Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Jagiellońska 22, Po Drugiej Stronie Lustra [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • warzechow
    Senior
    • 07-2005
    • 354

    Wybraliśmy się wczoraj z Mikołajem do PDSL.
    To moja pierwsza wizyta w tym lokalu - troszkę trzeba poszpiegować - takie cudowne połączenie przyjemności piwnej z wizytacją u konkurencji
    Było dobrze, popłynęliśmy z Mikołajem aż miło, a dodatkowo dołaczył do nas Mason i też walczył dzielnie - wyszliśmy jako jedni z ostatnich.
    Teraz o lokalu. Oceniam jako normalny piwny klient.
    Przestronny, i mimo, że w suterenie, to z wysokim stropem – dobrze z racji lepszej wentylacji, choć niższy dałby większą przytulność.
    Wystrój piwny, mi pasuje, może zbyt dużo kapslowej pstrokacizny ściennej. Genialna ścieżka świetlna Jacka Danielsa. Ciekawe lustrzane odbicie nazwy. Ładnie eksponowane butelki w lodówkach – przyciągają wzrok i kuszą. O wyborze lanych nie ma co pisać – nie ma innego takiego miejsca w Warszawie – przynajmniej do czerwca . Ceny nadal dobre. Muzyka na moje ucho właściwa, żadnej rąbanki, zresztą w miejscu gdzie siedzieliśmy była dość cicha. Minusem jest brak kuchni – niestety po 3 piwach muszę coś zjeść – obżarliśmy się z musu serkami, śmierdzącymi suszonymi rybkami, spleśniałymi kiełbaskami i czerstwym chlebkiem – wszystko bardzo dobre.
    PDSBaru trafiła nam się Joanna ( fanka Purca ). Moim zdaniem przesympatyczna istota, wiedzy piwnej nie sprawdzałem. Joanno, lubimy Cię.
    Pogadaliśmy sobie też miło przy piwku z szefem Michałem – wnioski pozytywne – nic tak dobrze nie zrobi warszawskim piwoszom, jak zdrowa konkurencja, a w stolicy jest miejsce na 10 multitapów i 4 czeskie baszty, gdyż dalej to piwna pustynia.
    Sławek
    PS. Chyba już jestem za stary na takie chlanie - to takie przemyslenie po dzisiejszym ranku

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      No właśnie. Zobacz jak to jest z drugiej strony! Wydajemy kupę kasy po to, żeby się później czuć źle. Już sama solidarność międzyludzka powinna was natchnąć do pełnej empatii polityki cenowej.

      Comment

      • Kulbi
        Member
        • 10-2011
        • 91

        Nie namawiaj, bo zgodnie z z Twoją argumentacją powinni drastycznie podnieść ceny, tak abyśmy nie mieli szansy poczuć się źle.

        Comment

        • warzechow
          Senior
          • 07-2005
          • 354

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kulbi Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie namawiaj, bo zgodnie z z Twoją argumentacją powinni drastycznie podnieść ceny, tak abyśmy nie mieli szansy poczuć się źle.
          Z ust mi to wyjąłeś - ceny norweskie korzystnie wpłyną na Wasze poranne zdrowie

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            Jak będzie drogo w Chmielarni, to przez Żą

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              W takim razie w trosce o samopoczucie i portfel przerzucam się na wodasodowa.biz
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • sandacz
                Senior
                • 01-2007
                • 345

                Kolejna wizyta i kolejne uwagi. Znowu drażniąca, zupełnie przypadkowa muzyka swoją głośnością przeszkadzająca w rozmowie. Badziewne techno w pubie z dobrym piwem? Wy naprawdę uważacie, że waszym klientom podoba się ten łomot?? Inna sprawa, niezbyt czytelna informacja o piwach dostępnych z nalewaków. Można by przecież postawić jakąś tablicę do pisania kredą tak jak w Piwotece, by nie musieć każdemu zdezorientowanemu klientowi recytować wszystkich nazw, a ten nie musiał ich zapamiętywać. Bardzo brzydkim posunięciem jest informować kilenta już w trakcie nalewania piwa, że w tym nalewaku jest inne niż to, które wskazywała kartka, "ale też bardzo dobre".

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Z muzyką trochę racja. Często techno łomot który odrzuca ale generalnie nawet jak leci inna muzyka jest ona po prostu za głośna. Nie przeszkadza to może gdy lokal jest w pełni zapełniony i jest "full" zabawa. Ale bardzo przeszkadza gdy w lokalu jest mniej ludzi chcących porozmawiać po prostu.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • Antylop
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1415

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Z muzyką trochę racja. Często techno łomot który odrzuca ale generalnie nawet jak leci inna muzyka jest ona po prostu za głośna. Nie przeszkadza to może gdy lokal jest w pełni zapełniony i jest "full" zabawa. Ale bardzo przeszkadza gdy w lokalu jest mniej ludzi chcących porozmawiać po prostu.
                    Zgadzam się - kwestię muzyki powinni przeanalizować. Może wpisujmy na forum jakiego rodzaju muzykę chcielibyśmy słyszeć? Ja chętnie coś spokojnego, nastrojowego (w godzianch przedpołudniowych - np. Turnau) + np.Kaliber 44 (tylko bez nowoczesnego hip-hopu
                    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      Jakby tam puszczali Kalibra 44 skończyłyby się moje wycieczki w to miejsce.

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        Ja w knajpie preferuję tzw. szum knajpiany. Uważam, że każda muzyka w knajpie po prostu przeszkadza. A jeżeli już ma lecieć to zupełnie w tle. Wykluczone są wszelkie rodzaje dudniącego techno czy hiphopu oraz ten cały nowoczesny chłam playlistowy - przy tym po prostu nie da się dłużej siedzieć w lokalu.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19165

                          Wiesz, kiedy jest paru gości cicha muza w tle, choćby niekoniecznie w naszym stylu nadaje klimatu. Kiedy już gości jest tłum nie jest potrzebna, a wręcz przeszkadza. Nie jest to przytyk do obsługi tegoż lokalu, a jedynie mały off-top w temacie.

                          Comment

                          • chechaouen
                            Senior
                            • 01-2011
                            • 1180

                            To ja za każdym razem jak tam byłem, natykałem się na pana w średnim wieku brzdąkającego niedaleko nalewaków na gitarce. i raczej brzdąkał tak, że nie się z tym brzdąkaniem nie narzucał. a przynajmniej mojej konsumpcji nie zakłócał, nie zaprzątałem sobie nim głowy

                            Comment

                            • Antylop
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1415

                              Pytanie

                              Czy ktoś wie jakich piw można się spodziewać w najbliższą środę podczas "Fiesty Piwnej" ???
                              Będę bardzo wdzięczny za info.
                              Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                              Comment

                              • Antylop
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 1415

                                To sam odpowiem (może komuś przyda się to info).
                                Najbliższa środa w PDSL upłynie pod znakiem Artezana co bardzo mnie cieszy
                                Jak dowiem się odnośnie konkretnych piw, które zagoszczą w środę na kranach - napiszę.

                                Ps. Planuję wizytę w środę i czwartek. Kto z Was będzie w tych dniach w PDSL?
                                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎