Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Jagiellońska 22, Po Drugiej Stronie Lustra [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fuliano
    Senior
    • 07-2010
    • 1825

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie planowo, ale jestem na miejscu Sęp i Haust także...
    No właśnie, nie było chętnych to w domu zostałem

    Comment

    • MaDom
      Junior
      • 09-2012
      • 25

      @żąleną......kradną na potęgę !!! Uwierz mi.
      Dziś byłem od 17.00 do 20.30 w PDSL i wszyscy pili w szkłach miemarkowych.
      Jak zwykle z BB nikogo poza purcem nie było.

      Comment

      • Cez
        Senior
        • 01-2003
        • 1789

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MaDom Wyświetlenie odpowiedzi
        Szanowny kolego....gdybyśmy mieszkali w Brukseli, a nie w
        (tu wstaw dowolne miasto w Polsce)
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MaDom Wyświetlenie odpowiedzi
        to zapewne dostałbyś szkło markowe, inne do każdego piwa (...) Ponieważ mieszkamy w Polsce, kraju złodziei, oszustów i (...)
        "kradnie się"
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MaDom Wyświetlenie odpowiedzi
        ze wszystkich lokali w kraju ! Zapewniam Cię, że nie jest to wina właścicieli lokali,
        moim zdaniem jest, wystarczy trochę uczulić obsługę
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MaDom Wyświetlenie odpowiedzi
        tylko złodziejskiej klienteli. Dziś piłem 3 x Red Aipa Haust ze szklanic Heinekena i jakoś mi to nie przeszkadzało. Chyba co niektórzy mają zbyt wysokie wymagania i jakby się oderwali od otaczającej Nas rzeczywistości. Panowie, zejdżmy na ziemię troszkę i podziwiajmy piwa, a nie to w czym są one podawane. Ja też bym wolał.....ale realia są takie, a nie inne.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeśli w PDSL wciąż są szkła AleBrowaru, to znaczy, że nie jest aż tak źle w tej naszej Polsce. Wydaje mi się, że w knajpach oferujących ciekawe piwo, jak właśnie PDSL, Omerta czy Czeska Baszta (gdzie są, a przynajmniej do niedawna były oryginalne czeskie kufle) odsetek potencjalnych złodziei jest mniejszy niż w pierwszym lepszym lokalu. A gdyby AleBrowar spiął pośladki i wypuścił większą partię swojego szkła do knajp, żeby mogły je sprzedawać, to myślę, że sporo znalazłoby nabywców.
        MaDom, Tobie szkło Heńka nie przeszkadzało, ale pewnie wielu wolałoby pić piwo z odpowiedniego szkła i nie są to wygórowane wymagania, które jak zauważył Żą, zwystępują się w niejednym miejscu.
        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • gwzd
          Senior
          • 01-2012
          • 622

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
          pewnie wielu wolałoby pić piwo z odpowiedniego szkła
          O ile się nie mylę to szkło od Heinekena pasuje do AIPY. Co innego, gdyby ktoś dostał w takowym np. Weizena.

          Comment

          • Cez
            Senior
            • 01-2003
            • 1789

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gwzd Wyświetlenie odpowiedzi
            O ile się nie mylę to szkło od Heinekena pasuje do AIPY. Co innego, gdyby ktoś dostał w takowym np. Weizena.
            Koniec tego. To wątek o PDSL a nie szklankach.

            Tym bardziej, że mam zamiar odwiedzić to miejsce.
            Last edited by Cez; 04-01-2013, 23:12.
            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
              Koniec tego. To wątek o PDSL a nie szklankach.
              Dzięki za wyręczenie

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • emes
                Nadszyszkownik Chmielowy
                • 08-2003
                • 4275

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MaDom Wyświetlenie odpowiedzi
                @żąleną......kradną na potęgę !!! Uwierz mi.
                Dziś byłem od 17.00 do 20.30 w PDSL i wszyscy pili w szkłach miemarkowych.
                Jak zwykle z BB nikogo poza purcem nie było.
                Dzisiaj pisałem o jednym lokalu, że jak zamawiam coś z AleBrowaru to zawsze dostaję w szklance tego browaru. Ale jak feniks z popiołów nie o wszystkim możesz wiedzieć.
                Fajnie, że prowadzisz listę obecności w PDSL. Ja, jak pewnie większość ludzi ze stolicy w ogóle Cię nie kojarzy z niczego. Pojawiłeś niedawno, poznałeś Purca i kogoś tam jeszcze. Nadrabiasz jakieś zaległości w obecności w tym lokalu ? Bo ja cię nie kojarzę.

                Comment

                • Piecia
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 3307

                  Ja byłem, nikogo ze znanych mi Forumowiczów nie spotkałem; Purca też nie było. Pierwsza skończyła się Zielona Góra, po niej na kran wjechało Parowe. Wszystkie piwa dostałem w No Name wracając do tematu
                  Koniec i bomba,
                  Kto nie pije ten trąba !!!
                  __________________________
                  piję bo lubię!

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MaDom Wyświetlenie odpowiedzi
                    Szanowny kolego....gdybyśmy mieszkali w Brukseli, a nie w Warszawie, to zapewne dostałbyś szkło markowe, inne do każdego piwa( vide brukselskie Delirium Cafe) Ponieważ mieszkamy w Polsce, kraju złodziei, oszustów i malwersantów, pijesz Rowing Jacka ze szklanicy Żywca. Szkła AleBrowaru są regularnie...(pardon) podpierdalane ze wszystkich lokali w kraju ! Zapewniam Cię, że nie jest to wina właścicieli lokali, tylko złodziejskiej klienteli. Dziś piłem 3 x Red Aipa Haust ze szklanic Heinekena i jakoś mi to nie przeszkadzało. Chyba co niektórzy mają zbyt wysokie wymagania i jakby się oderwali od otaczającej Nas rzeczywistości. Panowie, zejdżmy na ziemię troszkę i podziwiajmy piwa, a nie to w czym są one podawane. Ja też bym wolał.....ale realia są takie, a nie inne.
                    A nie byłeś przypadkiem somalierem i innymi fajnymi ludźmi we wspaniałej West Europe a teraz wegetujesz w tym wujowym kraju nad Wisłą?

                    Coś mam wrażenie, że jesteś tym forumowiczem, któremu często się nudzą nicki - poprzednio były na P i S, teraz przyszedł czas na literkę M?

                    P.S. Wiem, że nie na temat, ale nie mogłem się powstrzymać, przepraszam...
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      A to już kojarzę kolegę MaDom, jak był tu pod kilkoma nickami wcześniej Faktycznie znam go Nawet siedziałem z nim kiedyś przy jednym stoliku w PDSL

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4552

                        Ja nie znałem ale poznałem. Fartem skończyłem pracę zamiast o 22.40 to o 19.50 i przed 21 już byłem w PDSL. (jak się chce to można VanPuRz). Co prawda już na wejściu Docent mi oznajmił, że Sępa już zechlał ale i tak warto było jechać przez pół stolicy by łyknąć Artezanową IPĘ, Amber Boya (gratis od Michała bo z beczki wytoczył już tylko 0,4 l), Saint No More i Portera z Cieszyna. Kocham PDSL, lepszego miejsca w Wawie już raczej nie będzie.

                        Comment

                        • purc
                          Senior
                          • 02-2009
                          • 650

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MaDom Wyświetlenie odpowiedzi
                          @żąleną......kradną na potęgę !!! Uwierz mi.
                          Dziś byłem od 17.00 do 20.30 w PDSL i wszyscy pili w szkłach miemarkowych.
                          Jak zwykle z BB nikogo poza purcem nie było.
                          Dla mnie te szklanki to nie jest aż taki problem, zwłaszcza że firmowa szklanka z Ale Browaru tzw. shaker to wyjątkowo nieudane naczynie , wielokrotnie krytykowane /shaker/ na zachodnich portalach. Duża szklanica z grubym szkłem , rozszerzająca się w nieskończoność i gubiąca smak piwa bezpowrotnie.
                          Dzisiejszy pojedynek Sępa z Haustem zakończył się moim zdaniem lekką przewagą Sępa, choć oba piwa mają poważne wady. Niestety zupełną tragedią okazał się spróbowany przy okazji Augustiański Weizenbock z Widawy - ohydna chemiczna goryczka, zero słodowych i weizenowych posmaków stawiają pytanie - czy Docent nie czuł wczoraj tej Apteki?
                          Last edited by purc; 05-01-2013, 06:18.

                          Comment

                          • purc
                            Senior
                            • 02-2009
                            • 650

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ja byłem, nikogo ze znanych mi Forumowiczów nie spotkałem; Purca też nie było. Pierwsza skończyła się Zielona Góra, po niej na kran wjechało Parowe. Wszystkie piwa dostałem w No Name wracając do tematu
                            Byliśmy z Madomem do 20.30. Był Sęp i Haust bez szans na zmianę. Do zobaczenia następnym razem.
                            Last edited by purc; 05-01-2013, 06:27.

                            Comment

                            • purc
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 650

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                              Byliśmy z Madomem do 20.30. Był Sęp i Haust bez szans na zmianę. Do zobaczenia następnym razem.
                              No , ale potem jeszcze była Czeska Baszta /17-tka IPA z Wyszkowa... - no, dobra, co z tego, ze okropna.../

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                                Niestety zupełną tragedią okazał się spróbowany przy okazji Augustiański Weizenbock z Widawy - ohydna chemiczna goryczka, zero słodowych i weizenowych posmaków stawiają pytanie - czy Docent nie czuł wczoraj tej Apteki?
                                Wersja beczkowa słabizna ale o tym niedługo w odpowiednim temacie.
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎