Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2015.05.01-03 - 6. Festiwal Dobrego Piwa i 12. Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    #31
    Piwna, znalazłem na stronce... Koszulki też mają bardzo fajne.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek Wyświetlenie odpowiedzi
      Bardzo dobre wrażenie smakowe wywarł na mnie browar z Gdańska, a także z Poznania i Czechowic-Dziedzic.
      Lecha piłeś?
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        #33
        Tak, był nalewak więc się skusiłem.
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #34
          Byłem w piątek i w sobotę, dziś już sobie odpuszczam. Bardzo mi się podobała ta edycja festiwalu, bawiłem się na niej lepiej niż na rok (kolejki) i dwa lata temu (deszcz + błoto). W piątek popadało i ogólnie pogoda nie dopisała, ale za to wczoraj było już ładnie, i dziś - z tego co widzę - też tak jest. Wielka kolejka była tylko do bankomatu, no ale na szczęście miałem przy sobie gotówkę, więc ten problem mnie nie dotyczył. Nie wiem, czy to kwestia lepszej organizacji, czy ludzi odstraszyła piątkowa ulewa lub termin majówkowy, albo też tłumy stawiały się na stadionie wieczorami (w piątek byłem do 18, w sobotę do 19), ale nie zdarzyło mi się ani razu stać w długiej kolejce po piwo, co naturalnie bardzo mi się podobało

          Wybór piwny był oszałamiający, dobrze że udało mi się już zwalczyć ten instynkt "złap je wszystkie", bo by mnie musieli stamtąd chyba wynosić Ale i tak spróbowałem bardzo dużo ciekawego piwa. Ceny naszych rzemieślników (o których szerzej tutaj) spowodowały, że część browarów odpuściłem sobie w całości, dzięki czemu wystarczyło mi pieniędzy i pojemności żołądka na spróbowanie paru "zagraniczniaków", które zawsze na festiwalu ignorowałem na rzecz polskich piw.

          Skoro już jesteśmy przy piwach, to kilka słów o nich. Najbardziej napalony byłem na dwa: Zacnego Zalcmana (gose z Piwoteki) i Jelonki (sahti od Bazyliszka). To pierwsze było bardzo dobre, tego drugiego niestety nie udało mi się spróbować. Tutaj taka uwaga: dobrze by było w przyszłym roku zagadać Bazyliszka, żeby wpadł ze sporym wachlarzem swoich piw, bo jest to z pewnością jeden z najciekawszych podmiotów na naszym rynku i kiepsko, że na festiwalu był lany tylko z jednego kranu na stanowisku Białej Damy. Ponoć rotacyjnie - ponoć, bo od południa w piątek do wieczora w sobotę, co odwiedziłem to stoisko to lała się tam tylko American Psycho IPA. Cieszyła mnie natomiast możliwość spróbowania piw z innych browarów normalnie niedostępnych bądź ciężko dostępnych z beczki we Wrocławiu - jak Twigg, Ninkasi czy Dukla (pomijam już kwestie jakościowo-cenowe). O to mi właśnie chodzi, żeby takich browarów ściągać jak najwięcej. Fajnie, że pojawił się też Spiż - i to z nowym piwem (AIPA), tego się nie spodziewałem

          Piwo festiwalowe - czy ideą jest, żeby co roku robił je inny browar? Mam taką nadzieję, bo Stu Mostów się nie popisało, ich Dunkelweizen w tym natłoku zacnego piwa przypominał bardziej ubogiego krewnego niż dumnego reprezentanta całego festiwalu. A browarów na Dolnym Śląsku wciąż przybywa, wybór jest coraz większy. Skoro już przy tym temacie jestem, to podkreślę że dobrym pomysłem było zgrupowanie browarów dolnośląskich w jednym miejscu. Jeszcze bardziej podobało mi się zaproszenie food trucków, dzięki czemu mogłem pokazać środkowy palec naciągaczom ze straganów w stylu "25 zł za karkóweczkę" i odżywiać się taniej i smaczniej.

          Ogólnie widać rozwój festiwalu i jest to rozwój w dobrym kierunku. To był mój piąty WFDP (nie byłem tylko na pierwszym) i niezmiennie jest to mój ulubiony piwny festiwal w Polsce. Organizatorom dziękuję za dwa dni świetnej zabawy i mam nadzieję, że do zobaczenia za rok... może wracając do terminu drugiego weekendu maja, zamiast w majówkę?

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #35
            Nie chce mi się opisywać, zarobiony jestem. Poskarżę się tylko, że termin 1-3 maj okazał się fatalny, bo wiele osób nie odwiedziło Festiwalu. Nie chodzi o to, że to taka super ważna impreza w kalendarzu każdego człowieka, ale na tzw. długie weekendy sporo ludzi robi inne plany. Choćby sporo studentów odwiedzało zawsze festiwal, a w tym roku większość przyjezdnych po prostu wyjechała z miasta na majówki.
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • concerto
              Senior
              • 09-2003
              • 859

              #36
              Byłem w piątek i sobotę. Wrażenie mniejszej frekwencji, ale może przez szerszy teren dostępny.

              Powoli dochodzę do wniosku, że z festiwalami jest jak z meczem: dużo lepsze warunki do obejrzenia w domu ( powtórki, zbliżenia ), ale na stadion idzie się dla atmosfery.

              Podobnie tu: więcej z piwa wyciąga się w domu, a na festiwalu jest za dużo i za szybko jedno po drugim pite. Ale są inne wrażenia.

              Dwie rzeczy które zapamiętam to tej edycji jako wyrówżniki: latające parasole Pilznera w sobotę- byłą chwila grozy, jakaś mini trąba powietrzna podniosła i rzuciła naprawdę ciężkim sprzętem. Mam nadzieję że obyło się bez urazów.

              Druga rzecz:



              w piątek to piwo na stoisku Drink Hali kosztowało 8 zł. za 0,2

              w sobotę lano je na nalewakach Zaklętych rewirów i było po 14 zł. za tą samą pojemność.


              Rozumiem rynek itd, ale to już jednak jest dojenie beer geeka.


              Generalnie występowanie podwyżek ( rano złotówkę taniej niż po południu ) też mi się nie podoba.

              Nie wspominając o karkówce zamówionej przez znajomą za 19 zł. i wyrzuconej po pierwszym gryzie. Podobno mięso było śmierdzące, ale nie udało się jej namówić aby poszła je zareklamować.

              Poza tym ok.



              Acha- Miętolina jednak zbyt kontrowersyjna, za bardzo wpadała w płyn do mycia naczyń w aromacie.
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                Druga rzecz:



                w piątek to piwo na stoisku Drink Hali kosztowało 8 zł. za 0,2

                w sobotę lano je na nalewakach Zaklętych rewirów i było po 14 zł. za tą samą pojemność.
                A w wersji butelkowej 0,5L widziałem je na dwóch stoiskach w cenie między 20 a 25 zł.
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • Sudety
                  Member
                  • 02-2013
                  • 70

                  #38
                  Są jakieś szacunkowe dane dotyczące frekwencji na tegorocznym festiwalu ? Bo oficjalna strona niestety bardzo słabo aktualizowana i ostatnie dane (zresztą bezsensownie sumujące wszystkie dotychczasowe festiwale) są z roku 2013

                  Festiwal w długi weekend majowy to jednak nie jest dobry pomysł. Czym podyktowana była ta zmiana ?

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #39
                    Połączenia przyjemnego z pożytecznym?

                    Comment

                    • slavoy
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 5052

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sudety Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czym podyktowana była ta zmiana ?
                      Mecze na stadionie. Termin majówkowy od początku zakładany był jako jednorazowy.
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • Ronoaro
                        Senior
                        • 04-2013
                        • 160

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sudety Wyświetlenie odpowiedzi
                        Festiwal w długi weekend majowy to jednak nie jest dobry pomysł. Czym podyktowana była ta zmiana ?
                        Co? Są kolejki źle, nie ma tłumów źle. Co ci się w terminie majówkowym nie podobało? Byłeś na festiwalu czy po prostu tak bo piszesz, jak te mazgaje na fejsbuczkowej stronie festiwalu. Stadion źle- Leśnica lepsza, termin majówkoy zły bo będzie mało ludzi, dużo ludzi źle bo kolejki. Fuck logic.

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4568

                          #42
                          Właśnie, też nie rozumiem tego marudzenia niektórych. Teren znacznie powiększony, łatwiejsza dostępność do stoisk, brak ścisku na bramkach, kolejki nieduże, wybór piw przedni. Tylko w piątek trochę pofruwało parasoli i pokropiło ale w sobotę i niedzielę słoneczko miło pieściło. Długi weekend, łatwiej było mieć wolne na 3 dni - ja jestem bardzo zadowolony z tegorocznego FDP i wiele osób z którymi rozmawiałem też.

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #43
                            Nie byłem, ale czytając Wasze wpisy kombinuję, że ideałem byłoby połączenie WFDP z kolejką ligową na stadionie. Wszyscy byliby zadowoleni .

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #44
                              Nie ma i nie będzie ideału, zawsze jest do de - zobacz, w tamtym roku nie było bankomatu i sobie ludzie jakoś radzili, a w tym roku był bankomat, to narzekają, że kolejki do niego. No to co - chyba w przyszłym roku darujemy sobie ten bankomat, bo tylko powoduje narzekania

                              P.S. Jakby kto chciał zaproponować, żeby postawić 2 lub 3 - nie ma sprawy - zapraszam na PW każdego chętnego sponsora, bo niestety euronet za darmo go nie przywozi.

                              Co do słabo aktualizowanej strony internetowej - dziękuję za uwagę, postaramy się posprzątać nieaktualne działy - w ferworze działań przedfestiwalowch w ogóle na to nie zwróciliśmy uwagi, a po Festiwalu jeszcze się ogarniamy ze sprawami - w przyszłym tygodniu pewnie wszystko uda się załatwić.

                              Czekam na dalsze uwagi
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • Sudety
                                Member
                                • 02-2013
                                • 70

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ronoaro Wyświetlenie odpowiedzi
                                Co? Są kolejki źle, nie ma tłumów źle. Co ci się w terminie majówkowym nie podobało? Byłeś na festiwalu czy po prostu tak bo piszesz, jak te mazgaje na fejsbuczkowej stronie festiwalu. Stadion źle- Leśnica lepsza, termin majówkoy zły bo będzie mało ludzi, dużo ludzi źle bo kolejki. Fuck logic.
                                Oddychaj.
                                Na festiwalu byłem, było lepiej niż w zeszłym roku bo teren większy i kolejki mniejsze. Niestety musiałem wybierać pomiędzy festiwalem, a wyjazdem. Bo tak się składa że jednak w długi weekend majowy większość znajomych ma wolne i zawsze się gdzieś wyjeżdża. Tym razem wybrałem festiwal, ale za rok raczej wybiorę wyjazd. Nie wiem jak tobie ale organizatorom i wystawcom to jednak zapewne zależy na jak największej frekwencji.

                                Faktem jest, że przez ten idiotyczny system w ekstraklasie nic nie można zaplanować. Mam nadzieję, że organizatorzy jakoś to rozwiążą.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎