Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2013.05.10-12 - X Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie - wykłady

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    2013.05.10-12 - X Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie - wykłady

    W tym roku rozrywka intelektualna dla piwowarów bardziej zaawansowanych będzie dotyczyła enzymów i alfakwasów. Będą to oczywiście 2 osobne wykłady.
    Enzymy koniecznie - co do alfakwasów jeszcze się waham - jeśli macie jakieś inne propozycje dotyczące zagadnień prezentowanych na zajęciach - proszę, wpisujcie tutaj
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Nie wiem czy to jest temat zaawansowany, ale interesujący jest (dla mnie) temat fermentacji do wysokich voltaży. Mam na myśli powyżej 12 %. W sensie jakie drożdże, jakie warunki przygotowania startera i problemy z nagazowaniem naturalnym.
    Last edited by e-prezes; 11-03-2013, 15:22.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      No, to jest raczej zgłoszenie do zeszłorocznego wykładu drożdżowego

      Ale może temat "Warunki bezbłędnej fermentacji" byłby dobry - podobać mnie się.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • brloin
        Senior
        • 10-2002
        • 530

        #4
        Może wyskoczę przed szereg, ale wolę tak niż przegapic bym miał: zapisy na wykłady będą jak już zdecydujesz się na tematy?

        A co do samych tematów, to mnie z kolei interesuje celowa fermentacja do niskich woltaży (zacieranie i filtracja na słabe odfermentowanie, przerywanie fermentacji standardowej brzeczki), jej konskewencje (co można uzyskac i kosztem czego), jakie są ewentualne zagrożenia i co dalej na etapie nagazowywania piwa.

        Reasumując zatem i syntetyzując, proponuję wykład pt.: "Warunki świadomej fermentacji"
        brloin; od Szczecina do Wrocławia

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Zapisy otworzę, jak mi panowie wykładowcy podeślą plan zajęć

          Wykładowców będziemy mieć tych, co w zeszłym roku - Zbyszek zajmie się, a raczej nas, enzymami, Marcin - fermentacją.
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Rozpoczynam zapisy! W tym roku za pomocą formularza na stronie internetowej Warsztatów, żeby nie było zamieszania, że się jedni zapisali na piwoorgu, drudzy na browarbizie, a inni i tu i tu


            UWAAAGAA!!!


            Potrzebni są 3 piwowarzy, najlepiej z dowolnym wykształceniem wyższym technicznym, do pomocy przy przygotowaniu eksperymentu do pierwszego wykładu. Ochotnicy będą musieli się pojawić pół godziny wcześniej. W nagrodę za poświęcenie otrzymają talon na posiłek i pewnie coś jeszcze w ramach niespodzianki. Zgłoszenia w temacie lub do mnie na PW.

            Czy enzymy naprawdę istnieją? – prowadzący: dr Zbigniew Jarząbek


            11 maja 2013, godz. 9.30-11.00


            1. Przygotowanie eksperymentu-pokazu ilustrującego działanie enzymów (eksperyment przeprowadzany w tle w trakcie wykładu)
            2. Podstawy biochemii (cukry, białka, tłuszcze, kwasy nukleinowe, wiązania chemiczne, stereochemia)
            3. Podstawy enzymologii (trochę historii, co to jest enzym, budowa, działanie, regulacja aktywności)
            4. Skąd się biorą enzymy w procesie zacierania (co zawiera ziarniak i jak przebiega słodowanie)
            5. Praktyczna enzymologia na przykładzie procesu zacierania (działanie alfa i beta amylazy)
            6. Dodatki enzymatyczne w browarnictwie (enzymy egzogenne)
            7. Omówienie wyników eksperymentu-pokazu ilustrującego działanie enzymów


            Sekrety udanej fermentacji - prowadzący: Marcin Chmielarz (Mason)


            11 maja 2013, godz. 11.30-13.00

            1. Podstawy fermentacji
            2. Chemia procesu
            3. Biologia drożdży piwowarskich
            4. Czynniki abiotyczne wpływające na przebieg fermentacji
            5. Przygotowanie drożdży
            6. Warunki udanej fermentacji
            7. Dynamika fermentacji
            8. Fermentacja mocnych piw
            9. Stres w czasie fermentacji
            10. Flokulacja
            11. Zakażenia
            12. Wady wynikające z błędów
            13. Refermentacja


            Koszt 1 wykładu: 30,75zł z VAT
            Koszt 2 wykładów 49,20 zł z VAT
            Last edited by Marusia; 25-03-2013, 16:49.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Cyneq
              Senior
              • 12-2011
              • 181

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              Potrzebni są 3 piwowarzy, najlepiej z dowolnym wykształceniem wyższym technicznym, do pomocy przy przygotowaniu eksperymentu do pierwszego wykładu.
              Będzie tak jak w wojsku? Potrzebni 3 żołnierze z wykształceniem muzycznym, trzeba wnieść majorowi pianino.

              A tak poważnie - zgłaszam sie, chociaż nie wiem czy wykształcenie mam odpowiednie, nie napisałaś o co cho

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Dostałam takie zlecenie:
                "trzech łebskich piwowarów (najlepiej z wyższym wykształceniem technicznym- obojętnie jakim)", zatem sama jestem ciekawa, o co cho

                Jeszcze jedna sprawa: ilość miejsc ograniczona do 30 osób na każdym wykładzie. Zatem po otrzymaniu zgłoszenia wysyłam dane do przelewu, po otrzymaniu przelewu odhaczam miejsce i po odhaczeniu 30 miejsc zamykam zapisy na sobotę i otwieram listę rezerwową na niedzielę.

                Podpowiem, że 8 miejsc już wstępnie jest zajęte
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Właśnie dowiedziałam się od księgowej, że w naszym ukochanym kraju szkolenia obecnie też są obarczone podatkiem VAT 23%. W związku z tym niestety muszę podwyższyć cenę za szkolenia o VAT - wszystkim, którzy się zgłosili wyślę skorygowane wyliczenia:

                  Cena z VAT:
                  1 wykład: 30,75 zł
                  2 wykłady: 49,20 zł


                  Niniejszym edytuję pierwszy post i poprawiam.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • macas
                    Senior
                    • 02-2008
                    • 680

                    #10
                    ja poproszę na oba mnie wpisać na sobotę, mam zaległości zeszłoroczne

                    pozdrawiam M.
                    Piwo jest dowodem, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.
                    Beniamin Franklin

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Maciek, w sprawie zapisów patrz post #6
                      Last edited by Marusia; 25-03-2013, 17:36.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Zostało tylko kilka miejsc na wykładach.


                        I teraz uwaga - haczyk

                        Proszę o dokonywanie wpłat na podane w mailu konto do 5 kwietnia 2013.

                        Po upłynięciu tej daty zwalniam miejsce dla osób z listy rezerwowej.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #13
                          Są jakieś maile potwierdzające zapisy? Nic nie dostałem... Czy mam już zacząć panikować, że się nie załapię na wykłady? W sumie na jeden wykład, na swój chyba nie muszę się zapisywać
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            No nie dostałam Mason zgłoszenia od Ciebie. Wszystkim wysłałam odpowiedzi zwrotne z numerem konta do wpłaty - jeśli jest jeszcze ktoś, kto nie dostał - to proszę o info i wysłanie formularza ponownie.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #15
                              To była szybka piłka - mamy już komplet na oba wykłady.
                              Formularz zgłoszeniowy jest cały czas dostępny - zapraszamy na listę rezerwową, bo wiadomo, jak jest - póki kasa nie wpłynęła na konto - miejsce jest zajęte tak jakby, ekhm, jedną częścią dolnej części pleców

                              Po 5 kwietnia będę do "rezerwowiczów" wysyłać maile z informacją, czy mają krzesełko, czy nie
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎