Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zmyślny plan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • warzechow
    Senior
    • 07-2005
    • 354

    Dostałem paczkę.
    To moja pierwsza tego typu akcja, ale jestem z lekka rozczarowany. Na pierwszy rzut oka w interesującym mnie temacie (etykiety) wyglądała nieżle. Poza licznymi kopertami z etykietkami jest trochę wafli ( przejrzałem - dosyc popularne wzory i duzo dubletów ), 2 torebki kapsli - obejrzałem przez folie bez otwierania i chyba sama masówka, oraz butelki. Drugi rzut niestety był mniej miły. Nie czepiam się, że z polskich praktycznie nic mi nie doszlo, każdy oddaje co ma do oddania, ale ilość kontretykiet i szyjek bez głównych etykiet jest powalająca. Już dawno nic mnie piwnie tak nie wykonczyło, jak to żmudne i najczęsciej nie skuteczne wyszukiwanie głównej etykiety do odłożonej szyjki. Dobrałem sobie troszkę zagranicy, kilka bardzo ładnych, ale apetyt miałem znacznie większy. Dołozylem etykiety, wafle, tajskie breloki, trochę szkła i piwny t-shirt.
    Paczka gotowa - czekam na namiary od Cyphera.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19163

      Wysyłałem jakiś czas temu do znajomka "poznanego" przez allegro przesyłkę z absolutnymi masowymi etykietami + trochę odlepek i gość znalazł sporo samych kontr i krawatek, których nie miał. nigdy nic nie wiadomo co komu spasuje. zawsze jak jest u mnie to staram się te bardziej popularne (te które nie chce mi się wieźć na giełdę) dodać do paczki, a jak nie ma giełdy w najbliższym czasie to i resztę zbytecznych wzorów. jeśli każdy tak postępuje to paczka jest warta jej przyjęcia. nie gwarantuje, że za każdym razem jest z czego wybierać, bo "zmyślna paczka" rządzi się pewnymi zasadami, które zakładają uczciwość i dobrą wolę w niej uczestniczących.

      Comment

      • warzechow
        Senior
        • 07-2005
        • 354

        Zgadzam się, że każdy coś dla siebie z paczki wyciągnie. Mnie po prostu wykonczyła największa koperta etykiet, z której co chwilę wyciągałem nowe dla mnie krawatki i kontretykiety i nie mogłem ich skompletować. Sa też chyba dwie małe koperty z oddzialnymi kontretykietkami, ale wtedy wiem co gdzie mam i wtedy to działa dobrze.

        Comment

        • adi_999
          Senior
          • 11-2004
          • 425

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzidek1960
          Dawno nikt nie uaktualniał lsty, więc ja to robię. Dopisuję się na koniec listy, może tym razem coś się dla mnie w niej znajdzie.
          01. Cypher
          02. pirackamuza
          03. seta
          04. Mafar
          05. IX1
          06. Misiu_PM
          07. jasiu_piwosz
          08. koniu
          09. dzidek1960
          10. adi_999
          mój zbiór etykiet http://picasaweb.google.com/112278001030728908988

          Comment

          • Misiu_PM
            Senior
            • 03-2006
            • 201

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adi_999
            10. adi_999
            Czy ktos moze powiedziec gdzie jest teraz paczka
            Moja kolekcja: http://kolekcja-midura.pl

            Comment

            • pirackamuza
              Senior
              • 12-2004
              • 1903

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Misiu_PM
              Czy ktos moze powiedziec gdzie jest teraz paczka
              Też mnie to interesuje. Czy już Cypher?
              Toruń przeprasza za Radio Maryja
              www.bobofruty.pl

              Comment

              • warzechow
                Senior
                • 07-2005
                • 354

                Od wczoraj ( 18.01.2007 ) u Cyphera.

                Comment

                • pirackamuza
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1903

                  tiaaa...
                  Toruń przeprasza za Radio Maryja
                  www.bobofruty.pl

                  Comment

                  • Cypher
                    Junior
                    • 10-2002
                    • 18

                    odp

                    W dniu dzisiejszym wyslana kurierem do Torunia.
                    Pozdrawiam
                    Cypher

                    Comment

                    • Cypher
                      Junior
                      • 10-2002
                      • 18

                      odp

                      Przyznam szczerze ze jestem troche rozczarowany zawartoscia. Poza 4 kontrami i 2 wzorami etykiet nie udalo mi sie dobrac kompletnie nic. W dodatku wiekszosc etykiet to odklejki (zrozumial bym gdyby to byly naprawde jakies etykiety malo dostepne) a to zwykla masówka. Duży bałagan................... Osobiście dożuciłem etykiety posegregowane browarami......w oddzielnych kopertach. tylko troche zagranicy wrzuciłem w jedną, bo zabardzo się nie rozeznaje co z czym i z jakiego brawaru - zbieram tylko Polskę. Dużo podstawek - nawet po 20 szt tego samego wzoru. Do kapsli nie zagladałem bo nie zbieram - a pozatym jak spojrzałem że są tam kapslochy po coli to już mi nawet przeszła ochota żeby tam zaglądać........Myslę że paczka (ZMYŚLNY PLAN) służy bardziej jako zabawa, niż coś co ma nam powiększac zbiory, lub naprawde dla początkujących kolekcjonerów. Dodatkowo dorzuciłem jeszcze troche folderów i podstawek.
                      Życzę miłej zabawy nastepnym oczekującym!!!!!!!!!!!!
                      Pozdrawiam
                      Cypher

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19163

                        Wszystko zależy kto po kim bierze. Ja w pierwszych edycjach sporo uzupełniłem i staram się przy każdej okazji dorzucić coś co jest mniej spotykane. Nie wiem, może rzeczywiście był to chybiony pomysł? Mnie zbiera się co jakiś czas masę rzeczy, które nie chce mi się taszczyć na giełdę. Z tego co wiem etykiety (nawet odklejki), których się pozbywałem znajdowały zainteresowanych. Jeśli jest wola, by to zakończyć nie będę protestował.

                        Comment

                        • Misiu_PM
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 201

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                          Wszystko zależy kto po kim bierze. Ja w pierwszych edycjach sporo uzupełniłem i staram się przy każdej okazji dorzucić coś co jest mniej spotykane. Nie wiem, może rzeczywiście był to chybiony pomysł? Mnie zbiera się co jakiś czas masę rzeczy, które nie chce mi się taszczyć na giełdę. Z tego co wiem etykiety (nawet odklejki), których się pozbywałem znajdowały zainteresowanych. Jeśli jest wola, by to zakończyć nie będę protestował.
                          nie powinno byc to zakonczone, poniewaz tacy jak ja poczatkujacy moga sie na cos "zalapac". do bobry pomysl, ale moze by tak rozdzielic zawartosc paczki na osobne. tzn podstawki jedna paczka, etykiety, itd. mam nadzieje, ze ta paczka w koncu do mnie dotrze I z\bede mogl sobie cos dobrac
                          Moja kolekcja: http://kolekcja-midura.pl

                          Comment

                          • dzidek1960
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 1548

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Misiu_PM
                            moze by tak rozdzielic zawartosc paczki na osobne. tzn podstawki jedna paczka, etykiety, itd.
                            Pozwolę sobie z Tobą się niezgodzić. Jeżeli zasadą ma być nadal to, że do paczki dodajemy to co nam zbywa rozdzielanie nie ma sensu. Ja na przykład zbieram wafle i trochę szklanki, a do paczki dokładam nie tylko to co zabieram ale również np. etykiety. Gdybym przyjmował paczkę tylko z podstawkami, to bym musiał też z etykietami i inne aby puścić dalej to co mi wpadło w ręce a czego nie zbieram.
                            Paczkę traktuję jako formę zabawy, z której może mi coś dojdzie do zbioru. W totka też gramy dla zabawy, nie mając gwarancji wygranej.
                            Podobnie jak e-prezes ja też na początku znajdowałem więcej dla siebie niż ostatnio. Z pewnością jest to spowodowane tym, że teraz paczka krąży wśród większej liczby początkujązych birofilistów, którzy poza masówką niewiele mają do dodania. Jednak jeżeli to ma być nadal zabawa to im też się coś należy. A co do zakończenia tej "akcji" to wydaje mi się, że póki są chętni to to będzie się jakoś kręciło. O zakończeniu zdecyduje brak chętnych do zabawy lub zaginięcie paczki wraz z forumowiczem jak to było poprzednio.
                            Cypher trochę przesadziłeś z tym kurierem, tam nie ma nic aż tak wartościowego aby było trzeba przepłacać. Już Poczta Polska jest wystarczająco droga. Co do Twojej wypowiedzi na temat bałaganu to wielu już próbowało zrobić w niej porządek i nadal nic z tego. To już chyba taka polska przywara aby nic nie odkładać na swoje miejsce tylko wrzucić jak popadnie.
                            "Ma jednak kraj polski napój warzony
                            z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                            piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                            do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                            mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                            wybornym smakiem"
                            Jan Długosz, Historie Piwne
                            Moja strona www w początkowym okresie budowy

                            Comment

                            • Cypher
                              Junior
                              • 10-2002
                              • 18

                              odp

                              Witam,
                              Ja nie na pisałem tego po to zeby sie zastanawiac nad zakończeniem akcji. Wręcz przeciwnie, opisałem tylko swoje spostrzeżenia. Paczka niech nadal krąży i traktujmy ją jako zabawę. Przecież nasze zbieranie czy to etykiet czy to wafli też jest zabawą...
                              Chodziło mi raczej o to aby następni którzy wejdą w posiadanie paczki i będą dorzucali coś do niej, niech staraja się np nie mieszac etykiet polskich z zagranicą, w miare możliwości niech będą posegregowane browarami, podejrzewam że większość forumowiczów nawet duble ma posegregowane. W związku z tym nie powinno byc najmniejszego problemu z utrzymaniem porządku dorzucanych etykiet....
                              A jeśli chodzi o kuriera, to raczej nie płacę za przesyłkę tylko moja cudowna firma, koszt wysyłki to 18,60 pln, nawet nie wiem ile Poczta Polska?
                              Pozdrawiam
                              Cypher

                              Comment

                              • pirackamuza
                                Senior
                                • 12-2004
                                • 1903

                                Mam.
                                A firmę rzeczywiście polecam, bo szybko, sprawnie i kulturalnie.
                                Gdyby ktoś reflektował, to wypada mi skierować do Cyphera po szczegóły.
                                Jutro będę przeglądał, bo troszkę to zajmie.
                                Wrażenia opiszę po.
                                Toruń przeprasza za Radio Maryja
                                www.bobofruty.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎