Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Orląt Lwowskich 20a (koło Dworca Świebodzkiego), Wagon Club [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wiktoria Wyświetlenie odpowiedzi
    Pan, który leje piwo na dole twierdzi, że cały czas mają Lwówka.
    Taaa... Lwówka "Hergestellt in Deutschland".
    blog.kopyra.com

    Comment

    • bwm
      Junior
      • 01-2009
      • 5

      #17
      Ostatnio byłam tam w niedzielę - Lwówka nie ma. Mają Warkę, Tyskie, Lecha i kilka rodzajów Primatora.
      Większość chyba po 5zł.

      Comment

      • piotry
        Oj tam, oj tam !
        • 08-2005
        • 761

        #18
        czy primator jest lany z kija czy z butelki ??
        Last edited by piotry; 15-01-2009, 08:32.

        Comment

        • bwm
          Junior
          • 01-2009
          • 5

          #19
          Z butelki.

          Comment

          • latka
            Junior
            • 08-2009
            • 1

            #20
            Hej, byłam ostatnio w Wagonie i ku mojemu miłemu zaskoczeniu wprowadzili piwo primator z beczki. Kosztuje tylko 5 pln pszeniczne (moje ulubione ) i premium. Jest też duży wybór piwek butelkowych naszych czeskich sąsiadów. To naprawdę miłe zaskoczenie. Polecam. Warto tam zajrzeć, jest naprawdę tanio.

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              #21
              W wagonie Wagonu z kranu leją Żywca i Warkę. W butelkach przekrój Primatorów od premium'a do masakrującego doubl'a (dwudziestka czwórka). Ponadto były też Svijany, ale nie pamiętam już które. Próbka cenowa: Primator premium 6 zł.
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • Wiktoria
                Senior
                • 07-2003
                • 796

                #22
                Po zwiedzaniu targu poszłam do Wagonu na piwo. Ponieważ zamówiłam butelkowe pani za barem zapytała, czy przelać je do kubka, czy chcę pić z butelki. Nie lubię plastików, więc wzięłam w butelce. Trochę się zdziwiłam, bo pani stwierdziła, że w takim razie musi policzyć kaucję. Nie wiem, czy mają tam takie zwyczaje cały czas, czy wprowadzają je tylko przy okazji niedzieli.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #23
                  Kolejny punkt, którego zazdroszczę Wrocławowi. Klub w którym odbywają się imprezy muzyczne, zaopatrzony w lane piwa Primatora (w tym pyszną pszenicę) w cenie 6 pln! Obok niesamowity klimat wyłączonego z ruchu dworca kolejowego, którego nie zdążyłem pokontemplować bo już późna godzina była
                  Koniecznie do ponownego odwiedzenia!
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #24
                    Czy to znaczy, że zniknęły beczkowe Warka i Żywiec? No i jakie to te Primatory i ile nalewaków? Zapewne standard, czyli Premium, Dark i Weizen?

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy to znaczy, że zniknęły beczkowe Warka i Żywiec? No i jakie to te Primatory i ile nalewaków? Zapewne standard, czyli Premium, Dark i Weizen?
                      Z tego co pamiętam były trzy lane Primatory. Zapewne "standard" (wrocławski!) o którym wspomniałeś, ale nie zdążyłem sprawdzić wszystkich bo zbyt wcześnie zamknęli lokal
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • jedd
                        Junior
                        • 08-2007
                        • 7

                        #26
                        Wrocław, Orląt Lwowskich 20a (koło Dworca Świebodzkiego), Wagon Club

                        Ostatnio byłem 2 tygodnie temu i mieli tylko Warkę. Pani barmanka powiedziała że Primatora nie będzie już.

                        Comment

                        • slavoy
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 5052

                          #27
                          Teren ogródka oraz wejścia do wagonu i podziemia zarośnięte chwastami i lekko zdewastowane. Samo wnętrze wagonu (bar, obrazki na ścianach) zachowane, ale pokryte patyną. Chyba knajpa zakończyła działalność.
                          Dick Laurent is dead.

                          Comment

                          • fidoangel
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 3489

                            #29
                            Pierwsze moje spotkanie z sekcją Wro tam się odbyło. Maciek z Ewką i pan "owieczka" a reszty już nie pamiętam...
                            No i ten kacogenny "Lwówek"
                            Last edited by fidoangel; 25-01-2021, 17:56.
                            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎