Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rzuchów, Rybnicka 75, Browar Kraftwerk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    Rzuchów, Rybnicka 75, Browar Kraftwerk

    Działający od lat na kontrakcie Kraftwerkowcy w 2018 roku osiedli na swoim w małym browarze w Rzuchowie, blisko Gościńca Zodiac i prawie że naprzeciwko odremontowanego niedawno pałacyku. Browar zwiedziłem w sobotę, 4 września, w ramach odbywającej się lokalnie imprezy spod znaku Oktoberfestu. Kilka ławeczek, grill, cztery lane piwa (pils za 6 zł i za 8: pszeniczne, marcowe, IPA). Dobra pogoda, mało ludzi (obsada browaru + kilku lokalsów i rowerzystów przelotem)... siedziało się wybornie. Na miejscu nie ma sklepiku ani wyszynku, aby nabyć piwo tudzież zwiedzić przybytek należy porozumieć się z właścicielami. Choć i z tym ostrożnie, bo w lipcu tak zrobiłem, wywiedziałem się do której będą następnego dnia, po czym po przybyciu na miejsce dwie godziny wcześniej dowiedziałem się, że "na dziś już skończyliśmy pracę i nas nie ma"
    Co do samych piw - jak widać, dużo bardziej standardowe niż te, z którymi debiutowali. Jakościowo przeciętnie, bez szału ale i bez dramatu. Mogły być.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Obecny kraft w PL to jest jakiś wyścig po palmę największego dziwaka. Ja wiem dziaders jestem, ale ten nurt mnie nie porywa. nie kupuję tego! Wolałbym kupić jakąś dobrą, oldskulową IPĘ, bez dodatków niż jakieś biodynamiczne cuda zmierząjące już w kierunku biochemii, czyli w zupełnym zaprzeczeniu do tego z czego kraft a wcześniej piwowarstwo domowe wyszło. Nie śledzę rozwoju ich browaru, ale faktycznie przystopowali z fajerwerkami (a przynajmniej ich nie widzę w sklepach). Pandemia też zweryfikowała biznes plany wielu browarów. Myślę, że to okres przejściowy, ale Kraftwerk jest bardziej oldskulowy niż rewolucyjny na dzisiejszą modłę.
    Last edited by e-prezes; 08-09-2021, 14:37.

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      #3
      Zgadzam się, też jestem dziaders i też mi się uśmiechnęła twarz gdy zobaczyłem ich piwne menu. Niestety, w swoich stylach te piwa nie były czempionami. Więc: zamysł dobry, ale wykonanie już słabsze

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎