Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skoków 83B, Browar inBrand

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Skoków 83B, Browar inBrand

    Odwiedziłem browar z lokalem o nazwie Brand Music Club. Kilka kilometrów od Opola Lubelskiego w stronę Lublina, skręca się do Skokowa, ok 1300 metrów asfaltówką i dalej na wprost (nie do wsi) utwardzoną szeroką żwirówką jeszcze 200 metrów. Imprezownia czynna tylko w soboty, zatem kto chciałby ot, tak odwiedzić browar, piwa się nie napije.
    Skorzystałem z gościnności i umówiłem się wcześniej. Wszystko jasne, browar istnieje, i choć nie było głównego szefa i piwowara, pan, który zajął się mną, twierdził jednak, że warzą u siebie od przełomu marca i kwietnia.
    Zarówno lokal jak i browar umieszczone są w jakimś dawnym, sporym budynku gospodarczym (albo podworskim, albo pegerowskim), sala typowo imprezowo-taneczna, więc klimatu wyłącznie dla degustacji piwa w sobotnie wieczory nie ma. Na zapleczu warzelnia (warzy się, a jakże) o wybiciu 10hl, dalej tanki, my powędrowaliśmy do chłodni po piwo.
    Nie należy spodziewać się w najbliższym czasie jakiejś gwałtownej ekspansji browaru, bo na razie wszystko, co warzą, mają sprzedane. Na pewno piwo nie trafi póki co do sklepów.
    Obecnie dostępne piwa, to Pszeniczne Klasyczne, Pszeniczne z Brzoskwinią, Pilsner, Jałowcowe, Porter z Wanilią i Cynamonem.
    Oceny później.
    Należą się podziękowania za miłe przyjęcie i obdarowanie kompletem piw (sam zrezygnowałem z brzoskwinii) w ramach promocji browaru. Wyjechałem z sześcioma butelkami za free, porter odłożyłem do piwniczki. Należy życzyć inicjatywie rozwoju (jak jest z jakością, zobaczymy) i jednak obecności poza kilkoma wybranymi lokalami w Polsce i na miejscu.
    Last edited by Prusak; 30-08-2018, 12:42.
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Aż się prosi o kilka fotek do tego wątku.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Ba, ja człowiek starej daty, bardziej żyję tym, co widzę, niż zajmuję się cykaniem fotek. Jakoś tak mam. Ale to na zachętę, jak się czegoś nie widzi, to się chce przyjechać i zobaczyć.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Z perspektywy Gdyni mam odrobinę daleko od Skokowa, więc fotki przydałby się (tak na zachętę).
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Jasne, rozumiem, ale ja raczej z cywilizacji słowa niż obrazu. Zaręczam, że browar istnieje i ma się dobrze.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            Są na profilu klubu. Mam je zrzucone na dysk, ale nie wypada ich tu bezczelnie wrzucać, bo nie są moją własnością.

            BTW, skoro jest to lokal z wyszynkiem, ale tylko w sobotę to czemu tu?
            Last edited by e-prezes; 30-08-2018, 17:22.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              A gdzie można dać te informacje? W końcu wyszynk jest, a że tylko w soboty... Każdy może sobie otwierać knajpę lub klub, kiedy chce.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19165

                #8
                W knajpy i dalej Lubelskim, czyli o jeden poziom głębiej.
                Last edited by e-prezes; 30-08-2018, 18:41.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #9
                  Ale co w knajpy? Oni chyba są zadowoleni z tego, co jest.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #10
                    O, pardon, nie zrozumiałem. Idzie o to, żeby wątek umieścić w "knajpach". W takim razie proszę o przeniesienie.
                    Last edited by Prusak; 30-08-2018, 18:44.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19165

                      #11
                      Piwo od nich jest dostępne w jakiejś wrocławskiej knajpie, ale patrząc co oni z nim robią, to może lepiej nie mówić gdzie

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        #12
                        No tak, ale ja dziś próbowałem tych piw i nie powiedziałbym, że jakoś odbiegają in minus od przeciętnej rodzimej produkcji, pilsner i pszeniczne (choć nie gustuję) całkiem, całkiem.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwo od nich jest dostępne w jakiejś wrocławskiej knajpie, ale patrząc co oni z nim robią, to może lepiej nie mówić gdzie
                          Gadaj gdzie

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19165

                            #14
                            Rumbar

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              #15
                              Pisali o tym jakiś czas temu na fb, podobno sprzedawali też gdzieś w Łodzi. Niestety, z informacji jakie wydobyłem z osób obecnych w klubie-browarze nie wynika, że szybko doczekamy się powszechnego dostępu do tego piwa.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎