Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar "Wolfsberg" wystartował

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
    to do zdjęcia bez pokrywki
    piwko się nie zespuło, muchy się boją piwa WOLSFSBERGowego, komarów nie znaleziono
    Uff, uspokoiłeś mnie
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
    a, jeszcze miałem dopisać - wczoraj degustowaliśmy ŚWIERKOWE - jeszcze oczywiście słabo nagazowane, ale w smaku jest genialne! Polecam wszystkim eksperymenty ze świerkiem, za rok z pewnością powtórzymy ten wyczyn. Piwo jest bardzo orzeźwiające z ciekawą goryczką - pychu
    A mógłbyś opisać dokładniej smak? Sam kiedyś myślałem o zastosowaniu pędów świerkowych i interesują mnie efekty. Co dają - gorzkość, posmak żywiczny?

    Comment

    • Andrewbrw
      Senior
      • 03-2004
      • 932

      #62
      Nadają efekt podobny do chmielu- goryczka; oraz taki specyficzny orzeźwiający smak, jakby mięty; wyczuwalny jest oczywiście aromat świerkowy.
      W miarę dalszych nowych efektów smakowych oczywiście będę informował na bieżąco, ale podkreślam ,że już w tej chwili jestem zachwycony oryginalnością smaku jaki nadają młode pędy świerkowe i zachęcam wszystkich do zrywania w przyszłym roku!
      teraz już uciekam na podróże (w tym do Lubomierza) aby popić trochu Lwówka na różnych imprezach pod gołym niebem
      wpadnę w przyszłym tygodniu! AVE!

      Comment

      • Andrewbrw
        Senior
        • 03-2004
        • 932

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw

        -Nawarzyliśmy piwo "Bursztynowy Świerząb"
        hallo gdzie jest FCJP ??? !!!

        ŚWIERZOP

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #64
          Nazwy piw obejmuje tzw. licentia poetica i tu FCJP nie powinno ingerować
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • Andrewbrw
            Senior
            • 03-2004
            • 932

            #65
            no właśnie swoją drogą stworzyłem nazwę własną nowego piwa - jestem z siebie dumny

            Comment

            • Andrewbrw
              Senior
              • 03-2004
              • 932

              #66
              W czwartek ,czyli 10 listopada nawarzyliśmy PSZENICZNE - w sumie nie ma się czym chwalić, no może tym ,że nie warzymy już z puszek
              BLG -12 , teraz jeszcze stoi na burzliwej,potem cicha i do butelek...zobaczymy co z tego wyjdzie

              Comment

              • Andrewbrw
                Senior
                • 03-2004
                • 932

                #67
                no i w sobote, zostałem zmuszony do zabutelkowania Pszeniczki - kranik w fermentorze (na cichej) tak bardzo przeciekał , że straciliśmy ok 1 litr piwa więc bez namysłu rozlałem piwo w butelki, wyszło 19 litrów, BLG było 4, co prawda na cichej długo nie postało , ale co zrobić

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #68
                  a po co pszeniczce cicha
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • Andrewbrw
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 932

                    #69
                    no chociaz po to ,żeby przełożyć butelkowanie na późniejszy termin poważnie mimo iż miałem wolny czas za cholere nie chciało mi sie rozlewać-ale jak juz zacząłem to poszło bez problemowo

                    Comment

                    • Andrewbrw
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 932

                      #70
                      W piątek powstało piwo "HGW" ,dla niewtajemniczonych "*uj go wie" nie bez przypadku "samo h" nawrzucaliśmy co mieliśmy czyli :
                      -brew kit Abdij 1,8kg
                      -ekstrakty pszeniczne w sumie 2,4kg
                      -cukier kandyz brązowy 450g

                      BLG - 17

                      Piwko ładnie sobie fermentuje co widać na poniższym zdjęciu, natomiast wczoraj degustowaliśmy Świerkowe - no przepychota, z upływem czasu piwo jest coraz lepsze i jesteśmy z niego naprawdę DUMNI!
                      Attached Files
                      Last edited by Andrewbrw; 23-01-2006, 10:53.

                      Comment

                      • Andrewbrw
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 932

                        #71
                        w piątek HGW poszło w butelki, BLG końcowe 5, czyli alkoholu ok 6,2%
                        w leżakowni coraz mniej piwa, więc trzeba będzie coś zacząć warzyć na serio bo inaczej zapowiada się kiepskie lato ale najpierw trzeba zakończyc jutro sesję

                        Comment

                        • Andrewbrw
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 932

                          #72
                          pora coś odświeżyć
                          17 lutego nawarzyliśmy cos w stylu ALE belgijskiego z cukrem kandyzowanym, BLG 13, na cichą nawet nie zdążyło sobie pójść, od razu do butelek 25 lutego, ładnie odfermentowało poniżej 3 BLG, teraz szukam pomysłu na kolejne zapełnienie skrzynek w piwniczce

                          poniżej zdjęcie fermentującego ALE
                          Attached Files

                          Comment

                          • biziel
                            Member
                            • 10-2004
                            • 53

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
                            W siateczce z chmielem młode pędy z drzewka świerkowego
                            Sezon na pędy świerkowe się zbliża, wiec zapytam. Ile dałeś tych pędów świerkowych? (I na jaka ilość brzeczki?)
                            Będę próbował coś podobnego uwarzyć.

                            Comment

                            • Andrewbrw
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 932

                              #74
                              21 maja uwarzyliśmy ciemniaczka, wykorzystalismy temperature w piwniczce i postawiliśmy na dolną fermentację. Drożdże jakieś z Brewfermu lagery suche po 7 dniach fermetacji jeszcze śmiało sie piana trzymała ( co widać na zdjęciu). Piwo już pewnie obecnie stoi na cichej - nie wiem bo mnie w browarze nie ma ale licze że Morbital to już zrobił.
                              Co do sezonu świerkowego, to też już się przymierzamy bo młode pędy sie pojawiły, ale nie odpowiem na pytanie ile dałem, bo nie pamiętam, nie ważyłem wtedy , dałem po prostu dużą "garść", tutaj należy wg swojego uznania dać, na "nosa", nic nie podpowiem Teraz pewnie też dam ile dam i już. Jedyna wskazówka to chyba można z chmielu aromatycznego zrezygnować, ja wtedy dałem tylko 50 g marynki. Tym razem pewnie również postawimy na dolną fermetacje, bo jak wtedy się sprawdziło to i teraz powinno być ok.
                              Attached Files

                              Comment

                              • Andrewbrw
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 932

                                #75
                                10 czerwca ciemniaczek dolny poszedł w butelki, następnego dnia czyli 11 czerwca zrobilismy powtórkę Świerkowego czyli "Świerkowe 2". Ponownie dolna fermentacja, 50g marynki, 25 aromatycznego i sekretna ilość pędów świerkowych tym razem wg mnie daliśmy więcej niż ostanio. Poniższe zdjęcie - zrywanie w trakcie wyselekcjonowanych specjalnie młodych pędów które występuja tylko lokalnie pod Włodarzem pies pilnuje tajemnicy browaru WOLFSBERG

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎