Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar K.Anstadta w Łodzi czyli początki Browarów Łódzkich S.A.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #16
    O ile butelki na ladzie nie są atrapami to widnieją na nich etykiety z logotypem przedwojennym, ale chyba wykorzystywanym jeszcze krótko po wojnie. Kapsle koronowe stosowano w latach trzydziestych.

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2867

      #17
      Zdjęcie przedwojenne bez większych wątpliwości.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • pizmak666
        Senior
        • 12-2006
        • 1898

        #18
        Cooper, jak to grzeber gdzieś pisał niedawno"spada czujność"

        Stoisko reklamowe, Warszawa 1938 rok, stąd nagromadzenie wszelakich obrandowanych gadżetów.Kapsle, czemu nie?
        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #19
          Oczywiście ze foto przedwojenne. Pisałem tylko że dla mnie wygląda jak z czasów PRL.
          Te hasła reklamowe niczym komunistyczne slogany w stylu "Podnosimy jakość" i "Wytężonym trudem budujemy to i tamto". Ten biały "background" ścian stoiska z płyt też jakoś pasuje mi bardziej do okresu powojennego niż przedwojennego.
          Trudno by po wojnie oferowano piwo Anstadt'a.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • stokrotkax12x
            Junior
            • 02-2021
            • 2

            #20
            Dzień dobry!
            Studiuję historię sztuki na UŁ i jestem w trakcie pisania pracy na zaliczenie o części zabytkowej browaru. Z tego względu potrzebuję dokumentacji fotograficznej. Czy jest szansa dostać się na teren obiektu? Złożyłam już podanie na portierni, dzwoniłam tam kilkadziesiąt razy, niestety zero odzewu. Czy ktoś ma jakiś pomysł co można zrobić w takiej sytuacji? Dzięki za pomoc!

            Comment

            • AMazyn
              Junior
              • 04-2021
              • 1

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stokrotkax12x Wyświetlenie odpowiedzi
              Dzień dobry!
              Studiuję historię sztuki na UŁ i jestem w trakcie pisania pracy na zaliczenie o części zabytkowej browaru. Z tego względu potrzebuję dokumentacji fotograficznej. Czy jest szansa dostać się na teren obiektu? Złożyłam już podanie na portierni, dzwoniłam tam kilkadziesiąt razy, niestety zero odzewu. Czy ktoś ma jakiś pomysł co można zrobić w takiej sytuacji? Dzięki za pomoc!
              Koleżanko, czy udało Ci się dostać do środka i obfotografować wnętrza ? Jeśli nie napisz na priv i może wspólnymi siłami uda się uzyskać dostęp do tego miejsca

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎