Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2017.01.21 - Święto Porteru Bałtyckiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • jacekwerner
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolejny przystanek - Pod Arkadami
    -Widawa Porter Bałtycki Wędzony 24°
    -Widawa Porter Bałtycki Wędzony Bourbon BA
    -Widawa Porter Bałtycki Wędzony Sherry BA
    -Kormoran Porter
    -Wąsosz Porter

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    Kolejny przystanek - Pod Arkadami

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    Opolskie świętowanie rozpoczęte. Pub Opole Główne: porter żywiecki z Cieszyna
    Last edited by Maggyk; 21-01-2017, 15:12.

    Leave a comment:


  • Petitpierre
    replied
    Bo te cytryny oddał Michnikowski (Nieduży) dla biednych z Portugalii, gdzie przecież cytryn brak.

    Leave a comment:


  • Prusak
    replied
    Eee, ja pamiętam obydwie rzeczy, miałem (a raczej moi kreni mieli) dojścia przez znajomych z hurtu. Zawsze dziwiłem się, że pokazują te statki z cytrynami, a ludzie mówią, że ich nie ma.
    Gorzej było wtedy z porterem. Zamiast niego tylko ciemne karmelowe w dworcowym barze.

    Leave a comment:


  • Petitpierre
    replied
    Jak pamiętają polo-cocktę, to mogą cytryn nie pamiętać. Pamięć wówczas była mocno wybiórcza.

    Leave a comment:


  • Prusak
    replied
    Albo polo-cocta, dla tych, którzy pamiętają...

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Eee, to nie porter tylko lekko zwietrzała coca-cola z plastrem cytryny

    Leave a comment:


  • Petitpierre
    replied
    Bo też i jest różnica między porterem z dobrych czasów (1871) a z tej degrengolady, co się dziś wyprawia.
    Last edited by Petitpierre; 21-01-2017, 13:34.

    Leave a comment:


  • Prusak
    replied
    Akwarela ładna, ale jako malunek sam w sobie, natomiast, te odcienie przy samych ściankach szkła raczej niewiele wspólnego mają z barwą porteru...

    Leave a comment:


  • Petitpierre
    replied
    W 1871 roku George Barnard w swoim dziele "The Theory and Practice of Landscape Painting in Water-colours" podał co należy zmieszać, aby uzyskać kolor porteru. Miał tutaj na myśli lak żółty (żółcień indyjską) kraplak, brąz Van Dyck'a oraz indygo. Spijając pierwsze portery tego dnia, pozwoliłem sobie sporządzić tę akwarelę wykorzystując żółcień indyjską, kraplak brazowy, indygo, a w strefach cienia róż wenecki, błękit egipski oraz żółcienie, chromową i kadmową. I tak właśnie wyglądać powinien porter, którego święto obchodzimy.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Pancernik
    replied
    Właśnie się dowiedziałem, że ze względu na różne kwestie przeziębieniowe jutro nie uda mi się świętować porterem.
    Ale... przecież dzisiaj piątek . Właśnie piję lwóweckiego portera z datą do 2014 roku, w kolejce czeka Komes z podobną datą .
    Więcej nie da rady, rano (rano???) trzeba ruszyć na giełdę... Po portera z Jabłonowa (choć do browaru mam bliżej).

    Leave a comment:


  • Prusak
    replied
    Pomieszać się można, czemu nie, ale raczej w dzień powszedni, nie od święta.

    Leave a comment:


  • Petitpierre
    replied
    To ja raczej przygotowałem własne, może też znajdzie się coś z 2009 roku?

    W domowych pieleszachPo co się mieszać z hoi polloi?

    Leave a comment:


  • Prusak
    replied
    Na Święto Porteru Bałtyckiego nakupiłem lagerów, pilsów i stoutów. Na każdy niewypity porter dwa lub trzy piwa składające się na voltaż takiego portertu. No i w domu, bez masówki.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎