml wody z 10 g glukozy.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar
                      No niestety już użyłem słoika litrowego więc chyba nie ma sensu teraz tego przelewać, do 10 ml dodałem cała pożywke dołaczoną do drozdzy
                      I tu błąd. Za dużo żarcia. Proponuję rozcieńczyć to wodą, przegotowaną i schłodzoną.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        Napowietrz porządnie i czekaj. A poza tym przecież na opakowaniu jest napisane, że czas przygotowania startera to 7 dni przed zadaniem drożdży.

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • kishar
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 1691

                          Dokonałem rozcieńczenia przy pomocy około 100 ml przegotowanej,schłodzonej i napowietrzonej wody, słoik trzymam cały czas w ciepłej wodzie o temp. od 25 do 32 stopni. No i zobaczymy co się będzie działo, może coś ruszy. Jakie są konsekwencje wlania do brzeczki takiego nie przygotowanego do końca startera drożdzowego????

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar
                            Jakie są konsekwencje wlania do brzeczki takiego nie przygotowanego do końca startera drożdzowego????
                            Może ruszyć po 3-4 dniach jak w piwie lajboCKowym lub wogóle może nie ruszyć.

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • kishar
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 1691

                              Z moimi drożdzami nadal nic się nie dzieje, utworzyły się dwie warstwy, na dole opadły drożdze a na górze woda z pożywka, a minęły już ponad 24 godziny jak utworzyłem starter czy powinem się już niepokoić, zapach jest dośc fajny taki jabłkowy, udało nam się załatwić na środe kuchnie więc do tego czasu mam nadzieje że drozdze dadza radę.
                              Aha udało mi sie kupić suchy ekstrakt słodowy i zastanwiam sie kiedy dodać do drożdzy brzeczki.

                              Comment

                              • kishar
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 1691

                                Moje drożdze nadal odmawiają współpracy, nie widać za bardzo żeby wzięły się do pracy, a nawet włączyłem grzejnik i mają temp.26-27 stopni (uznałem że miska z ciepła wodą jest zbyt mało efektywna), zapach jest nadal normalny taki jabłkowy. Zastanawiam się co zrobić może dodać trochę brzeczki????

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎