Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bydgoszcz, Poznańska 8, Regionalna Warzelnia Piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • docent
    replied
    Po artykule kopyra nie miałem dobrych przeczuć co do jakości piwa serwowanego w tym nowym minibrowarze. Piwowar jest podobnież osobą bez większego doświadczenia. Uwarzoną więc przez niego pszenicę można traktować jako sukces gdyż generalnie mieściła w kanonie stylu. Szkoda, że nie była piwem smacznym

    Rozczarowałem się straszliwie pilsem uwarzonym przez Andrzeja Gałasiewicza. To chyba jest osiągnięcie zrobić w minibrowarze piwo idealnie smakujące jak koncerniak. No bo chyba nie podczepiono beczki jakiegoś Kujawiaka Wiem, że Andrzeja stać na coś lepszego bo piłem jego pilsa zaraz po otwarciu łódzkiego de Brasil.

    Najlepszym z dostępnych piw okazał się (tak jak i w przypadku wspomnianego de Brasil) koźlak, również uwarzony przez Andrzeja. Mam nadzieję, że sytuacja z jakością piw nie będzie odzwierciedleniem sytuacji z de Brasil.

    Najlepsze w tym kontekście okazały się plenery nad rzeczką Młynówką. To jeden z najciekawiej usytuowanych krajowych minibrowarów. Jak popracują nad jakością piwa to z chęcia będę tu wracał.

    Foty z odwiedzin minibrowaru dostępne na minibrowary.wordpress.com

    Leave a comment:


  • kujawiak
    replied
    Moim zdaniem zaznaczam ,że to moj prywatny osąd to z wszystkich piw serwowanych w warzelni najlepsze sa bawarskie kiełbaski z kapustą.Reszta wraz z mocno zagłośną muzyką do poprawki.chyba trzeba bedzie sie jeszcze przyłożyć do piwa a szczególnie do PILSA bo jest mocno wodnisty w smaku,a pszenica troszkę za zimna jak na moj gust.

    Leave a comment:


  • docent
    replied
    Na razie napiszę krótko, że jeśli chodzi o piwo sytuacja jest dość podobna jak w przypadku łódzkiego Brasil - najlepszy jest koźlak. Za to wystrój i lokalizacja minibrowaru świetne. Ogródek nad rzeką z widokiem na ceglane budynki fabryczne i komin chyba najfajniejszy w kraju.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Pytanie do właścicieli nowego browaru o parametry piw, bo obsługa ponoć ich nie zna, co swoja droga jest dużą wpadką.

    Leave a comment:


  • achamaciek
    replied
    A jak tam godziny otwarcia w piątek i sobotę?

    od 10.00 do ostatniego klienta.
    kuchnia działa do 23.00

    Leave a comment:


  • ragcrow
    replied
    byłem wczoraj,piwko extra,dodatkowo w zestawie restauracja indyjska i sklep z winami.
    Będę tam wracał

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    A jak tam godziny otwarcia w piątek i sobotę?

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Dzieki za konkrety. Za dwa dni odwiedzimy ten browar i jestem ogromnie ciekaw ichniejszych piw.

    Leave a comment:


  • podswierkiem
    replied
    Byłem.
    Wczoraj, dzień po otwarciu, udałem się z rodziną do Warzelni Piwa w Bydgoszczy. Doskonałe położenie w centrum, z letnimi tarasami nad Brdą - po prostu Bydgoska Wenecja. Dwa wejścia: od Poznańskiej (przez Winiarnię, w dół, obok Restauracji Indyjskiej) i od Wyspy Młyńskiej. Przyjemny, ceglany klimat. Na początku grała głośna (oj, bardzo) muzyka - później została ściszona - dziękuję.
    Spróbowałem Pilsa Weneckiego (8 zł za 0,5l) i Pszenicy Młyńskiej (6,5 zł za 0,3l) - moim zdaniem godne każdego podniebienia. Był jeszcze koźlak - do konsumpcji następnym razem (zapowiadane jest jeszcze miodowe). Piwo podawane jest w sygnowanych kuflach i pokalach. Jest możliwość zamówienia zestawu degustacyjnego w małych kufelkach za 10 zł.
    Wprawdzie na jedzenie musieliśmy czekać zbyt długo (do wybaczenia - to dopiero drugi dzień funkcjonowania), ale było warto. Potrawy podane bardzo apetycznie, a ich smak po prostu niebiański. Wielkie podziękowania również za obsługę - miła, uśmiechnięta.
    Panie, Panowie - oby tak dalej.
    Last edited by podswierkiem; 01-05-2011, 07:26.

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pukko Wyświetlenie odpowiedzi
    już czynne, pierwsze relacje bardzo pochlebne. Myślę o relacjach smakowych od ludzi, którzy na dobre piwo jeździli do Pragi.
    Jest już Pils w ofercie?

    Leave a comment:


  • pukko
    replied
    już czynne, pierwsze relacje bardzo pochlebne. Myślę o relacjach smakowych od ludzi, którzy na dobre piwo jeździli do Pragi.

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    Pojawił się już oficjalny termin otwarcia - przyszły piątek 29 kwietnia o 18:00. (...)
    Coś mi się wydaje że...

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    W perspektywie przejazdu przez Bydgoszcz (do Wrocławia) ciekaw jestem godzin otwarcia tego nowego browaru.

    EDIT
    Znalazłem:
    Pon - Wt: 10:00 - 22:00
    Śr - Czw: 10:00 - 00:00
    Niedz.: 10:00 - 23:00

    A gdzie piątek i sobota ???
    Last edited by Pendragon; 22-04-2011, 16:40.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Ładne logo.

    Leave a comment:


  • docent
    replied
    Pojawił się już oficjalny termin otwarcia - przyszły piątek 29 kwietnia o 18:00. Link na FB.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎