Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak wszyscy, to wszyscy, na Ołbinie też :-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slado
    Gość
    • 07-2003
    • 1072

    #16
    Pisz, pisz. Nieźle Ci idzie bo... dobrze się czyta
    Ale ja dałbym mniej monachijskiego, góra 0,5 kg
    Last edited by slado; 02-07-2004, 21:08.

    Comment

    • elroy
      Senior
      • 10-2002
      • 359

      #17
      Odp: Średniobrązowe nr 7

      Rozwinę trochę Twoją myśl Slado, oki ?
      Co do koloru, to przy tej ilości monachijskiego, raczej będzie w tonacji czerwonej, nie brązowej. Słód ten jak na mój smak wprowadza nuty wytrawne, a przy dużej procentowej zawartości wpadające w cierpkawy.
      Ciekawe jak smakowałoby piwo z 100% monachijskiego

      Pomijając moje zdanie, napisz co wyszło
      Wasze zdrowie
      www.piwo.org

      Comment

      • naczelnik
        Senior
        • 08-2003
        • 1884

        #18
        Odp: Odp: Średniobrązowe nr 7

        elroy napisał(a)

        [ciach]
        Ciekawe jak smakowałoby piwo z 100% monachijskiego
        Z tego co pamiętam, to takie eksperymenty - zupełnie nieświadomie - były udziałem Krzysia. I do niego to pytanie-jakie piwo wyszło z samego monachijskiego( co to niby był pilzneńskim )?
        Last edited by naczelnik; 02-07-2004, 22:57.
        Popieram domowe browary!

        Polakom gratulujemy naczelnika

        Zamykam browar.
        Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

        gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #19
          Mój monachijski okazał się być pilzenskim. Ze 100% monachijskiego piwo zrobił Oryks.
          Natomiast sam słód monachijski wprowadza nuty słodkawo - słodowe, nie wiem, skąd ta cierpkość. Kolor zaś powinien być ciemnożółty do herbacianego, bez akcentów czerwonych.

          Comment

          • elroy
            Senior
            • 10-2002
            • 359

            #20
            Krzysiu napisał(a)
            Mój monachijski okazał się być pilzenskim. Ze 100% monachijskiego piwo zrobił Oryks.
            Natomiast sam słód monachijski wprowadza nuty słodkawo - słodowe, nie wiem, skąd ta cierpkość. Kolor zaś powinien być ciemnożółty do herbacianego, bez akcentów czerwonych.
            W moich piwach, gdzie używałem tej ilości monachijskiego kolor był taki jak na zdjęciu poniżej. Czy on czerwony, czy tez herbaciany myślę nie jest to tak istotne.
            Ważne, że Krzysiu zwrócił uwagę na smak. Sprawdziłem notatki i w każdym z piw wydłużałem przerwę scukrzającą do około 55 minut.
            Ciężko mi teraz stwierdzić dlaczego akurat tak robiłem, ale najwyraźniej dla smaku nie jest to za korzystne w przypadku użycia większej ilości tego słodu.
            Warki złe nie były, ale tak jak napisałem wcześniej bardzo wytrawne w smaku.
            W najbliższej warce zrobię około 25 minutową i zobaczymy.

            Pozdrawiam
            Attached Files
            www.piwo.org

            Comment

            • gsapijaszko
              Junior
              • 02-2004
              • 13

              #21
              Odp: Średniobrązowe nr 7

              elroy napisał(a)
              Pomijając moje zdanie, napisz co wyszło
              Po filtrowaniu miało piękny, ciemnobursztynowy kolor. Skończyłem na chmieleniu, przysypiając -- co chyba już tradycją będzie. Przefiltrowałem przez sitko i zostawiłem do rana.

              Odespawszy swoje dokończyłem rano: chłodzenie, drożdże... Aha, w przypływie natchnienia i nie do końca rozbudzony dodałem słoiczek miodu -- jakoś mi się z tym bursztynem kojarzyło. Wyszło ok. 24 litrów przy 13 Blg, teraz ma kolor herbaciany. Drożdże, podrośnięte, z Erdingera.

              Dzisiaj miałem butelkować imbirowe z warki 5, ale coś się ostatnio wzbudziło w cichej i fermentuje dalej... I nie wiem, czy przerwać, czy zostawić jeszcze na tydzień.

              Pozdrawiam,
              Grzesiek

              Comment

              • gsapijaszko
                Junior
                • 02-2004
                • 13

                #22
                Odp: Średniobrązowe nr 7

                elroy napisał(a)
                Pomijając moje zdanie, napisz co wyszło
                A tym co wyszło to kiedyś, mam nadzieję, będzie okazja się podzielić.

                G.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #23
                  elroy napisał(a)
                  ... kolor był taki jak na zdjęciu poniżej. Czy on czerwony, czy tez herbaciany myślę nie jest to tak istotne...
                  Na zdjęciu widać kolor lampy, a nie piwa. Zrób zdjęcie w jakimś normalnym świetle, najlepiej słonecznym.

                  Wydłużenie przerwy cukrowej powoduje większą wytrawność piwa. Skrócenie tej przerwy, a wydłużenie dekstrynujacej spowoduje wrażenie gęstości, słodkości i pełni smaku.

                  Comment

                  • elroy
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 359

                    #24
                    Krzysiu napisał(a)
                    Na zdjęciu widać kolor lampy, a nie piwa. Zrób zdjęcie w jakimś normalnym świetle, najlepiej słonecznym.
                    Niestety jest to jedyne zdjęcie jakie akurat wtedy zrobiłem.
                    Poszukam jednak w piwniczce czy nie ostało się jakieś piwo z tamtej warki, to wrzucę zdjęcie napewno.

                    Zdrowie
                    www.piwo.org

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎