Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar w Kostrzynie n/Odrą ???

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kmieciu
    Member
    • 02-2004
    • 33

    Browar w Kostrzynie n/Odrą ???

    Szukam informacji na temat browaru w Kostrzynie nad Odrą (dawniej Kustrin). Teraz jest to zniszczony budynek i stare piwnice.
    Dokładnie nie wiem czy był to browar . Może ktoś wie coś więcej na ten temat.
  • cororo
    • 04-2003
    • 766

    #2
    penie te ruiny są browarem ponieważ byłoich tam 8
    Brauerei Otto Blume zamknięty w 1905roku
    Gambrinus -Brauerei Paul Genieser do 1918
    Felix Graul Brauerei do 1945
    Brauerei Herrmann do 1942
    Br. O.Kosky do 1905
    Br. G.Puppe do 1905,oraz
    E Richter, Dampfbrauerei Custrin do 1925 zaś kolejnym właścicielem był Richter-Brauerei A-G .(Friedericus -Brau)do1929

    Comment

    • kmieciu
      Member
      • 02-2004
      • 33

      #3
      Browar

      Dzięki za te informacje. A masz może jakieś dokładniejsze jakieś książki albo strona w internecie ??

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Odp: Browar

        kmieciu napisał(a)
        Dzięki za te informacje. A masz może jakieś dokładniejsze jakieś książki albo strona w internecie ??
        a ja na Twoim miejscu przeszedłbym sie do muzeum historii Kostrzynia ( o ile takie jest) lub do UM gdzie, jeśli nie na miejscu to juz sami odpowednio by skierowali gdzie możesz się udać po interesujące Cię informacje.
        Jesli miałbym juz jakies konkretne informacje to udałbym się na porównywanie historii z rzeczywistością, koniecznie z aparatem
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • brzeczka
          Senior
          • 12-2003
          • 373

          #5
          z tym muzeum i informacjami może być różnie, bo Kostrzyn uparcie się bronił, a ruskie uparcie chcieli tędy forsować Odrę i centralną część miasta wyrównali do poziomu parapetów parteru - w tej części z ponad 1300 domów po przejściu radzieckich mstitieli ostały się 3 niezniszczone domy, tak więc z danymi w samym Kostrzyniu, jak i a artefaktami może być cienko. Ja zajrzałbym do archiwów gorzowskich, a kilka porcelanek kostrzyńskich browarów kupiłem w Dębnie i Gorzowie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Gdzie znajdował się ten browar? Wyszukałem, że stał przy dawnej Rackelmannstr. 14-15,

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              I co, nikt nic?
              Browar był na rogu Rackelmann Straße / Landsberger Straße, obok koszar piechoty.
              Tylko gdzie to było?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                No to już wiem, że to na rogu Kopernika i Gorzowskiej. Pozostaje tylko dookreślenie dokładnej lokalizacji - może to teren Miejskich Zakładów Komunalnych?

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  I co, nikt nic?
                  Browar był na rogu Rackelmann Straße / Landsberger Straße, obok koszar piechoty.
                  Tylko gdzie to było?
                  Browar był między obecną ulicą Krótką, a Kopernika, tam gdzie teraz pawilony handlowe.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Dzięki, a jednak warto było odświeżyć temat.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • rajtekzks
                      Junior
                      • 11-2007
                      • 14

                      #11
                      A posiada z kolegów może ktoś więcej informacji na temat dwóch kostrzyńskich browarów.Konkretnie to:
                      Felix Graul Brauerei
                      Br. O.Kosky

                      Pozdrawiam serdecznie
                      Rajtekzks

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Link do tekstu o Felix Graul Brauerei w języku niemieckim:

                        Comment

                        • rajtekzks
                          Junior
                          • 11-2007
                          • 14

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo Wyświetlenie odpowiedzi
                          penie te ruiny są browarem ponieważ byłoich tam 8
                          Brauerei Otto Blume zamknięty w 1905roku
                          Gambrinus -Brauerei Paul Genieser do 1918
                          Felix Graul Brauerei do 1945
                          Brauerei Herrmann do 1942
                          Br. O.Kosky do 1905
                          Br. G.Puppe do 1905,oraz
                          E Richter, Dampfbrauerei Custrin do 1925 zaś kolejnym właścicielem był Richter-Brauerei A-G .(Friedericus -Brau)do1929
                          Witam
                          Ostatnio wskoczyła mi do zbioru butelka,której brak w Twoim spisie
                          FRANZ KAMMER
                          CUSTRIN-N
                          UNVERKAUFLICH

                          Coś wiadomo na temat tego właściciela ?

                          Comment


                          • Stettin45
                            Stettin45 commented
                            Editing a comment
                            Witam. Można prosić o zdjęcie tej butelki? Chce Pan sprzedać? Wymienić się? Pozdrawiam
                        • Stolp
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 492

                          #14
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rajtekzks Wyświetlenie odpowiedzi

                          Witam
                          Ostatnio wskoczyła mi do zbioru butelka,której brak w Twoim spisie
                          FRANZ KAMMER
                          CUSTRIN-N
                          UNVERKAUFLICH

                          Coś wiadomo na temat tego właściciela ?


                          W 1939 roku handel winem i destylacja.Twoja flaszka jest jednak starsza (pisana Kostrzyn jeszcze przez C) więc mogło być coś jeszcze w działalności. Lepiej wrzucać zdjęcia, a nie opisy
                          Last edited by Stolp; 14-07-2021, 09:53.
                          Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
                          Szukam
                          e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
                          https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎