Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Jagiellońska 22, Po Drugiej Stronie Lustra [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
    A jak tam jest z jedzeniem? Bo jakoś nie mogę doczytać, a niedawno będąc nie zwróciłem uwagi.
    Są chyba tylko przekąski typu chipsy/paluszki i może tosty.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Komar_Pafnucy
      Senior
      • 08-2005
      • 1114

      Dokładnie, tylko przekąski. Także typu suszone rybki czy inne kabanosy.
      Tostów nie ma.

      Multitap Crawl
      Multitap Crawl na Facebook

      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        jest jeszcze chleb ze smalcem
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • purc
          Senior
          • 02-2009
          • 650

          chleb ze smalcem to już przeszłość

          Comment

          • legart
            Senior
            • 06-2012
            • 913

            Dzisiaj wpadłem na jedno (niestety nie miałem więcej czasu) .
            Po ciężkim namyśle wziąłem kawkę i dobrze zrobiłem. Jakoś po paru tygodniach od premiery kawa w stoucie się fajnie ułożyła i jakby złagodniała. Nadal jest potężny aromat kawowy, ale czuć trochę gorzkiej czekolady, całość wytrawna i lekko cierpka. Bardzo pijalne - bardziej mi smakowało niż 3 tygodnie temu z butli.

            A na pozostałych kranach - Brackie, Rowing Jack, Artezan Wit, Volfas Engelman i Vilniaus Senojo - wszystko dzisiaj po szóstce.

            Comment

            • Po_Drugiej_Stronie_Lustra
              Member
              • 10-2012
              • 52

              Czasy chleba ze smalcem dawno minely do "jedzenia" mamy: chipsy,orzeszki,paluszki,warkocze serowe (lagodne,pikantne,wedzone),kabanosy roznej masci glownie takie cienkie z sokolowa, snacki wedzone - takie mini kielbaski albo salami, rosyjskie sucharki rozne smaki, kalmary,krewetki,dorsz w formie suchej, pieguski, hity, delicje,sezamki. Chyba to wszystko na te chwile

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Po_Drugiej_Stronie_Lustra Wyświetlenie odpowiedzi
                Czasy chleba ze smalcem dawno minely do "jedzenia" mamy: chipsy,orzeszki,paluszki,warkocze serowe (lagodne,pikantne,wedzone),kabanosy roznej masci glownie takie cienkie z sokolowa, snacki wedzone - takie mini kielbaski albo salami, rosyjskie sucharki rozne smaki, kalmary,krewetki,dorsz w formie suchej, pieguski, hity, delicje,sezamki. Chyba to wszystko na te chwile
                A w cholerę z takim jedzeniem do dobrego piwa, kotletów, kiełbasy, golonki!!!!
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Po_Drugiej_Stronie_Lustra
                  Member
                  • 10-2012
                  • 52

                  Niestety nie mamy na to miejsca I zaplecza sanepid by sie przyczepil;p

                  Comment

                  • Po_Drugiej_Stronie_Lustra
                    Member
                    • 10-2012
                    • 52

                    dziś o 18 premiera Rauchbocka Grand Champion Birofilia 2012 W piątek chmielone na zimno American Freestyle z browaru Haust zaś w sobotę już od 16.30 Renifer X-mas Ale z Widawy

                    Comment

                    • sandacz
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 345

                      Lokal bardzo ciekawy pod względem piwnym i w miarę znośnych cen. Reszta wymaga dopracowania. Pierwszy przykład: muzyka. Jednego dnia pasująca do powolnego delektowania się dobrym piwem polska klasyka rockowa, a drugiego już agresywne umca-umca. Przykład drugi: sprzątanie. Wg mnie powinno się odbywać poza godzinami otwarcia. Zapach mokrego mopa nieco zaburza degustację.
                      Ale ogólnie całkiem pozytywnie i pewnie jeszcze nie raz tu wrócę.

                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        Dziś tam byłem, ale krótko jak dla mnie. Na pewno intensywnie. American Freestyle z browaru Haust fajne piwo, jednak myślałem, że pójdą z tym freestyl-em bardziej w aromatyczność chmieli amerykańskich. Potem wziąłem Grand Championa, nie chce tego piwa oceniać, bo to nie moje rejony zainteresowań, ale żadnego szału nie doznałem. Co prawda dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, ale ceny piw wzrosły. Jednym z tańszych piw okazał się Amber Boy za całe 9 zł. Jak się do niego przyssałem to się beczka skończyła. Po nim wstawiono Red IPA z Hausta. Wypiłem już tylko jedno i z powodu pewnych obowiązków dnia następnego zakończyłem tym piwem obecność w tym miłym przybytku

                        Comment

                        • dezir
                          Member
                          • 03-2011
                          • 31

                          Lokal mistrz ! Jeśli do tego dołączyć fiesty piwne (wszystkie piwa po 6 zł), to naprawdę mój faworyt wśród stołecznych knajp z takim asortymentem. Cieszy mnie duża rotacja na nalewakach, bo dzięki temu za każdym razem gdy się pojawiam mam do spróbowania coś nowego. A poza tym ceny piw z nalewaków są baaardzo satysfakcjonujące ; )

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Po_Drugiej_Stronie_Lustra Wyświetlenie odpowiedzi
                            warkocze serowe (lagodne,pikantne,wedzone),
                            Takie "cuś" nazywa się korbaczek lub korbaczik. Chyba, że chodzi o coś innego niż myślę.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • dezir
                              Member
                              • 03-2011
                              • 31

                              Ja też znam to pod nazwa "korbacze".

                              Comment

                              • Po_Drugiej_Stronie_Lustra
                                Member
                                • 10-2012
                                • 52

                                tak, ja też niemniej jednak nazwę którą napisałam na forum zapożyczyłam z opakowania tegoż właśnie "warkocza"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎