Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar domowy - Cztery Gwiazdki / Świński Ryjek: Art, Maggyk & przyjaciele

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Maggyk
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
    Też się przymierzamy, zresztą może zauważyłaś w ostatnim moim zamówieniu w sklepie takie ciekawe drożdże... Ja jeszcze nie wiem dokładnie co i jak, okaże się, ale najwięcej wątpliwości miałem jak te wiśnie przygotować, ale jak mówisz, że ciepła woda starczy, to może też tak u nas zrobimy
    Nie wiem czy wystarczy, nie robiłam dotąd piw owocowych. Jednak Ci znajomi, którzy robią jakieś wina owocowe nie traktują w jakiś specjalny sposób tych swoich owoców i na tym bazuję. Przynajmniej Ci, których kiedyś podpytywałam.

    Leave a comment:


  • Rycho_128
    replied
    Też się przymierzamy, zresztą może zauważyłaś w ostatnim moim zamówieniu w sklepie takie ciekawe drożdże... Ja jeszcze nie wiem dokładnie co i jak, okaże się, ale najwięcej wątpliwości miałem jak te wiśnie przygotować, ale jak mówisz, że ciepła woda starczy, to może też tak u nas zrobimy

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
    Ten Kriek mnie zaciekawił, może Gosiu powiesz coś więcej, jak zamierzasz to zrobić? Tzn. przede wszystkim, kiedy idą owoce, w jakiej ilości, jak przygotowane (drylowane te wiśnie, czy niekoniecznie), czy jakoś je trzeba wcześniej spreparować (żeby nie zakazić piwa), ile ma to dojrzewać, jak refermentować itp - będę wtedy miał z czym skonfrontować swoje pomysły...
    Wiśnie na tzw. cichej. 4 kg chce wrzucić, w tym 0,5 kg z pestkami. Umyję je ciepła wodą. Fermentować będzie długo, ale dokładnie nie wiem, bo to już na czuja będę określać.

    Leave a comment:


  • Rycho_128
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
    15/2017 Kriek - połowa Blonda została zadana Wyeast XL 3763 Roeselare Ale Blend i będzie bazą na Krieka 16 BLG
    Ten Kriek mnie zaciekawił, może Gosiu powiesz coś więcej, jak zamierzasz to zrobić? Tzn. przede wszystkim, kiedy idą owoce, w jakiej ilości, jak przygotowane (drylowane te wiśnie, czy niekoniecznie), czy jakoś je trzeba wcześniej spreparować (żeby nie zakazić piwa), ile ma to dojrzewać, jak refermentować itp - będę wtedy miał z czym skonfrontować swoje pomysły...

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    13/2017 Preissnitz Vermont Post Shelflife Extreme Ale 13 BLG
    moje nazwy są nudne w porównaniu do serii piw prysznicowych Artura
    14/2017 Blond Ale 16 BLG, 40 l
    Pilzneński 2,5-3,5 EBC Castle 9,3 kg
    Biscuit 50 EBC Castle 0,1
    Cara Clair 3-7 EBC Castle 0,3
    Pszeniczny Monachijski 15 EBC Castle 0,3
    Cukier kandyzowany biały kruszony Belgia 0,5 kg
    Saaz Late CZ 2016 - 100 g granulat 5,56% aa
    20 litrów - Fermentum Mobile - FM27 Artefakty Trapistów, z druga połowa poniżej
    15/2017 Kriek - połowa Blonda została zadana Wyeast XL 3763 Roeselare Ale Blend i będzie bazą na Krieka 16 BLG
    16/2017 Session Post Vermont Preissnitz Ale

    Uff i dziś

    17/2017 English IPA
    Pale Ale Maris Otter Crisp 4,0
    Cara 25-35 EBC Crisp 0,25 kg
    Crystal Light 160-180 EBC Crisp 0,3 kg
    Pszeniczny podpiekany - toasted - 22-35 EBC Crisp 0,1 kg
    Challenger UK granulat 100 g
    Minstrel UK granulat 50 g
    Zacieranie 67 s C
    Chmielenie 60 min:
    60' Challenger 50 g
    30' Challenger 50 g
    0' Minstrel 50 g

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    Zwycięstwo zmienności
    12/2017 Ala Grodziskie
    Piwes 03 Pszeniczny
    Muntons Spraymalt Extra Light
    50 g Sybilli szyszka wędzonej dymem z olchy
    FM51 Grodzie dębowe

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    W środę Session Post Vermont Preissnitz Ale 11º BLG powędrował bo kega i butelek.
    Tego samego dnia powstało
    11/2017 Alpine IPA - kolejne z serii prysznicowych piw z brewkitu. Nabieramy w tej materii wprawy Tym razem osobą sprawczą byłam ja i piwo powstawało całe 15 minut od momentu zdezynfekowania pojemnika fermentacyjnego do momentu zadania drożdży

    Po wczorajszej wizycie w piwnicy mąż i wybraniu piwa na Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie mąż uznał, że coś podejrzanie piwo nam szybko znika. Zatem pewnie w okolicach długiego weekendu będzie trzeba coś uwarzyć. Nabrałam ochoty na coś ciemnego i słodowego, ale jak to u kobiet bywa do warzenia może mi się zmienić Względnie podzielę warkę na pół i do części dodam chmielu podczas fermentacji, i to zasadniczo wydaje się być dobrą koncepcją.

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    10/2017 21.05. 2017 Session Post Vermont Preissnitz Ale 11º BLG
    Bruntal pale ale 1,7 kg
    Bruntal pszeniczny 1,7 kg

    rozpuszczone we wrzątku, zalane zimną wodą spod prysznica i na to dodane pozostałości po Vermont IPA z cichej i chmielenia na zimno.

    Leave a comment:


  • jacekwerner
    replied
    Pracowita niedziela

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    Nie byłabym sobą, gdyby to było jedyne piwo zaplanowane na dziś. Za klika minut zacieranie rozpocznie:
    9/2017 Vermont IPA

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    07.04.2017
    5/2017 Session IPA
    6/2017 Session Black IPA
    7/2017 Session Black IPA ekstrakt

    W dniu dzisiejszym
    8/2017 Mniszek Ale
    3,5 kg PA Maris Otter Crisp
    69 st. C do negatywnej
    mash out
    Chmielenie 60 min
    60 min - 25 g Lubelski PH
    30 min - wyciąg z mniszka, 300 kwiatów

    Danstar Not
    Last edited by Maggyk; 07-05-2017, 05:49.

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Na konkurs go. To domowy sztos jak nic
    Ja żadnych przekrętów przy tym piwie nie robiłam, więc to żaden sztos

    Leave a comment:


  • dyczkin
    replied
    Ja tak, Ty pewni nie

    Leave a comment:


  • jacekwerner
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    będzie wystawiony na konkursie konsumenckim przy opolskich grudniowych dniach porterowych
    Tak długo trza będzie czekać

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    będzie wystawiony na konkursie konsumenckim przy opolskich grudniowych dniach porterowych

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎