Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

sklepy z piwem - dział zamknięty

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    sklepy z piwem - dział zamknięty

    Tak więc zgodnie ze słuszną sugestią zainteresowanych, zakładam jeden zbiorczy temat – sklepy. Ponieważ dobrych sklepów z piwem jest w Polsce śladowa ilość, opiszemy je wszystkie w jednym temacie. Już założone tematy pozostawiamy do wygaśnięcia.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Krzysiu – Tesco, Bielany Wrocławskie

    Duży wybór piw – stoisko na wprost wejścia, z daleka widać piwne dekoracje.

    Na pierwszy rzut: piwo „Pils”, browar Głubczyce, tylko 0,98 zł/0,5 l. Rozumie się, że takiej okazji nie należy przepuścić

    Wybór piw czeskich: Krušovice, Budvar, Prazdroj. Oczywiście nadzwyczajna okazja – piwa butelkach PET, w cenie ok. 5 zł/1,5 l.
    „Valdštejn” z Novej Paki,
    „ Holba” z Hanušowic,
    „Žubr” i „Šenkyř” z Přerova.

    Z Hiszpanii – piwo „Alhambra” w plastikowej butelce (aczkolwiek bardziej ozdobnej niż te czeskie), ale ta cena – 18 zł/1,5 l.

    Spory wybór piw angielskich - różne gatunki z różnych browarów koncernu Bass, w cenach ok. 7 zł/0,375 l. Większości z nich nigdy nie widziałem.

    Z polskich piwa zaobserwowałem jabłonowskiego „Imperatora” w puszkach, reklamującego się jako najmocniejsze piwo w Polsce – 10% alkoholu.

    A więc – eksperymentatorzy – za portfele i czekamy na relacje. Moja (Krušovice ) już jest.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      adam16 – Geant, Katowice

      Skoro mogą być sklepy to niech będzie i GEANT.
      Ostatnio pojawiły się tam nowe ciekawe i niestety troszeczkę drogie piwa z Niemiec, Belgii, Włoch i Wielkiej Brytanii. W katowickim Geant znajdują się one na specjalnym stoisku - piramidce, niestety umieszczonym nie tam gdzie tradycyjnie są piwa, tylko wśród win. Wybór duży - sam ostatnio zakupiłem kilka z nich, m.in Monchshof Premium Lager, Grimbergen Blonde, Bishops Finger i inne.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Marusia - "Piwosz", Wrocław

        Mieści się to maleństwo przy ul. Żeromskiego. Na skromnym metrażu sporo wynalazków z różnych stron świata. Do tego sporo zestawów ze szklanką i tego typu promocje. Pierwszy taki sklep, jaki na oczy widziałam. Zawsze warto tam zajrzeć.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Biedronka, Świdnica

          Sieć tanich samów spożywczych. Zajrzałem tam z rana, aby sprawdzic, co to za wynalazki konkretnie tam można dostać.

          w butelkach:
          1. "Rycerz", Głubczyce, ekstr. 10,1; alk. 5,5; cena 1,35/0,5
          2. "CDN", Brok, ekstr. 10,1; alk. 5,5, cena 1,69/0,5
          w puszkach:
          3. "Keniger Beer", prod. Brok i Belgia (oznaczenie na denku), ekstr. 10,1; alk. 5,5; cena 1,65/0,5
          4. "VIP", Okocim, ekstr. 15,1; alk. 7,8; cena - brak

          Comment

          • Cezar
            Senior
            • 05-2001
            • 1349

            #6
            Sklepy z piwem

            Wypowiedzi na ten temat były już w tym miejscu prezentowane, ale całość gdzieś się ARTowi ulotniła. Ponieważ prosił mnie On o odtworzenie mojego wpisu z dnia dzisiejszego, a przy okazji o reaktywowanie tematu, czynię to z przyjemnością. A więc :


            Sklep "Alkohole świata" zlokalizowany w Warszawie, w Al. Solidarności, naprzeciwko budynku Sądu Najwyższego. Wewnątrz przede wszystkim zagraniczne alkohole wysokoprocentowe oraz wina, ale jest też półka i lodówka z piwem. Wybór średni, ale ja znalazłem kilka okazów, których wcześniej nie znałem. I tak w torbie znalazły się :

            1. Cztery belgijskie piwa z browaru Abbaye des Rocs, wszystkie
            w butelkach 0.33 l. z etykietami w jednolitej szacie graficznej :

            - Montagnarde (9%),
            - Montagnarde altitude (6%),
            - Blanche des Honelles (6%),
            - Abbay des Rocs (9%),

            2. Passendale z browaru Duvel Mortgaat z Belgii (PUÜRS?),
            zawartośćalkoholu 6%, nietypowa mała flaszka 0.25 l. (Grzech
            już zdążył je opisać),

            3. Teenants Super, browar Bass, alkoholu 9%, ekstraktu 18,9%,
            butelka 0,33 l.,

            4. Berliner Bürgerbräu Premium, wiadomo skąd, alkoholu 5%,
            puszka 0.5 l., (patrz opis w "Piwo - konkretnie")

            5. Asahi "Super Dry", piwo japońskie (chyba), produkowane w
            Wielkiej Brytanii (patrz opis w "Piwo - konkretnie"), alkoholu 5%
            puszka 0.5 l.


            Na koniec mały zgrzyt. Piwo niemieckie i japońskie było przeterminowane (pierwsze - 3 miesiące, drugie - 3 dni). W takim ekskluzywnym sklepie coś takiego nie powinno mieć miejsca.

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              ATOS

              Sklep w Białymstoku na ulicy Lipowej, niedaleko kościoła św. Rocha.

              Sklep spożywczy, ale ze stoiskiem monopolowym z ponadnormalną ilością piwa, sporo krajowych, także zagranica. Ostatnio było tam kilka piw Youngsa, Peroni, Alhambra, Diebelsy i jeszcze dużo innych. W każym razie warto wpaść.

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #8
                Adamba

                Sklep monopolowo-cukierniczy w Białymstoku, ul. Kopernika. Z dworca PKS trzeba pojechać autobusem 19 i wysiąść na pierwszym przystanku za więzieniem.

                Głównie piwa krajowe, ściana wschodnia i nie tylko m.in. Jabłonowo, Olsztyn, Łomża, Krajan, Królewskie, czasem Suwałki, kiedyś bywał Kętrzyn.

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #9
                  Alkohole Świata

                  Sklep w Białymstoku na ul. Kilińskiego, obok Muzeum Wojska. Uwaga - szyld z kutego metalu nie jest zbyt widoczny.

                  W chwili obecnej wybór większy niż w analogicznym sklepie w Warszawie, Duvele jeszcze nie dotarły, ale sporo innego dobra jest tam do dostania m.in. La Trappe z Holandii, Paulanery, piwa Youngsa i Belhaven, wszystkie cztery z Abbaye de Rocs i jeszcze parę innych. Nowość - mieli wafelki niemieckie, dostałem po dokonaniu zakupów.

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    Warszawa

                    Delikatesy na Grójeckiej, blisko Placu Zawiszy, z daleka widać zielone markizy.

                    To w zasadzie dwa sklepy: jeden z alkoholami w tym i piwa ( ostatnie wynalazki z Duvela są tam do nabycia), wiele piw zagranicznych, chyba największy wybór w Stolycy, obok sam spozywczy i stoisko z piwami, w zasadzie taki sam wybór.

                    Już mnie tam znają. POLECAM.

                    Obok pośledniejszy slkepik z krajowymi, ale też sporo m.in. Łomża i Jabłonowo.

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      Delek - Ruda Ślaska ul. Oświęcimska

                      Jest tu szmelc, mydło i powidło, ale przynajmniej raz w miesiącu pojawią się nowe (nieznane mi) piwa. Jak wchodzę do tego sklepu to jest prawie tak jak na polowaniu, nigdy nie wiem czy coś upoluję. Ale lubię ten sklep.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #12
                        Starobrno

                        Brno, pasaż między ul.Radnicką i Masarykową (nazywa się to chyba Prochodni), na przeciwko wejścia do ratusza.

                        Firmowy sklep browaru Starobrno. Pełny asortyment produkowanych piw (tubylcy spożywali je na stojaka w sklepie), szklanki, wafelki, koszulki, czapeczki i inne gadżety.

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #13
                          Łomża

                          Rynek, przy Hali Targowej.

                          Sklep (a raczej kiosk) firmowy browaru. Piwo w pełnym asortymencie i dodatkowo tanie. Także szklanki i inne pierdołki. Po sąsiedzku sezonowy ogródek.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Odwiedziłem dzisiaj ów wymieniony przez Cezara sklep "Alkohole świata".
                            Sam sklep przyjemnie urządzony, chociaż wszystko za szkłem, widziałem sklepy z winami (chociażby we Wrocławiu na Ofiar Oświęcimskich), tam można butelki pomacać, poczytać etykiety.
                            Piwa niewiele, młodzieniec z obsługi na dodatek słabo zorientowany w temacie.
                            Kupiłem przegląd Abbaye de Rocks, innych w zasadzie nie było, a miałem apetyt na "Passendale", któremu Grzech postawił całą szósteczkę.
                            Nie wiem, czy jeszcze kiedys tam zajrzę, jest to nie po drodze i trzeba wydać conajmniej 4,80 na bilety (dwa "Ryany" w Mordowni).

                            Comment

                            • Andi
                              Senior
                              • 07-2001
                              • 1915

                              #15
                              Chociaz ja daleko misze sie pochwalic ze znam w Rybniku na ul Plebiscytowej maly ale swietnie wyposazony sklep "Swiat Piwa"-duzy wybör polskich piw.
                              jezeli chodzi o moje rodzinne strony to najwiekszymi jakie znam sa Gertänke Dilo i Rudat maja nawet swoje strony internetowe ale najlepiej tam byc -glowa boli
                              Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                              http://www.andreas-kronkorken.de

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎