Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2014.05.23-25 - Zabierzów (pod Krakowem), I Krakowski Festiwal Piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtekp Wyświetlenie odpowiedzi
    Co im przeszkadzało sprzedawać za gotówkę?
    Widzę, że po raz kolejny za taki system krytykuje się organizatora. Przeszkadzał im polski fiskalizm. Przecież nikt nie wprowadza żetonów żeby utrudnić sobie pracę...

    Comment

    • wojtekp
      Junior
      • 12-2013
      • 12

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      Widzę, że po raz kolejny za taki system krytykuje się organizatora. Przeszkadzał im polski fiskalizm. Przecież nikt nie wprowadza żetonów żeby utrudnić sobie pracę...
      Tak czy inaczej na pewno jest to uciążliwe dla odwiedzających. Ja akurat trafiłem na okres bez kolejek po żetony, ale za to piwo nie kosztowało przykładowo 2zł 50gr, ale 2 żetony (=6zł).

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2835

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi

        Ogólnie nie było jednak tak dramatycznie jak niektórzy sugerują, pół dnia można było wytrzymać w tym rustykalnym klimacie i spróbować co ciekawszych piw.
        Powiedziałbym, że nawet trzy dni
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          Widzę, że po raz kolejny za taki system krytykuje się organizatora. Przeszkadzał im polski fiskalizm. Przecież nikt nie wprowadza żetonów żeby utrudnić sobie pracę...
          No oczywiście ułatwia to sprzedającym, szkoda, że utrudnia kupującym. Dla mnie system żetonowy jest chory ze swej natury (albo trzeba zakupić zbyt dużą ilość, albo stać kilka razy w dodatkowych kolejkach).
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Jerry_Brewery
            Member
            • 02-2014
            • 69

            Jak na pierwszy raz wyszło nieźle, choć życzyłbym sobie, by piwa było więcej i to lepiej wyeksponowanego. Szczegóły n moim blogu.
            Last edited by e-prezes; 26-05-2014, 14:34. Powód: usunięto link
            jerrybrewery.wordpress.com

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
              No oczywiście ułatwia to sprzedającym, szkoda, że utrudnia kupującym. Dla mnie system żetonowy jest chory ze swej natury (albo trzeba zakupić zbyt dużą ilość, albo stać kilka razy w dodatkowych kolejkach).
              Nie zachowuj się jak hipokryta, bo wiesz o co chodzi - o ominięcie chorych kas fiskalnych, które ktoś musi kupić, żeby uczestniczyć w jednorazowej imprezie! Ten system jest dlatego chory, że zajmują się nim ludzie o Twoich poglądach!
              Last edited by darekd; 26-05-2014, 14:12.

              Comment

              • rgrzech
                Senior
                • 12-2013
                • 230

                Festiwalem piwa bym tego nie nazwał. To był raczej wiejski festyn, na którym można było natrafić na kilka dobrych piw. Harmider jak na jarmarku. Z jednej strony zespoły darły się ze sceny męcząc covery od disco polo do rocka. Z drugiej strony darł się gość komentujący wyścig kapsli. W ogóle to ciekawy był to widok jak "muzycy" pocili się przed pustą widownią. Jedzenie - festynowe i bardzo drogie (15 zł za 3 łyżki bigosu).
                Jeśli chodzi o najważniejsze. Z wyborem piwa było kiepsko. Z hucznie zapowiadanej listy browarów wyszła wielka klapa. Gdyby nie dwa stoiska, Strefy Piwa i Doctora Brew to nie miałbym czego spróbować. Do myślenia daje także nieobecności Browaru, który warzy za miedzą i dla którego Kraków wydaje się być głównym rynkiem zbytu. Czyżby przewidzieli poziom imprezy?
                Na koniec, myjki do szkła. Na początku były wystawione w sklepie festiwalowym ale były niepodłączone. Potem je schowano, żaaaal. Dobrze że koło tojtoja był kran, gdzie można było opłukać szkło.

                Dużo rzeczy do poprawy.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rgrzech Wyświetlenie odpowiedzi
                  Do myślenia daje także nieobecności Browaru, który warzy za miedzą i dla którego Kraków wydaje się być głównym rynkiem zbytu.
                  Byli w tym czasie na festiwalu w Kopenhadze. Chyba wybór był oczywisty co wybrać.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie zachowuj się jak hipokryta, bo wiesz o co chodzi - o ominięcie chorych kas fiskalnych, które ktoś musi kupić, żeby uczestniczyć w jednorazowej imprezie! Ten system jest dlatego chory, że zajmują się nim ludzie o Twoich poglądach!
                    dobrze ze siadzialem bo bym spadl. mamy w Polsce anarchosyndykalizm? Czy chociaz socjalizm? Takie glupoty wypisujesz ze rece opadaja. gdyby wiekszosc biznesu nie byla oszustami i nie zanizala wplywow i w konsekwencji podatkow to nie wprowadzono by kas. a zetony to typowy przyklad kapitalizmu ulatwiamy sobie zycie kosztem ludzi.
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      VanPurRz, ty w ogóle znasz prawo skarbowe? Jak widzę kompletnie nie masz pojęcia o niczym. Może zacznij się najpierw interesować polskim prawem podatkowo/skarbowym a dopiero później próbuj zabierać głos.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • rgrzech
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 230

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Byli w tym czasie na festiwalu w Kopenhadze. Chyba wybór był oczywisty co wybrać.
                        Wiem, że byli w Kopenhadze. To nie oznacza, że nie mogli wystawić stoiska w Zabierzowie.

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Mogli także w Poznaniu na imprezie, w Warszawie, w Pcimiu i w Ustce.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • pawel1001
                            Junior
                            • 06-2004
                            • 19

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                            gdyby wiekszosc biznesu nie byla oszustami i nie zanizala wplywow i w konsekwencji podatkow to nie wprowadzono by kas.
                            A może by tak podatki obniżyć i uprościć - a nie od razu wszyscy to oszuści !!

                            Comment

                            • Ahumba
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 8962

                              Spróbuję ustosunkować się do Twojej analizy imprezy

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika doktorfff Wyświetlenie odpowiedzi
                              Proponuję aby organizatorzy festiwalu pojeździli trochę po Polsce zobaczyć jak taka impreza powinna być zorganizowana. Mnie rozbawiło do łez kilka rzeczy:
                              Odległość od centrum – dojazd pociągiem albo własnym samochodem. Ostatni pociąg powrotny to 21:25. Słyszałem ogłoszenia że jakimiś busami można wrócić, ale na obrzeża Krakowa.
                              .
                              Organizatorzy byli już na takich imprezach, choć fakt, że od razu rzucili się na dość dużą imprezę nie ułatwił im pracy (wyraźny brak doświadczenia). Następnym razem, o ile się nie zrażą, wierzę, że wyeliminują większość.

                              Jeśli wziąć pod uwagę ilość imprez, które odbywały się w ten weekend w Krakowie (min. kiermasz turystyczny koło dworca pkp, pod Wawelem piknik dla rodzin ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, koło Starej Zajezdni "Bezpieczni Razem", jakiś piknik ludowy koło Sukiennic ( to te, które ja widziałem w niedzielę), to podejrzewam, że ciężko było znależć coś lepszego, zwłaszcza że to był I KFP.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika doktorfff Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ilość toalet na taką liczbę zwiedzających – 8 sztuk to stanowczo za mało. Nie jestem w stanie przewidzieć czy za 15 minut będzie mi się chciało iść czy nie. Zauważyłem że po pewnej godzinie ludzie mieli już głęboko stanie w kolejkach.
                              Jak się przychodzi na taką imprezę to się robi "rozpoznanie" całego terenu. Tak jak ktoś pisał koło "żarełka" były też toalety i tam żadnych kolejek nie widziałem a kilka razy korzystałem.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika doktorfff Wyświetlenie odpowiedzi
                              Koncerty które odbywały się dla 10 może 20 osób pod sceną – ponieważ pod scenę nie można było wchodzić z piwem. Co za kretynizm bo inaczej tego chyba nazwać nie można, żeby na festiwalu który ma propagować kulturę piwną nie można było z trunkiem posiedzieć pod sceną. Zespołom które się wykazywały na scenie na pewno podobało się granie dla nikogo.
                              Mnie akurat bardziej nagłośnienie przeszkadzało (zwłaszcza kolumna koło stoiska ARTa)
                              Znam takie imprezy w Polsce, gdzie można chodzić koło scen, ale TYLKO z plastykiem. Kretynizm to dużo za mocno powiedziane, gdyż biorąc pod uwagę, że pod sceną mogły znajdować się dzieci specjalnie ten zakaz mnie nie dziwi. Trzeba by pomyśleć jak rozwiązać ten problem.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika doktorfff Wyświetlenie odpowiedzi

                              Lista browarów które się miały wystawiać to chyba tylko taki magnes dla ludzi, część browarów/wystawców w ogóle nie dojechała, a znaleźć coś to trzeba było się nie lada nagimnastykować. Niby w planie festiwalu przypisany był numer do odpowiednich wystawców/browarów ale co z tego jak nie było rozmieszczenia na mapie tych „numerów”.
                              Sprawa dojazdu niektórych browarów. Termin spowodował, że niektórzy musieli wybierać, jechać tu, czy tam. Gdzieś tam było coś pewnego, tu niekoniecznie. Wybrali jak wybrali.

                              Natomiast faktycznie mapki były bardzo niedokładne.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika doktorfff Wyświetlenie odpowiedzi

                              Najlepsze na koniec to że nie można było płacić gotówką!!!!!!! Szok, najpierw stanie w kolejce po żetony a potem stanie w kolejkach po piwo. Masa energii psu w du… nie chce mi się rozpisywać co i jak. W pewnym momencie w ogóle brakło żetonów w punkcie, który je sprzedawał. Porażka.
                              Już byś z kolejkami za piwem nie przesadzał. Trzeba było być we Wrocławiu. Tu była jedna za żetonami. Tam wszędzie. Natomiast brakowało mi informacji przy kasach, gdzie płacimy żetonami, gdzie gotówką.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika doktorfff Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeszcze strefa VIP w której stał parasol TYSKIEGO i widoczny był kran z piwem PILSWEIZER z Grybowa, który jak dla mnie jakimś szaleństwem nie jest. To na strefę VIP jak najbardziej się nadaje
                              Znów odzywa się dziwny trend, że to co najlepsze dla mnie MUSI innym też smakować. Człowieku, jeśli ktoś na co dzień obcuje z "Żubrami" to nie można go uszczęśliwiać od razu wędzoną AIPĄ o IBU ponad 100. Takie osoby trzeba stopniowo odzwyczajać od koncernów.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika doktorfff Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mam nadzieję ze następne krakowskie festiwale będą lepiej dopracowane.
                              Ja osobiście dziękuję organizatorom za imprezę. Mam też nadzieję, że zdobyte doświadczenie będzie procentować za rok (przy założeniu, że między innymi my nie zniechęcimy ich).
                              A tym, którzy nie byli a krytykują przypominam, że zawsze każdy temat można pokazać tak jak komu wygodnie. Gdybym nakręcał ja, mógłbym tak wszystko sfabrykować, że wyglądałoby na ekstra imprezę.
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                              Comment

                              • jacekwerner
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2835

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rgrzech Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jedzenie - festynowe i bardzo drogie (15 zł za 3 łyżki bigosu)
                                Było i drogie - fakt, ale można było tez nabyć pierogi smażone ( 7 szt., duże ) czy placki po węgiersku za 10 zeta. Hitem natomiast był "szaszłyk rekordzista" - porcja mięcha, którą spokojnie najadła by się czteroosobowa rodzina za jedyne 15 złotych. O świetnych czeskich hermelinach ( 2 żetony, czyli 6 złotych ) też należało by wspomnieć.
                                Zatem, jako rzecze Ahumba ( a wie co mówi ) - rozpoznanie terenu przede wszystkim.
                                Największe kolejki oczywiście za żetonami ( parę minut stania ), ale można było ten temat załatwić raz - od razu po wejściu na festyn,
                                i kłopot z głowy.
                                Osobiście spróbowałem 20 piw, których wcześniej nie piłem - i z tego jestem zadowolony . Zaś wyborne towarzystwo rekompensowało te nieszczęsne dźwięki dobiegające ze sceny .
                                Ochotnicza Straż Piwna
                                BAZA = 7446

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎