Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bydgoszcz, Pl. Kościeleckich 5, Kraftodajnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abelincoln
    Senior
    • 01-2010
    • 287

    Bydgoszcz, Pl. Kościeleckich 5, Kraftodajnia

    Przypadkiem zauważona ulotka spowodowała, że dowiedziałem się o tym nowo-otwartym (15.04.2016) przybytku z 12 kranami. Niestety, ponieważ odkryłem to miejsce dopiero pod sam koniec weekendowego pobytu w Bydgoszczy - to miałem czas tylko na mały barley wine z pinty.

    Więcej informacji tutaj:
    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

    Lokalni piwosze pewnie później uszczegułowią, ale póki co: otwarte chyba od 16, wystrój taki ikeowy, muzyka dużo gorsza niż Prologu. Wąskim gardłem może być tylko jedno "oczko" w męskiej toalecie
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    uszczegółowią FCJP!

    W Prologu też masz tylko jedno oczko.
    Poziom cenowy i wybór podobnie jak w Prologu (za to jest jasny lager za 9) ale kompletnie inne podejście: jasne wnętrze, jasne drewno, start już z dopracowanym, mało agresywnym produktem (nie wszyscy niestety lubią prologową muzykę). Wybór piwa przyjemny, duży plus za dwie pozycje z Przystanku Tleń w niedziele. Kolejny plus za świetnie dobraną lokalizację - bliziutko centrum, ale w miejscu dotychczas niegospodarowanym gastronomicznie. Minus za brak jakichkolwiek memorabiliów autobusowych w takim miejscu.
    Witamy w Bydgoszczy - już-nie-pustyni-piwnej. Niech żyje rewolucja!
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
      Minus za brak jakichkolwiek memorabiliów autobusowych w takim miejscu.
      O co chodzi?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Plac Kościeleckich to kluczowe miejsce na autobusowej mapie Bydgoszczy: tu się spotykają wszystkie nocne, tutaj od lat 70. kończyło mnóstwo linii. Jeszcze wcześniej był to dworzec autobusowy.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Ale to sąsiedni plac. A nikogo nie wzrusza, że na tym terenie do roku 1920 działał browar.
          W samej Kraftodajni to może nie, co najwyżej była zapleczem technicznym dla słodowani, ale jednak jest to teren dla browaru Wilhelma Russacka. Browar działał pod adresem Długa 65, a słodowania 63. Moim zdaniem teren Kraftodajni leżał w zakresie tego browaru.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            #6
            O browarze nawet nie pomyślałem. Pub rzeczywiście jest na tyłach słodowni Russacka: http://www.forum.bsmz.org/viewtopic....&hilit=Russack, sama słodownia to budynek od strony Długiej z pizzernią Papa Grande.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Właśnie dzięki tej stronie odkryłem lokalizacje kilku starszych bydgoskich browarów.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Warto nadmienić, ze oprócz kranów jest też jedna pompa i zawsze jedno piwo z randalla. Ogólnie miejsce na plus, w miarę możliwości cieszyłbym się z większej ilości piw Osowej na kranach.

                Comment

                • Maremali
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1953

                  #9
                  Knajpa wystrojem nie zachwyca, przydałyby się jakieś telewizorki z programami sportowymi. Obsługa na wielki plus, wiedzą co leją i jak doradzić w wyborze Wieczorkiem w sobotę prawie komplecik.
                  http://maremali.web-album.org/

                  Comment

                  • telek
                    PremiumUżytkownik
                    • 05-2011
                    • 530

                    #10
                    To już rok minął
                    Żałuję, że ostatnio tak rzadko bywam w Bydgoszczy.

                    Comment

                    • telek
                      PremiumUżytkownik
                      • 05-2011
                      • 530

                      #11
                      W miniony weekend Kraftodajnia gościła/współorganizowała II Beergoski KPD.
                      Sędziowie bardzo zadowoleni - dziękujemy.

                      Comment

                      • yavo
                        • 03-2009
                        • 909

                        #12
                        Lokal nadal działa, nawet w taki dzień jak dziś. Trzynaście piw na kiju. Jeśli ktoś chce mi dać w gębę to ma jeszcze na to kilka chwil .

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23792

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
                          Lokal nadal działa, nawet w taki dzień jak dziś. Trzynaście piw na kiju. Jeśli ktoś chce mi dać w gębę to ma jeszcze na to kilka chwil .
                          A czymże sobie zasłużyłeś?
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • yavo
                            • 03-2009
                            • 909

                            #14
                            No nie wiem, za urodę? Za to że nie umiem zrobić piwa Marynka+Lubelski? Za to, że moja Żona ma Krieka za 46 złotówek za litr, a ja siedzę o suchym pyszczku? Za to, że w 1410...

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23792

                              #15
                              No dobra, ktoś będzie w piątek?
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎