Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Pendi, tak bez ostrzeżenia ciąć, to demotywujące. Było przekleić i najwyżej walnąć kazanie, czy coś...

    Z drugiej strony, Bojano, równie dobrze można wytknąć niechcenie tobie. Mogłeś od razu opisać knajpy w odpowiednich wątkach, skoro miałeś świadomość, że piszesz w niewłaściwym.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      Zrobiłem tak właśnie dlatego, że był świadomy.
      Nie chce mi się kolejny raz prawić kazań.
      Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz.
      Last edited by Pendragon; 21-06-2013, 23:55.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Ok, dobra, ale różne są fora, na jednych jest luźniej, na innych surowiej. Człowiek jest tu od niedawna, ma ledwie kilkanaście postów, z czego wszystkie sensowne, bez jakiś duractw typu "dobre pifffko" czy "straszny kac po nim , wypilem wczoraj ze szwagrem po szesc i ledwozyje". Za wcześnie wyciągnąłeś kolty jak dla mnie.
        Last edited by żąleną; 22-06-2013, 00:03.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Trudno.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
            bez jakiś
            Jakichś

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
            Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz.
            Bardzo dobra maksyma. Właśnie dlatego w liceum piłem dużo jaboli. Maturę mam, więc chyba się sprawdziło.

            Comment

            • Els
              Senior
              • 12-2011
              • 113

              Dawno nie jadłam tak dobrego i dopieszczonego pod każdym względem jedzenia w restauracji.
              Znakomita jagnięcina curry a do tego placki z ciemnej mąki z czosnkiem. Polecam gorąco

              O piwie nie będę się rozwodzić, bo wiadomo, że jakość i wybór na wysokim poziomie.
              Dedykowane szkło i wafle, bardzo ładne
              https://www.facebook.com/kufleikapsle

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Els Wyświetlenie odpowiedzi
                Dedykowane szkło i wafle, bardzo ładne
                Artykuł wyjaśniający zasady i konteksty poprawnego używania słów: dedykować, dedykowany, dedykacja.


                Sorry, ale taką mam misję...
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • Kulbi
                  Member
                  • 10-2011
                  • 91

                  No to się zgadza :-) - szklanka zadedykowana konkretnemu browarowi poprzez wpisanie jego imienia, no a piwo to istna poezja.

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    Było super i aż szkoda że nie zostaliśmy dłużej ale są i inne przyjemności w życiu Tymczasem dziś już będzie walka do samego końca, ma być otwarte minimum do drugiej, podobnie zresztą jak 'Kafle'.
                    Fotorelacja z otwarcia dostępna już na Polskich Minibrowarach
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Ilość piwa na nallewaku robi wrażenie, sam lokal fajnie zrobiony, wystrój i ustawienie podoba mi się, czytelna propozycja z piwami na tablicy. Chcieliśmy coś zjeść ale tłok był taki, że zdecydowałem, że konsumpcja będzie gdzie indziej. Brakuje mi ogródka na zewnątrz choć nie wiem czy taki w ogóle będzie możliwy. Odwiedzę nie raz, mam nadzieję, że bedzie miejsce na spokojna konsumpcję
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • warzechow
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 354

                        Kochani,
                        otwarcie za nami.
                        Chciałbym wszystkim podziekować za liczne przybycie ( w pewnym momencie miałem wrazenie, że zbyt liczne ).
                        Faktycznie frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i były momenty niezłego chaosu. Już wiemy, że 2 kelnerki to za mało - dzisiaj bedą 3.
                        5 osób w kuchnii też skromnie - dzisiaj 6.
                        Jedzenie chyba trafiło w Wasze gusta, przynajmniej takie głosy z sali dotarły.
                        Klima była totalnie niewydolna, ale tego nie wiedzielismy tak do końca - nigdy wczesniej nie było tam więcej niz 12 osób i wtedy było dość chłodno. Dodatkowo temp. zewn. tez zaszalała.
                        Piwa chyba smakowały, bo schodziły ładnie, a to nas cieszy ( bo w końcu o to chodzi )

                        Dzisiaj działamy od 11.00., Szlak Piwny oficjalnie od 16.00, do oporu. Tak jak pisałem w godz. 17-18, 19-20, 21-22 - niespodzianki.
                        Dzisiaj też dużo wymian beczek, bo sporo jest na wykonczeniu.
                        W pierwszej kolejnosci na podpięcie nie mogą się doczekać -
                        Jaipur IPA
                        Hardcore IPA

                        Zapraszam, Sławek.
                        PS. Mason zaraz wrzuci aktualną listę kranów
                        Last edited by warzechow; 22-06-2013, 11:16.

                        Comment

                        • warzechow
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 354

                          I jeszcze zapomniałem o dwóch sprawach.
                          Było sporo pytań o dostawy jedzenie - od 1 lipca ruszamy z dostawami.
                          Kółko obszaru jeszcze nie wyrysowane, ale pewnie Śródmiescie, Wola, Żoliborz i Mokotów.
                          I druga kwestia, też wczoraj poruszana - inauguracyjna ( limitowana )edycja chmielarniowych szklanek do nabycia na miejscu - 12 pln

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            Dobrze czytać, że Mason przeżył bo wczoraj nie wyglądał najlepiej po tym zapieprzu jaki mu zaserwowaliśmy.

                            Świetny wybór piwa w dobrych cenach. Obsługa uwijała się tak szybko jak tylko można. Jedyny mankament to ta klima ale chyba przy tej ilości ludzi i tej temperaturze na zewnątrz, żadna by nie wyrobiła. Poza tym fajne firmowe szklanki i wafle. Mówiąc krótko - super. Niewątpliwie będę stałym klientem.

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • warzechow
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 354

                              Mason przeżył, ale nie ma siły wkleić listy, wiec robię to ja

                              Na miodzie gryczanym – Jabłonowo 0.5 /7 0,33/5 0.25/ 3.5
                              Cerna hora modra luna 0,5/7 0,33/5 0.25/3.5
                              manufakturowy pils 0.5/6 0,33/5 0.25/3
                              limburgse witte 0,5/13 0,33/9 0.25/6.5
                              lindemans Kriek 0,5/16 0,33/12 0.25/8
                              lupulus fructus 0,5/16 0,33/12 0.25/8
                              dupont saison 0,5/16 0,33/12 0.25/8
                              pracownia piwa plan T 0,5/10 0,33/7 0.25/5
                              artezan pacyfic 0,5/10 0,33/7 0.25/5
                              miedziana dziewica 0,5/10 0,33/7 0.25/5
                              ale browar ortodox 0,5/10 0,33/7 0.25/5
                              brewdog punk IPA 0,5/14 0,33/10 0.25/7
                              chimay triple 0,5/20 0,33/14 0.25/10
                              torpedo IPA 0,5/17 0,33/12 0.25/8.5
                              delirium 0,5/21 0,33/15 0.25/10.5
                              Rasputin 0,5/17 0,33/12 0.25/8

                              Zapraszamy

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Bardzo ciekawa inicjatywa aby niektóre piwa kosztowały najmniej przy piciu w minimalnej pojemności (0,25 l).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎