Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Jagiellońska 22, Po Drugiej Stronie Lustra [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maremali
    Senior
    • 05-2002
    • 1953

    #16
    Chyba najlepszy lokal w Warszawie jaki miałem okazję do tej pory odwiedzić:
    1. bardzo dobre piwka z beki, a dla spragnionych piw z butli jeszcze większy wybór w lodówkach;
    2. sporo miejsca;
    3. przyzwoite ceny;
    4. barmanka nie ma problemu z kreską na szklanicy, łyżeczkowania nie stwierdziłem;
    5. czyste kibelki.

    Trzymam kciuki aby jak najdłużej trzymali klasę i jeśli to możliwe podwoili liczbę nalewaków.
    http://maremali.web-album.org/

    Comment

    • Swiecz
      Civil Protection
      • 03-2004
      • 123

      #17
      To ja też się przyłączę do chwalenia tego lokalu: byłem pierwszy raz w czwartek i szczerze polecam !
      Jak tu ktoś wyżej napisał to dla mnie lokal #1 w Warszawie na dzień dzisiejszy: bardzo dobry wybór piw z beczki, umiarkowane ceny, miejsca w środku akurat, nienachalny klimat (brak tv ) i muzyka ok (a przy tym nie za głośna i da się normalnie pogadać).

      Piwo z beczki może faktycznie za zimne ale plusy górują nad minusami więc zostanę częstszym gościem.
      Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #18
        Dla mnie muzyka była za głośna ale za to rzeczywiście WC pierwsza klasa. Dobry lokal tylko żeby był jakoś bliżej. Ode mnie to bite 1,5 godziny drogi.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • olie
          Senior
          • 06-2011
          • 777

          #19
          W 1,5 godziny to tam można ze Skierniewic dojechać. Od metra Ratusz Arsenał dotarcie zajmuje 10 minut
          Last edited by olie; 23-09-2012, 12:54.

          Comment

          • fuliano
            Senior
            • 07-2010
            • 1825

            #20
            Z Bemowa z Górczewskiej 25 min. linią 190 mam, jak właśnie zobaczyłem

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
              Z Bemowa z Górczewskiej 25 min. linią 190 mam, jak właśnie zobaczyłem
              Spoko - to na papierze i może w łykend.
              W dzień powszedni na pewno bedzie dłużej
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                W 1,5 godziny to tam można ze Skierniewic dojechać. Od metra Ratusz Arsenał dotarcie zajmuje 10 minut
                Cóż ja jestem już starszy i sprintem nie biegam. Mam 45 minut (jak dobrze pójdzie i bez korków) do Pl. Bankowego. Stamtąd ok. 20 -25 min. realnie jest a nie żadne 10. Przesadziłem z 1,5 ale grubo ponad godzinę (przy założeniu - bez korków).
                Przede wszystkim niewygodne jest przebijanie się przez Wisłe. Dla mnie lokalizacja na Pradze jest kompletnie niewygodna - co nie znaczy, że dla kogoś innego jest to lokalizacja wygodna.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • olie
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 777

                  #23
                  Metro Ratusz - Park Praski (2 przystanki tramwajem): w zależności od pory dnia - 4/5 minut
                  Od przystanku do lokalu jest 500 m: ok. 5 min piechotą jeżeli się na światłach nie czeka

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #24
                    Jak słusznie przeczuwałem ceny piwa pójdą w górę. Wczoraj rozmawiałem z właścicielem i stwierdził że piwa podrożeją o...złotówkę. Niedługo na kranie pojawić się ma Pinta
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jak słusznie przeczuwałem ceny piwa pójdą w górę. Wczoraj rozmawiałem z właścicielem i stwierdził że piwa podrożeją o...złotówkę...
                      Olaboga, dacie radę, nie bankrutujcie, trzymam kciuki

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jak słusznie przeczuwałem ceny piwa pójdą w górę. Wczoraj rozmawiałem z właścicielem i stwierdził że piwa podrożeją o...złotówkę. Niedługo na kranie pojawić się ma Pinta
                        Cóż zdrowia i szczęścia życzę. Ale podejrzewam góra rok działalności. Na początku młodzi i bogaci przyjdą dla młody i jak to mają w zwyczaju po roku odejdą. Normalni za takie ceny tam chodzić nie będą reguralnie. Od święta kilka razy do roku Ok. W każdym razie takie ceny na pewno nie skuszą mnie do bywania tam częściej niż raz, dwa razy do roku.
                        I tak kolejna knajpa odpada z mojego szlaku.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Cóż zdrowia i szczęścia życzę. Ale podejrzewam góra rok działalności. Na początku młodzi i bogaci przyjdą dla młody i jak to mają w zwyczaju po roku odejdą. Normalni za takie ceny tam chodzić nie będą reguralnie. Od święta kilka razy do roku Ok. W każdym razie takie ceny na pewno nie skuszą mnie do bywania tam częściej niż raz, dwa razy do roku.
                          I tak kolejna knajpa odpada z mojego szlaku.
                          ps. naprawdę nie masz się z czego cieszyć docencie, że być może twoje i podobne dywagacje o tym, że "ceny muszą wzrosnąć" skłoniły do takich decyzji.
                          Jeżeli cieszy Cię to, że jest drożej to "gratulacje".
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                            ps. naprawdę nie masz się z czego cieszyć docencie, że być może twoje i podobne dywagacje o tym, że "ceny muszą wzrosnąć" skłoniły do takich decyzji.
                            Jeżeli cieszy Cię to, że jest drożej to "gratulacje".
                            Gdyby właściciele lokali tak słuchali co mówią/piszą 'browarbizowicze' to za Twoją sprawą spadłyby ceny we wszystkich lokalach w mieście.

                            Poza tym, tak już jest, że jedni wolą AleBrowar za 9, zaś inni niemiecką koncernówkę za 15 i to najlepiej raz do roku.

                            Gdzie znajdziesz AleBrowar w niższej cenie? (poza tym, że w sklepie)

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #29
                              Poza tym, tak już jest, że jedni wolą AleBrowar za 9, zaś inni niemiecką koncernówkę za 15 i to najlepiej raz do roku.
                              Hehe, jednym słowem nie jakość a dostępność. Ciekawe jakie branie miałby lany Bud Light - w końcu też nigdzie indziej niedostępny, więc za 15 zł mógłby spokojnie iść
                              Last edited by pioterb4; 26-09-2012, 15:32.

                              Comment

                              • Komar_Pafnucy
                                Senior
                                • 08-2005
                                • 1114

                                #30
                                Wczoraj na kranach były:
                                Artezan Wit
                                Rowing Jack
                                Namysłów
                                Śliwka w piwie

                                Ceny jeszcze nie podniesione.

                                Multitap Crawl
                                Multitap Crawl na Facebook

                                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎