Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Typy i rodzaje szkła" czyli problemy z właściwym nazewnictwem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #91
    Generalnie było lepiej niż teraz. Dużo lepiej...
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk Wyświetlenie odpowiedzi
      YARD - z ang. JARD - za cholerę nie wiem co to jest
      To szkło specjalne na belgijskie piwo KWAK.
      Z kilku źródeł słyszałem polską nazwę "kulawka".
      Również mam żywiecką i czasem używam. Pije się z tego bardzo fajnie, pod warunkiem, że wie się co się w pewnym momencie dzieje. Widziałem już kilku srogo zaskoczonych
      Last edited by slavoy; 09-01-2008, 11:24. Powód: literówka
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • albeertos
        Senior
        • 10-2001
        • 2313

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
        Hej,

        Czy ktoś zna jakiś adres w sieci gdzie można znaleźć zdjęcia wraz z opisami rodzai kufli do piwa? Nie chodzi o żadne zbiory/kolekcje tylko coś takiego jak tu:

        RateBeer -> Beer-Glassware

        tylko, że po polsku. Być może to i proste pytanie ale ja jakoś nie kojarzę polskich odpowiedników tych angielskich nazw. Cześć z nich to za pewne nazwy własne ale miło by było dla reszty znać polskie odpowiedniki.

        Szukałem w google i na tym forum ale nic użytecznego w języku polskim nie znalazłem.

        Z góry dzięki za pomoc.

        PS: przepraszam jesli zle szukałem
        Był temat,

        tutaj wszystko dla kolekcjonerów piwnych gadżetów...Poddziały: Giełda | Identyfikacja | Moje zbieranie
        (_)>
        Nigdy się nie poddawaj!!!
        Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
        Lech jest tam gdzie jego wiara
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • piwoman
          Junior
          • 02-2004
          • 16

          #94
          Kulawki, KWAKi i KWAKopodobne, a jest ich sporo zaliczyłbym do szklanek. Natomiast to szkło Erdingera z uchem sklasyfikowałbym raczej jako kufel.

          Jest duże grono miłośników szkła do piwa, które najchętniej na wszystkie szkła mówią kufle i oni już naprawdę wtedy nie maja z tym żadnego problemu.
          piwoMAN

          Comment

          • marcopolok
            Senior
            • 10-2001
            • 2334

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
            To szkło specjalne na belgijskie piwo KWAK. Żywiec swojego czasu wypuścił taki okaz na jedną z giełd.
            Podobno bardzo trudno się z tego pije, bo w pewnym momencie do "kuli" na dole dostaje sie dużo powietrza i można sie ładnie oblać.
            A swoją drogą mam takie szkło ze 2 lata i nie wpadłem na pomysł spróbować. Może jutro...
            Za sprawą Żą zajrzałem w ten stary temat.

            Otóż ze szkłem typu "Yard" temat nie jest do końca taki jasny jakby się mogło wydawać.
            Faktycznie jest to " kulawka", istnieje też oryginalny "Yard" Pauwel Kwak.
            Ale
            Yard to yard, czyli w przybliżeniu 91cm - taka była i jest wysokość tego szkła.
            bez brody...

            Comment

            • marian1920
              Senior
              • 10-2003
              • 1333

              #96
              dlatego te szklanki to half yard ale glass

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12199

                #97
                Po latach przybyło sporo rodzajów szkła. Może ktoś chciałby odświeżyć wątek? Wdzięczny temat

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎