Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

SARS-CoV-2 - pomoc browarom

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Warzywo
    Senior
    • 08-2016
    • 955

    #31
    Trudno jest prowadzić poważne dyskusje w necie bo siłą rzeczy:
    a) trzeba stosować skróty myślowe
    b) następują przekłamania na linii: kod-odkodowanie
    dlatego mam ogromny problem jak skomentować jasno to o czym piszecie bo z jednej strony sam wielokrotnie pisałem i denerowałem.... się na "golenie frajerów" i ceny piw rzemieślniczych, jeszcze bardziej wnerwiało...mnie podejście części blogerów i świata kraftu, że te ceny są...zbyt niskie (sic) co już świadczyło, że niektórym tam sie całkiem poodklejało w mózgu, podobnie wnerwiało mnie zadęcie tego środowiska, ciumkanie, cmokanie nad kozimy bobkami w marmeladzie gdzie większość nie potrafiła wyprodukować porządnego piwa, maskując to dodawaniem masakrycznych ilości chmielu lub skrajnie udziwnionych dodatków, a jeżeli już zrobili pysznego portera to kosztował 20 zł za małą butelkę co jest chore, grubym przegięciem było też sprzedawanie piw czeskich które za naszą południową granicą można było kupić za 25-35 koron (czyli 4,5-7 zł) za 13-15 zł co powodowało, że nóż się w kieszeni otwierał.
    Jest jednak też druga strona medalu. Poznałem (lub znałem wcześniej z innych okazji) wiele osób zarówno do strony producentów jak i właścicieli lokali, sam w ramach zdobycia doświadczeń popracowałem w tym świecie aby poznać ceny (zakupu, prowadzenia lokalu itp.)
    I powiem Wam, że do warunków czeskich nie da się zbliżyć ze względu na duże koszty wynajmu lokali, podatków, opłat na rzecz miast, akcyz i koncesji oraz sporą cenę piwa kraftowego u producenta. I nie zawsze tak różowo wygląda sytuacja tych lokali. Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko ceny zarówno producenckie jak i lokalowe mogłyby być sporo niższe gdyby nie panujący w Polsce (w całym biznesie) model biznesowy polegający na tym, że w rok ma się zarobić góry kasy a nie ma planowania i business case zakładającego zwrot przez kilka lat i zarabianie dopiero w późniejszym okresie. Pewnie wynika to też ze słabości kapitałowej.
    Do tego spora część tych piw jest naprawdę dobra i są browary których upadku na pewno bym nie chciał.
    Tak więc rozumiejąc Wasze posty i po części podzielając ich wydźwięk to nie przekreślałbym całkiem świata polskiego piwnego rzemiosła bo są tam wspaniali ludzie i pyszne piwa. Mam nadzieję, że ten kryzys otrzeźwi środowisko i wrócimy z normalniejszymi cenami i dobrymi piwami (chociaż osobiście mam wątpliwości bo dobra luksusowe w kryzysie wbrew pozorom sprzedają się dobrze i ta część ludzi która nie straci pracy a będzie zarabiała jeszcze więcej chcąc się wyróżniać będzie szukała także drogich alkoholi i drogiego piwa gdzie nie smak ale aspiracje się liczą - ale to już inna bajka).

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4305

      #32
      Nikt (a przynajmniej ja) nie atakuje zusammen do kupy wszystkich browarów. Koszta funkcjonowania, o których piszesz, to wynik braku rzeczywistej konkurencji, ale też biurokracji i przeregulowania. Przedziwnego mariażu socjalizmu z pseudoliberalizmem (bo na pewno nie klasycznym) w polskich warunkach.
      Ale to już są tematy gospodarczo-polityczne...
      Problem, jak działać w takich warunkach.
      Sęk w tym, że w Polsce za mało jest biznesów piwnych nastawionych na ekspansję w szerszej okolicy, solidnie funkcjonujących, z powtarzalnymi warkami podstawowych piw i próbujących łączyć to z marketnigiem opartym na patriotyzmie lokalnym.

      Comment

      • rohozecky
        PremiumUżytkownik
        • 11-2008
        • 1836

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
        Ipanujący w Polsce (w całym biznesie) model biznesowy polegający na tym, że w rok ma się zarobić góry kasy
        Myślę, że dotknąłeś bardzo istotnej kwestii.

        Dodać można, że w mojej ocenie jeżeli firma nie jest w stanie przetrwać miesiąca kryzysu (wiem, będzie więcej, ale na razie mamy miesiąc) , to rzeczywiście lepiej będzie, jeżeli zniknie czym prędzej z rynku. Przynajmniej nie będzie stanowić zagrożenia dla kontrahentów.
        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

        Comment

        • Warzywo
          Senior
          • 08-2016
          • 955

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
          Myślę, że dotknąłeś bardzo istotnej kwestii.

          Dodać można, że w mojej ocenie jeżeli firma nie jest w stanie przetrwać miesiąca kryzysu (wiem, będzie więcej, ale na razie mamy miesiąc) , to rzeczywiście lepiej będzie, jeżeli zniknie czym prędzej z rynku. Przynajmniej nie będzie stanowić zagrożenia dla kontrahentów.
          Dokładnie. Każdy człowiek pracujący na własnym biznesie czy każda firma powinna mieć jakąś poduszkę finansową , no taką którą te 3 miesiace pozwala przetrwać.
          A jeżeli nadwyżki się przebawiło zamiast oszczędzać to...
          Oczywiście nie mówię o sytuacjach gdy dopiero rozpocząłeś biznes (no ale też warto mieć jakiś zapas). No ewentualnie gdy zainwestowane zostały zarobione pieniądze to wtedy rzeczywiście mamy ciężką sytuację.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
            (…) kryzys otrzeźwi środowisko i wrócimy z normalniejszymi cenami i dobrymi piwami (…)
            Wątpię! Środowisko to niejednorodna grupa i są wśród nich idealiści i realnie stąpający po gruncie. I kombinatorzy. Ceny może zmaleją, ale nie znacząco do poziomu czeskiego.
            Obecnie ceny są mocno wyprzedażowe, bo browary zaplanowały cykl produkcyjny inny niż dotychczas ma miejsce. Bez festiwali i knajp. Gdy ocenią jaki potencjał im wystarczy do przetrwania będą nadal produkować piwo. Za ceny realne. I na nasze warunki to są realne ceny skoro przed pandemią był boom na otwieranie browarów.

            Comment

            • pizmak666
              Senior
              • 12-2006
              • 1898

              #36
              W USA przez ostatnie dwa tygodnie bez pracy zostało 10 milionów osób, co stanowi ponoć 6% pracujących. Do końca mca ponoć będzie 40 milionów. My tu chyba jeszcze słabo sobie wyobrażamy jaki będzie kryzys.

              Ktoś tam pisał o dobrach luksusowych i piwie jako takim. No nie zgodzę się. Tu będzie mocne klęknięcie. Dobrem luksusowym to jest nowe A8 i to się będzie dobrze sprzedawać.
              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                #37
                - można sprzedawać tanio? Można.
                Nie wiem czy to krzyk rozpaczy o utrzymanie, ale nie wydaje mi się.

                - wrocławski Prost sprzedaje butelki po... 4zł/0.5l, wszystko jak leci. ...Można? No można!
                Powiew optymizmu w tych ciężkich czasach.
                Dookoła pełno ponurych wiadomości o ilości zakażeń, stanie służby zdrowia, bezmyślności polityków a tu nagle okazuje się, że jesteśmy beneficjentami pandemii.

                Jedna z wielu fantastycznych teorii na temat jej źródeł mówi, że to natura musi trochę uregulować ten przeludniony świat, ale tego że koronawirus spadł na nas po to, żeby odsiać kiepskich i pazernych piwowarów od tych lepszego sortu jeszcze nie słyszałem .
                Last edited by kibi; 03-04-2020, 14:44.

                Comment

                • woosaa
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 1548

                  #38
                  Właśnie kurier dostarczył mi karton(20 szt) z browaru Huzar.Bardzo szybki kontakt i przesyłka.
                  mb WOS

                  Comment

                  • Warzywo
                    Senior
                    • 08-2016
                    • 955

                    #39
                    Niestety Bierhalle przestało dowozić. Inne browary z okolic Warszawy niestety nie mają takiej oferty ani tańszych piw. Cóż być może tutaj jest wszystko OK i nadal trzymamy ceny

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      #40
                      W jakiej cenie Huzar sprzedaje?

                      Comment

                      • woosaa
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 1548

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                        W jakiej cenie Huzar sprzedaje?

                        Zapomniałem dopisać.Wszystkie piwa po 6 zł(0,5 l).
                        mb WOS

                        Comment

                        • LESNICZYy
                          Senior
                          • 01-2018
                          • 950

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zapomniałem dopisać.Wszystkie piwa po 6 zł(0,5 l).
                          A ile przesyłka do nos ?

                          Comment

                          • woosaa
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 1548

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                            A ile przesyłka do nos ?


                            20 zł.
                            W kartonie jasne,ciemne ,apa i aipa.Niestety pszenicy już nie mieli.
                            Last edited by woosaa; 03-04-2020, 17:48.
                            mb WOS

                            Comment

                            • Łapa
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 314

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                              W USA przez ostatnie dwa tygodnie bez pracy zostało 10 milionów osób, co stanowi ponoć 6% pracujących. Do końca mca ponoć będzie 40 milionów. My tu chyba jeszcze słabo sobie wyobrażamy jaki będzie kryzys.

                              Ktoś tam pisał o dobrach luksusowych i piwie jako takim. No nie zgodzę się. Tu będzie mocne klęknięcie. Dobrem luksusowym to jest nowe A8 i to się będzie dobrze sprzedawać.
                              Tego nikt nie wie, jak głęboki kryzys będzie.
                              Może być tak, że cofniemy się do poziomu lat 90. Wówczas pewnie nie będzie miejsca na jakiekolwiek wymyślne piwo. Na rynku zostaną ci, którzy najtaniej potrafią coś zrobić. Z drugiej strony piwna rewolucja rozbudziła apetyty. Pytanie, czy będziemy mieli fundusze, żeby je zaspokoić.
                              Konkludując, uważam że trzeba korzystać, póki w kraftowych browarach zostało piwo. Ja dziś odebrałem 20 butelek ze spółdzielczego. Będzie co pić.

                              Comment

                              • AndrewZG
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 261

                                #45
                                Od wczoraj ruszyła bezpośrednia sprzedaż na wynos w Hauscie (butelki 0,5l). Ceny przedstawiają się następująco:
                                Pilson & Pszepycha - 10 zł
                                Citron - 12 zł
                                Ox Bile - 14 zł
                                Last edited by AndrewZG; 04-04-2020, 12:58.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎