Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza warka z zacieraniem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • muavmf
    Senior
    • 08-2007
    • 119

    Pierwsza warka z zacieraniem

    Pozdrawiam wszystkich.

    Za mną pierwsza warka z zacieraniem Weizenbock, instrukcja, zestaw ze sklepu piwowar (prawdopodobnie ostatnie zrealizowane zamówienia Pana Marcina, moje pierwsze).
    Sześć godzin w garażu. Uff.
    Wnioski : palnik od kuchenki turystycznej niech zostanie dla turystów, do gotowania 25 l zacieru absolutnie się nie nadaje.

    : termometr w obudowie drewnianej - dobra rzecz. Raz spadł mi na podłogę i nadal cały. Ale, na spodzie drewniana obudowa jest zatkana korkiem. Nie wiem po co ? Instrukcji obsługi brak (chyba przesadziłem z tą instrukcją). Termometr bardzo wolno reagował na zmiany temperatury. Poprawa nastąpiła po wyjęciu korka (ten korek to chyba tylko na okres przechowywania). Przez powyższe nie znam dobrze rzeczywistych temperatur mojego zacierania.
    Chcę kupić dodatkowy termometr. Proszę o podpowiedź szklany czy elektroniczny.

    : firowanie - kadź browamator + podpowiedzi na forum - rewelacyjnie sprawnie. Podziękowania dla kolegów forumowiczów.

    : chmielenie (patrz palnik). Ponadto instrukcja sugerowała odlanie 2-ch butelek warki w celu późniejszej refermentacji. Dotychczas refermentowałem cukrem, ale te dwie butelki wydają się logiczniejsze.

    : chłodniczka - dobra rzecz schłodziła warkę w 30 min.(radzę założyć dodatkowy zacisk na wejściu wody zimnej, przy większym ciśnieniu jeden zacisk nie trzyma wystarczająco. Przełożyło się na 0,5 l piwa więcej 15 blg

    : drożdże suche - mam już na nie swój sposób. Wysypuję je cieńką warstwą na powierzchnię wody i zatapiam na "trzęsienie ziemi" t.j. naczynie wyprowadzam w drgania wysokiej częstotliwości. Pięknie się zatapiają.

    : fermentor - natlenienie i po 4-ch godzinach piękna piana.Pięknie pachnie, świat jest piękny
  • coder
    Senior
    • 10-2006
    • 1347

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika muavmf Wyświetlenie odpowiedzi

    Chcę kupić dodatkowy termometr. Proszę o podpowiedź szklany czy elektroniczny.

    : drożdże suche - mam już na nie swój sposób. Wysypuję je cieńką warstwą na powierzchnię wody i zatapiam na "trzęsienie ziemi"
    6 godzin to niezły czas, rzadko wyrabiam się szybciej.

    Termometr - najrozsądniejszy wybór to elektroniczny z IKEA za 25 zł

    drożdże suche - tez wsypuję równomiernie na powierzchnię, i zostawiam, same toną

    Gratuluję piewrszej warki, niech zdrowo rośnie

    Comment

    • muavmf
      Senior
      • 08-2007
      • 119

      #3
      Sorry to było niestety 8 godz.

      Comment

      • jkocurek
        Senior
        • 12-2006
        • 1030

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika muavmf Wyświetlenie odpowiedzi
        Sorry to było niestety 8 godz.
        Spoko i tak niezły czas
        Śrutowałeś sam, czy kupiłeś ześrutowany słód?
        Pozdrawiam,
        Jacek
        Świentechlywiki

        Comment

        • muavmf
          Senior
          • 08-2007
          • 119

          #5
          Dzięki.
          Słód był śrutowany. Nie posiadałem jeszcze przed składaniem zamówienia "ciekawego młynka".
          Ale śrutować będę wcześniej, nie w dzień warzenia, chyba że młynek, automatyka, doświadczenie, humor żony itp. poskładają się w coś logicznego

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎