Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

SARS-CoV-2 - pomoc browarom

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    Ja rozumiem jeszcze krytykę piwa kraftowego, które jest kiepskiej jakości. To zrozumiałe, wydaje się kasę, a piwo trudno dopić - to trzeba piętnować. Ale krytykę piwa, które jest po prostu "drogie" to nie ma sensu. W każdym segmencie tak jest, że są standardowe produkty w niskiej cenie i te niestandardowe w wyższej. Mamy wina za 20 zł i za 50 zł, mamy whisky za 50 zł i za 150 zł, rumy, samochody, buty, chleby, telefony komórkowe, laptopy, mieszkania, hotele itp itd. tanie i drogie. To że ceny piw kraftowych są wyższe jest naturalne. Wiąże się to ze skalą produkcji, która w stosunku do koncernów jest tyciuteńka. W koncernie jeden pracownik generuje ok. 2-3 mln zł przychodu, a produkcja piwa kosztuje kilkanaście do kilkadziesiąt groszy. Problemem mikrobrowarów jest to że są mikro, i nie są w stanie rywalizować z większymi, a często same się kanibalizują i wykańczają. Jedyną szansą dla browarów kraftowych jest ich rozwój, muszą być coraz większe i większe. A w Polsce największą niszą jest segment średnich browarów. Piwo kraftowe jest produktem niestandardowym, specjalnym, nie masowym, niepowtarzalnym, ambitniejszym, często warzone z idei, a nie z chęci szybkiego zysku - wiadomo że będzie droższe niż koncernowe, tak samo jest przecież z winem, whisky, płaszczem od krawca, czy kutą na zamówienie bramą od kowala, a nie z castoramy. To jest idea kraftu i ona kosztuje. Jeżeli czasami stać cię na piwo kraftowe, to kup je. Ale jeżeli przyzwyczaiłeś się do polskich 6-paków za 12,90 to będzie ci trudno kupić nie tylko droższe piwo, ale i zupełnie inne.

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2866

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
      Mamy wina za 20 zł i za 50 zł, mamy whisky za 50 zł i za 150 zł.
      Skitof, ceny które podałeś, to cały czas raczej niższy segment tych alkoholi (nawet te wyższe). Ceny piwa poza pojedynczymi przypadkami, cały czas nie osiągają takich cen jak inne alkohole.


      Mason, ja bardzo chciałbym poznać choć szacunkowo koszty prowadzenia lokalu z piwem w Warszawie.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        Gdyby ktoś chciał się zaopatrzyć w lane piwo Browaru Stary Kraków to sklepy Świat Kraftu na Meissnera, Świat Piwa na Karmelickiej, Strefa Piwa na Beliny Prażmowskiego i na Krowoderskiej oraz Bimberek i Piwko na Przemiarki oferują je do PET.
        #WspieramyPolskiKraft
        Poza tym w tym ostatnim pojawiło się nowe szkiełko BSK.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          Petycja w sprawie zniesienia zakazu sprzedaży alkoholu przez internet, kierowana do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, posłów oraz senatorów RP :

          Comment

          • piokl13
            Senior
            • 06-2003
            • 946

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
            Skitof, ceny które podałeś, to cały czas raczej niższy segment tych alkoholi (nawet te wyższe). Ceny piwa poza pojedynczymi przypadkami, cały czas nie osiągają takich cen jak inne alkohole. ...:
            Ty na poważnie czy to jednak ironia? Uważasz, że cena butelki piwa "kraft" powinna sięgnąć ceny butelki dobrej whisky?

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              Piwo musi być drogie, hehe.

              Comment

              • Shedao
                Senior
                • 09-2007
                • 900

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ty na poważnie czy to jednak ironia? Uważasz, że cena butelki piwa "kraft" powinna sięgnąć ceny butelki dobrej whisky?
                Niestety, w środowisku kraftowców znalazłby się niejeden, który by na to pytanie odpowiedział: tak, jak najbardziej! Dlatego właśnie trzeba ich zaorać

                Comment

                • LESNICZYy
                  Senior
                  • 01-2018
                  • 950

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piwo musi być drogie, hehe.
                  Aż mi się jakiś cytat Kopyra przypomina o sztosach
                  Wesołych

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2866

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Uważasz, że cena butelki piwa "kraft" powinna sięgnąć ceny butelki dobrej whisky?
                    Piwo to towar jak każdy inny. Jest mi to zupełnie obojętne, jaka będzie cena piwa. Najwyżej go nie kupię. Nie jestem producentem, ani sprzedawcą abym się zajmował cenami. Na rynku jest wiele piw, także zawsze znajdę coś w cenie, którą będę uważać za odpowiednią dla siebie. Nie lubię jak ktoś zagląda do mojej kieszeni, zatem do cudzych też nie zaglądam.

                    Pośród innych alkoholi są takie, które osiągają niebotyczne ceny np.
                    Wina i alkohole z niemal całego świata. Firma M&P jest największą siecią salonów alkoholowo-winiarskich w Polsce. Sprawdź naszą ofertę!

                    Wina i alkohole z niemal całego świata. Firma M&P jest największą siecią salonów alkoholowo-winiarskich w Polsce. Sprawdź naszą ofertę!


                    Widać jest ktoś, kto coś takiego kupi. Nie widzę zatem powodu, aby jakiś producent nie zrobił piwa które tyle kosztuje. Jego ryzyko, czy na tym straci, czy zarobi. Dla mnie taki towar jest poza zasięgiem więc zupełnie mnie to nie ekscytuje, tak samo jak zakup Ferrari czy Maybacha.
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • piokl13
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 946

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                      Piwo to towar jak każdy inny. Jest mi to zupełnie obojętne, jaka będzie cena piwa. .....
                      Dobre. Chleb, kiełbasa, mieszkanie, auto, telefon, czy samolot, to też takie towary.
                      Na szczęście dla nas wszystkich, prawie wszyscy konsumenci zwracają uwagę na to, co i za ile kupują.
                      Last edited by piokl13; 10-04-2020, 19:07.

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        Chateau Lafite jest przereklamowane-jego czas już minął. Nie można w nieskończoność odcinać kupony.

                        Aczkolwiek jeśli cena piwa przekracza cenę naprawdę zacnej whisky czy choćby niedościgłego wina, to jednak nastąpiła tutaj poważna pomyłka. Mam na myśli piwa 3-cyfrowe lub zbliżające się do tych 3 cyfr. Niestety, ale dawanie 180 plus zł za butelkę piwa: https://kraftklub.pl/piwa/baladin-xyauyu-fume-2015/

                        ,gdy w tym czasie można mieć naprawdę zacną whisky niekoniecznie ze sklepu cytowanego, ale np. któraś z tych 3 pozycji:


                        Sprawdź szeroki wybór whisky • Spróbuj naszych destylatów bogatych w smaki i aromaty • Doskonała jakość w dobrej cenie na Winnicy Lidla!

                        Deveron 12 YO 0,7l ☆ Odkryj wyjątkowy smak luksusowych trunków ☆ Sprawdź naszą kolekcję najwyższej jakości alkoholi na Winnicalidla.pl!


                        A z samego sklepu za ułamek ceny, świetnego Jasia Speyside Origin, tudzież Islay Mist.

                        mija się z celem. Polskie kraft'y za 30-40zł za buteleńkę też budzą zażenowanie.
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ty na poważnie czy to jednak ironia? Uważasz, że cena butelki piwa "kraft" powinna sięgnąć ceny butelki dobrej whisky?
                          Oczywiście nie dosłownie co do złotówki, tylko relatywnie do produkcji masowych. Przykładowo polskie wina z rzemieślniczych winnic kosztują ok. 40-60 zł, a zlewki różnych szczepów dostaniesz za 20 zł. Czyli relacja jest dokładnie taka sama jak w przypadku piwa: 2-3 x drożej.

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2866

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dobre. Chleb, kiełbasa, mieszkanie, auto, telefon, czy samolot, to też takie towary.
                            Na szczęście dla nas wszystkich, prawie wszyscy konsumenci zwracają uwagę na to, co i za ile kupują.
                            Ja też zwracam na to uwagę, po prostu jak mnie nie stać lub uważam, że cena jest nieadekwatna do jakości to ich nie kupuję i nie robię z tego powodu problemu.
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • Czachowo
                              Junior
                              • 02-2020
                              • 16

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja też zwracam na to uwagę, po prostu jak mnie nie stać lub uważam, że cena jest nieadekwatna do jakości to ich nie kupuję i nie robię z tego powodu problemu.
                              Bardzo słuszne podejście, też tak robię, dlatego żaden craftowy browar nie naciągnie mnie na drogiego pilsa, bo ja w ogóle w pilsach nie gustuję, za cenę takiego pilsa - nie mówię, że są złe, tylko ja wolę coś mocniejszego -portera, albo rosyjskiego imperialnego stouta, podwójnego bocka...

                              Comment

                              • Shedao
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 900

                                Ja też tak robię, stąd już od kilku lat kontakt z kraftem mam mocno sporadyczny. To nie przeszkadza mi w złorzeczeniu mu, bądź w śmianiu się z niego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎