Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przychylność browarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LESNICZYy
    Senior
    • 01-2018
    • 950

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gitarra007 Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam wszystkich, temat umarł czy ktoś dalej odwiedza ten post ? Dzisiaj wysłałem pierwsze wiadomości e-mail oraz jeden list ze znaczkiem do Browaru Wąsosz
    Większość skupia się na degustacji . W tej chwili zachwycam się Browarem Spółdzielczym i jest mi dobrze .
    Wąsosz też mi nieźle podchodzi .
    Last edited by LESNICZYy; 17-09-2019, 15:42.

    Comment

    • gitarra007
      Junior
      • 09-2019
      • 4

      ja póki co Tyskaczem a wracając do tematu to troche poczytałem sobie, w sumie leciałem od początku i szkoda ze temat ucichł może ktoś o wznowi ja czekam na etykietki Wąsosza, oraz kilku browarów czeskich korenspondencja e-mailowa wyglądała na pozytywną więc może coś dojdzie
      Last edited by gitarra007; 17-09-2019, 16:40.

      Comment

      • gitarra007
        Junior
        • 09-2019
        • 4

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
        Większość skupia się na degustacji . W tej chwili zachwycam się Browarem Spółdzielczym i jest mi dobrze .
        Wąsosz też mi nieźle podchodzi .
        Ktoś zajmuje się wgl jeszcze zbieraniem etykiet/kapsli ? pochwalcie się

        Comment

        • kibi
          Senior
          • 07-2004
          • 1875

          Oczywiście, że ktoś się zajmuje.
          Kolekcjonerów etykiet jest mniej niż 10-15 lat temu, za to kapslarzy ciągle przybywa. Jest nawet oddzielne forum kolekcjonerów kapsli.

          Ale dlaczego mielibyśmy się chwalić, skoro Ty się niczym nie chwalisz? Nie wypełniłeś profilu, nie wpisałeś tam co kolekcjonujesz ani gdzie mieszkasz.
          Kolekcjonerzy organizują w każdym miesiącu jakąś giełdę, kapslarze z różnych regionów Polski regularnie spotykają się przy piwie, ale skoro nie wiadomo skąd jesteś, trudno coś konkretnego proponować.

          Comment

          • gitarra007
            Junior
            • 09-2019
            • 4

            Wstępne dane uzupełnione Ogólnie to od jakiegoś czasu zbieram kapsle butelkowane. Od niedawna zainteresowałem się zbieraniem również etykiet i właśnie dlatego trafiłem na to forum. Przeczytałem je od początku i szkoda że póki co ucichło. Pierwsze rozmowy z browarami już za mną, teraz czekam na etykiety jak dostane pochwalę się

            Comment

            • Mafar
              Senior
              • 04-2003
              • 1262

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gitarra007 Wyświetlenie odpowiedzi
              Ktoś zajmuje się wgl jeszcze zbieraniem etykiet/kapsli ? pochwalcie się
              Przyjedź na giełdę i przekonaj się ilu jest kolekcjonerów
              Polakom gratulujemy Brackiego

              Gdy rozum śpi budzą się demony

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19165

                Przychylność browarów to już historia, choć czasem się uda coś dostać. WIększość już słono sobie liczy na gadżety.

                Comment

                • pegie23
                  Senior
                  • 08-2004
                  • 227

                  Patrząc na rok 2021 to za zupełne free udało mi się pocztą dostać etykiety/kapsle/podstawki od Fojutowa, Sierpca, Złotej Wody, Chmieli Nałęczowskich, Łażanego, Hoplali, Benedyktynów Tynieckich, Biebrzeńskiego, Pogórzy i Madame Barrel.

                  Po wysłaniu koperty zwrotnej o którą prosił Browar otrzymałem przesyłki od Brofaktury, Bytowa, Starego Krakowa, Lasowiaka, Jarocina, Wehikułu, Aleksandrii, Piwnego Dworu i Ponidzie.

                  Jeden browar odpisał że wyślą etykiety, jeden też poprosił o kopertę zwrotną którą wysłałem. W obu przypadkach minął niemalże rok a żadna z przesyłek nie dotarła do mnie.

                  Od kilku dostałem odpowiedź odmowną, kilkunastu poinformowało o sprzedaży swoich etykiet, a pozostali w ogóle nie odpowiedzieli.

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pegie23 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Patrząc na rok 2021 to za zupełne free udało mi się pocztą dostać etykiety/kapsle/podstawki od Fojutowa, Sierpca, Złotej Wody, Chmieli Nałęczowskich, Łażanego, Hoplali, Benedyktynów Tynieckich, Biebrzeńskiego, Pogórzy i Madame Barrel.

                    Po wysłaniu koperty zwrotnej o którą prosił Browar otrzymałem przesyłki od Brofaktury, Bytowa, Starego Krakowa, Lasowiaka, Jarocina, Wehikułu, Aleksandrii, Piwnego Dworu i Ponidzie.

                    Jeden browar odpisał że wyślą etykiety, jeden też poprosił o kopertę zwrotną którą wysłałem. W obu przypadkach minął niemalże rok a żadna z przesyłek nie dotarła do mnie.

                    Od kilku dostałem odpowiedź odmowną, kilkunastu poinformowało o sprzedaży swoich etykiet, a pozostali w ogóle nie odpowiedzieli.
                    A to dziwne, bo w browarach siedzą ludzie którzy sa od takich rzeczy jak wysyłanie etykiet do kolekcjonerów. Nawet napiszę więcej browary powinny wysyłać takie rzeczy kolekcjonerom w ramach reklamy i to po kolka sztuk. Kolekcjonery przecież będą w zamian ich reklamować wśród innych kolekcjonerów na giełdach czy też forach internetowych
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi

                      A to dziwne, bo w browarach siedzą ludzie którzy sa od takich rzeczy jak wysyłanie etykiet do kolekcjonerów. Nawet napiszę więcej browary powinny wysyłać takie rzeczy kolekcjonerom w ramach reklamy i to po kolka sztuk. Kolekcjonery przecież będą w zamian ich reklamować wśród innych kolekcjonerów na giełdach czy też forach internetowych
                      To zapewne żart/sarkazm?

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19165

                        Z ekonomicznego punktu widzenia nawet ten kapsel, który kosztuje grosze czy eta niechby złotówkę to koszt który dolicza się do produktu i płaci za niego klient kupując piwo. Piwo na festach jest już w cenach sklepowych i wyższych, więc kupując tam piwo (do plastiku) powinno się mieć możliwość uzyskania tych gadżetów (jeśli ktoś potrzebuje do zbioru), zwłaszcza, że niektóre piwa mają krótkie serie i ciężko zdobyć etykietę z butelki. Nie bardzo rozumiem co Anteks miał na myśli, ale żądanie za etykietę na festach za gadżety kwot dużo wyższych od rzeczywistych kosztów produkcji tychże jest naganne IMHO. Browar sprzedaje piwo, bo je produkuje. Sprytni inaczej mają wprost z drukarni, bez wiedzy browaru, ale chyba uczciwiej jest mieć je od kogoś kto tworzy coś co z etykietą współgra, tworzy gotowy efekt pewnej koncepcji.

                        Comment

                        • pegie23
                          Senior
                          • 08-2004
                          • 227

                          Ceny etykiet na festiwalach z niektórych browarów dochodzą niekiedy do połowy ceny piwa. Nierzadko jest to 3-5 zł za sztukę.

                          A jeszcze mi się przypomniało, Van Pur mi odpisał że nie wysyłają etykiet, zasłaniali się ustawą o wychowaniu w trzeźwości, nie wysyłają bo nie mają pewności czy np. przypadkiem nie wysyłają jakiemuś dziecku... Można zejść na złą drogę trzymając w ręku kawałek papierka z nazwą piwa?... Przecież te przykładowe dziecko i tak ma do tego dostęp. Widzi reklamy, pójdzie do pierwszego lepszego spożywczaka i może patrzeć na piwo ile chce, w samoobsługowym nawet do ręki może je wziąć i poczytać. Więc w czym tu problem.

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

                            To zapewne żart/sarkazm?
                            w pewnym sensie tak, ale z pozycji pracującego kiedyś w browarze to męczące. Wiele razy wysyłałem za własną kasę etykiety kolekcjonerom( wielu z tego forum może potwierdzić że grosza nie wziąłem
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Z ekonomicznego punktu widzenia nawet ten kapsel, który kosztuje grosze czy eta niechby złotówkę to koszt który dolicza się do produktu i płaci za niego klient kupując piwo. Piwo na festach jest już w cenach sklepowych i wyższych, więc kupując tam piwo (do plastiku) powinno się mieć możliwość uzyskania tych gadżetów (jeśli ktoś potrzebuje do zbioru), zwłaszcza, że niektóre piwa mają krótkie serie i ciężko zdobyć etykietę z butelki. Nie bardzo rozumiem co Anteks miał na myśli, ale żądanie za etykietę na festach za gadżety kwot dużo wyższych od rzeczywistych kosztów produkcji tychże jest naganne IMHO. Browar sprzedaje piwo, bo je produkuje. Sprytni inaczej mają wprost z drukarni, bez wiedzy browaru, ale chyba uczciwiej jest mieć je od kogoś kto tworzy coś co z etykietą współgra, tworzy gotowy efekt pewnej koncepcji.
                            Pracująć w browarze otrzymywałem wiele próśb o przysłanie etykiet. Wiele razy wysłałem na własny koszt zestawy, nie było nawet słowa dziękuję. Nawet na skrzynkę browaru domowego otrzymyję wiele "żądań" o etykiety, podstawki, kufle i to w ilościach hurtowych

                            [QUOTE=pegie23;n2327214]Ceny etykiet na festiwalach z niektórych browarów dochodzą niekiedy do połowy ceny piwa. Nierzadko jest to 3-5 zł za sztukę.[/QUOTE] wymuszanie darmowych próbek piwa już jest OK?

                            Last edited by anteks; 12-08-2022, 21:12.
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wiele razy wysłałem na własny koszt zestawy, nie było nawet słowa dziękuję.
                              Moja niedługa przygoda z komercyjnym piwowarstwem pełna było tego typu "próśb". Byli zawodnicy, którzy wprost pisali, że oczekują więcej gadżetów, bo będą dzięki temu mogli wymieniać się i zdobywać etykiety z innych browarów, na którym im zależy. Śmiem twierdzić, że są tacy kolekcjonerzy, którzy psują reputację innych i dzięki temu nie ma chęci wysyłania. Nie można liczyć na słowo dziękuję, więc tym bardziej jakąś promocję...

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19165

                                Mnie chodziło o to, by te gadżety można było legalnie nabyć w rozsądnych cenach, tak jak mam w lokalnym browarze. Ale znowu jak browar wypuszcza co warkę nowe piwo z całkiem nową etykietą to kupowanie ich nawet po te 1 zł robi spory wydatek. Na same gadżety, a gdzie piwo? Większe browary mają pewnie spory budżet na MiR, a mały ma zawsze pod górę. Ja to rozumiem! Darek też ma rację, bo są "hurtownicy" co jeszcze bezczelnie wystawiają gadżety na alledrogo z mocną przebitką. Tak czy inaczej wrócę to swojej tezy, że "przychylność browarów" się skończyła, bo robi się z tego biznes. A tam gdzie jest kasa nie liczą się sentymenty.
                                Last edited by e-prezes; 13-08-2022, 10:58.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎