Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Utrata koncesji na sprzedaż alkoholu - sklep i hurtownia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • jacer
    replied
    Czyli sprzedawał po ustalonych godzinach?

    Leave a comment:


  • BrowariumSlupsk
    replied
    Z pierwszej ręki wiem, że facetowi cofnięto koncesję w trybie natychmiastowym dzięki "staraniom" jednej damy, której przeszkadzały hałasy w środku sezonu w centrum kurortu. Łeba miasto małe i wystarczyło, że jakiś urzędniczyna szedł do domu i zobaczył, że sklep mimo wszystko funkcjonuje. Hurtowniom (także mojej) w tym wypadku nic nie grozi bo nie zostały powiadomione.

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    Temat wydzielono z wątku: Łeba, Kościuszki 53, Delikatesy Spożywczo-Monopolowe.

    Leave a comment:


  • wrojtek
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    A to już dopytam do końca. Wiedza taka się przyda. Pisałeś, że sklep dostarcza hurtowni dowody opłaty za rok poprzedni.
    No ale w tym roku zdaje się był już termin 2 rat. To tych w świetle powyższego nie musiał sklep przedkładać, więc hurtownia wiedzy mieć nie mogła?
    Sklepy do 31 maja 2012 r. musiały wpłacić drugą ratę liczoną od wartości sprzedaży (brutto) alkoholu w 2011 r. o czym dostawca musi wiedzieć.Wydaje mi się, że hurtownia może jednak nie wiedzieć o tym, że sklepowi cofnięto koncesję np. z powodu sprzedaży alkoholu nieletnim.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    A to już dopytam do końca. Wiedza taka się przyda. Pisałeś, że sklep dostarcza hurtowni dowody opłaty za rok poprzedni.
    No ale w tym roku zdaje się był już termin 2 rat. To tych w świetle powyższego nie musiał sklep przedkładać, więc hurtownia wiedzy mieć nie mogła?
    Last edited by Pendragon; 08-08-2012, 19:58.

    Leave a comment:


  • wrojtek
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Otóż to, zwłaszcza że przecież opłaty są ratalne, a sklep mógł zapomnieć o terminie raty. I już z mocy prawa traci koncesje. Swoją drogą debilne prawo.
    Właśnie w przypadku gdy sklep nie zapłacił w terminie koncesji cofnięto mu zezwolenie na sprzedaż alkoholu,nie dostarczył tym samym hurtowni opłaty a hurtownia dalej sprzedawała mu alkohol może stracić również i ona zezwolenie.
    Powodem utraty zezwolenia przez sklep mogłobyć jednak zupełnie co innego.

    Sklep był naprawdę dobrze zaopatrzony jak na Łebę, szkoda...

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Otóż to, zwłaszcza że przecież opłaty są ratalne, a sklep mógł zapomnieć o terminie raty. I już z mocy prawa traci koncesje. Swoją drogą debilne prawo.

    Leave a comment:


  • wrojtek
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    A to czemu? Wiem, że podpisując umowę z hurtownią/browarem trzeba wykazać się między innym koncesją, ale chcesz powiedzieć, że taka hurtowania ma obowiązek ciągłej kontroli terminu ważności koncesji sklepu z którym współpracuje?
    Tak, musi kontrolować ważność koncesji i opłaty (zazwyczaj) ratalne za sprzedaż alkoholu w roku poprzedzającym.
    Natomiast... mogę się jednak mylić co do samej utraty zezwolenia hurtowni ponieważ koncesja sklepu mogła być cofnięta w trakcie jej trwania, o czym hurtownie nie musiały wiedzieć.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrojtek Wyświetlenie odpowiedzi
    W tym przypadku koncesję mogą również stracić hurtownie, które sprzedawały piwo temu sklepowi.
    A to czemu? Wiem, że podpisując umowę z hurtownią/browarem trzeba wykazać się między innym koncesją, ale chcesz powiedzieć, że taka hurtowania ma obowiązek ciągłej kontroli terminu ważności koncesji sklepu z którym współpracuje?

    Leave a comment:


  • Utrata koncesji na sprzedaż alkoholu - sklep i hurtownia

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychal1 Wyświetlenie odpowiedzi
    No i można powiedzieć ,że jest po sklepie:
    http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/art...RSKI/120809828
    W tym przypadku koncesję mogą również stracić hurtownie, które sprzedawały piwo temu sklepowi.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎