Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Narutowicza 9, Alan Hugs (d. Bierhalle)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #16
    Obecnie w ofercie brak pilsa (podobno leżakuje). Jest pszenica i marcowe.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #17
      Lokal przeszedł tylko drobne zmiany. Raczej świeci pustkami, choć kuchnia jest dobra. Znając specyfikę Lublina, nie wróżę mu długiego żywota.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #18
        Nie wiem jaki zamysl mieli wlasciciele, ale pomimo nieglupiej miejscowki oraz ciekawego wystroju brakuje mi tam zycia. Muzyki jazzowej, ktora az krzyczy ze zdjec na scianach. Piwo tylko dodatkiem. Dunkel dosc jasny, ale w kierunku prawidlowego. Pic mi sie chcialo po podrozy, wiec wchlonalem szybko.
        Last edited by e-prezes; 11-06-2017, 14:02.

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1415

          #19
          Odwiedziłem Alana w zeszłym tygodniu, w piękny słoneczny, przedletni dzień.
          Trafiłem tu prosto z Browaru Lublin, który zaliczałem jako pierwszy, a odległość dzieląca oba obiekty sprawia, że praktycznie przechodzi się z jednego do drugiego mikrusa drzwi w drzwi.
          Była godzina 14, na starówce tłoczno i gwarno, w Browarze Lublin cały ogródek wypełniony, a w Alan Hugs całkowita pustka.
          Moje pojawienie się uruchomiło uśpionego korpo-kelnera, który swoją obecnością i mechaniczną, wyuczoną korpo-gadką zabawiał mnie, dostarczając inspiracji socjologicznych.
          Na pytanie "dla czego nie ma u was gości" mechanizm odpowiedział: Zaraz przyjdą. Na pytanie co polecacie do jedzenia padła odpowiedź: Wszystko mamy pyszne i świeże. Gdy zwiedzałem wnętrze i robiłem zdjęcia robot wszedł mi w kadr i trzymając złożone z tyłu ręce zasugerował: Czy w czymś mogę Panu pomóc?

          Skusiłem się na golonkę w porterze (w menu zaznaczono, że czas oczekiwania wynosi 30 minut). Golonka wieprzowa, pieczony ziemniak, twarożek, sos porto, zielony pieprz, ogórek. To był bardzo dobry wybór, polecam.

          Dostępne były trzy piwa: Klasyczny Hugs (Pils), Marcowy Hugs (Marcowe), Pszeniczny Hugs (Pszenica). Wszystkie po 8 zł za 0,3 i 10 zł za pół litra.
          Piwa sprzedają na wynos w bączkach 0,33 z etykietami.
          Komplet etykiet samoprzylepnych można kupić na miejscu. Jedna sztuka kosztuje 1,50 zł.

          Nie ma firmowego szkła, przynajmniej nie zauważyłem żeby było. To samo z podstawkami, tu mamy produkt zastępczy w postaci czarnej złożonej serwetki.

          Kilka zdjęć w galerii:


          Attached Files

          Comment

          • fans
            Senior
            • 04-2010
            • 195

            #20
            Będąc w okolicy postanowiłem wdepnąć do Alana i zabrać ze sobą ze dwie buteleczki na wynos.Młody człowiek poinformował mnie że w ofercie są Pils,Weizen,Dunkelweizen i Marcowe.Dodatkowo uraczył mnie krótką charakterystyką każdego z oferowanych stylów np.Weizen to piwo na drożdżach bananowychitp kwiatki.Poprosiłem o Weizen i Marcowe o,33ml koszt 20 pln.Po degustacji w domu okazało że zamiast pszenicy wlali pilsa etykiet zabrakło podkładek też nie zauważyłem,raczej słabo.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19166

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie wiem jaki zamysl mieli wlasciciele, ale pomimo nieglupiej miejscowki oraz ciekawego wystroju brakuje mi tam zycia. Muzyki jazzowej, ktora az krzyczy ze zdjec na scianach. Piwo tylko dodatkiem. Dunkel dosc jasny, ale w kierunku prawidlowego. Pic mi sie chcialo po podrozy, wiec wchlonalem szybko.
              Dalej bez zmian. Obecnie 10 PLN za piwo 0,5 litra.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                Tam już browaru nie ma, jest teraz jakiś Bar a Boo
                Serwują jakieś Okocimie i Warki
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #23
                  Pytałeś o własne piwo? Jeszcze stosunkowo niedawno twierdzili, że cały sprzęt jest niewidoczny, bo włącznie z warzelnią został przeniesiony poziom niżej. Ale wcale nie zdziwiłbym sie, gdyby skończyli z tą działalnością. Tam nie ma klienteli na piwo rzemieślnicze. Siedzą głównie małolaty. Przy okazji postaram się sprawdzić i potwierdzić.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #24
                    Oczywiście, że pytałem, pani - "aaa piwo kraftowe? Nie robimy już i nic nie ma"

                    W sumie jesteś na miejscu to możesz też temat baczniej obadać
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #25
                      Obadam, ale skoro sami to przyznali, to raczej znaczy, że możemy skreślić to miejsce z listy browarów.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19166

                        #26
                        Sprzęt stoi. Mówią, że ich piwo. Jest też Okocim Jasne i Ciemne. 12 PLN za 0,4 l marcowego.

                        Comment

                        • Shedao
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 900

                          #27
                          Można zmienić w temacie - obecnie lokal nazywa się Bar a Boo. Wprawdzie w karcie ma "Piwo rzemieślnicze" - i to takie w stylu Bierhalle, czyli: Pils i dwa z trójki Marcowe/Bursztynowe/Pszeniczne (nie pamiętam), ale pani kelnerka powiedziała "a nie, tego to już nie mamy".

                          Comment


                          • e-prezes
                            e-prezes commented
                            Editing a comment
                            Już 3 lata temu Becik pisał, że zmieniła się nazwa, ale władza jak zwykle głucha.
                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          #28
                          Rozumiem, że nie było żadnego z wymienionych piw? Może znowu nie warzą na miejscu?

                          Comment

                          • Shedao
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 900

                            #29
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Rozumiem, że nie było żadnego z wymienionych piw? Może znowu nie warzą na miejscu?
                            Nie było i z reakcji kelnerki wnioskuję, że ten stan trwa już od jakiegoś czasu i nie ma perspektyw na jego zmianę.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎