Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

uBrowar Wilczy prosperuje!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Darkman
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
    Lejąc portera do beczki 5l miałeś w palnie jakąś imprezę?
    Jak zwykle... GRILL

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Darkman Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam.


    - warka 4 - PORTER 23*Blg (06.02.2011r) - ekstrakt jasny WES 6kg, ciemny WES 0,5kg, barwiacy WES 0,5kg, glukoza 200g, chmielone od początku 50g magnum 12%a-a i 30g lubelskiego na 5min pod koniec gotowania - zabutelkowane 05.03.2011r. czeka na degustację (wyszło 20x0,5l i 2 kegi 5l)
    Lejąc portera do beczki 5l miałeś w palnie jakąś imprezę?

    Leave a comment:


  • Darkman
    started a topic uBrowar Wilczy prosperuje!

    uBrowar Wilczy prosperuje!

    Witam.

    Ponieważ od pewnego czasu jestem już można rzec piwowarem, w związku z czym należałoby udokumentować swoje potyczki w świecie piwowarstwa. Krótki opis dotychczasowych osiągnięć:

    - warka 1 - zestaw startowy WES - piwo jasne - warzone 01.03.2010r. - zbyt wysoko temperatura fermentacji poskutkowała napojem piwopodobnym o znikomym nachmieleniu
    - warka 2 - zestaw jasne z WES (24.10.2010r.) ale wzbogacone o chmiel (10g marynki i 30g lubelskiego) - powoli zaczyna przypominać piwo
    - warka 3 - miodowo -imbirowe (29.01.2011r.) - ekstrakt jasny 2,4kg + 1,3kg miodu i 150g świerzo tartego imbiru dodatkowo 50g chmielu PERLE na goryczkę i aromat - piwko ładnie czuć imbirem jednak jak dla mnie jest zbyt wytrawne - mimo wszystko żona bardzo sobie chwali ten smak
    - warka 4 - PORTER 23*Blg (06.02.2011r) - ekstrakt jasny WES 6kg, ciemny WES 0,5kg, barwiacy WES 0,5kg, glukoza 200g, chmielone od początku 50g magnum 12%a-a i 30g lubelskiego na 5min pod koniec gotowania - zabutelkowane 05.03.2011r. czeka na degustację (wyszło 20x0,5l i 2 kegi 5l)

    Od warki nr 5 zacząłem zacierać jednak ich opis w najbliższym czasie bo nie mam przy sobie notatek. Dopiero od tego momentu mogę uznać to za początek prawdziwego piwowarzenia, to dopiero frajda!
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎